11
Angola – Dominikos Respublika (nuotr. FIBA)

Antradienį A grupėje vyko žūtbūtinė kova tarp Angolos ir Dominikos Respublikos rinktinių. Po įtemptos kovos Angolos rinktinė 75:67 nusileido Dominikos komandai, o ši grupių etapą baigė be klaidų.

11

Sėkmingiau mačą pradėjo Dominikos krepšininkai, tačiau prabėgus 4 kėlinio minutėms Angolos rinktinė prisivijo ir išlygino rezultatą (5:5). Po minutės pertraukėlės Dominika vėl išsiveržė į priekį, o pirmąjį kėlinį baigė turėdama beveik dvigubai daugiau taškų (11:20).

Antrajame kėlinyje Dominika ir toliau neleido priartėti varžovams, Gersono Golcalveso siekis priartinti Angolą prie varžovų buvo nugesintas Gelvio Solano bloku (13:26).

Tiesa, taiklus dvitaškis kėlinio pabaigoje Angolą priartino prie Dominikos vos per penkis taškus (32:37).

Įsibėgėjus trečiajam kėliniui tarp komandų atstumas vis dar išliko toks pat (37:42), o komandos išgyveno nervų karą. Angolos rinktinės lyderis užsidirbo ketvirtą pražangą ir buvo priverstas sėstis ant suolo, tačiau tai nesutrukdė komandai priartėti prie varžovų per du taškus (41:43).

Besibaigiant kėliniui Angola pirmąkart išsiveržė į priekį (46:45) po to, kai nuo Dominikos atsilikinėjo net 15 taškų. Prieš lemiamą kėlinį komandas skyrė tik vienas taškas (50:49).

Ketvirto kėlinio pradžioje Dominika iškart pradėjo veržtis į priekį, o po Andreso Felizo dvitaško susigrąžino 5 taškų persvarą (53:58). Po pertraukos sugrįžę Angolos krepšininkai iškart ėmėsi iniciatyvos mažinti atstumą, tačiau tokius bandymus gesino K. Townsas (55:60).

Silvio De Sousa įspūdingu dėjimu vėl išlygino rezultatą (65:65), tačiau deja, to neužteko pergalei, o tritaškiai ir toliau skrido pro šalį.

Angola šiame mače prametė net 18 tritaškių iš 20-ies.

Tiesa, dar mačo pradžioje Dominikos lyderis Karlas-Anthony Townsas susirinko tris pražangas, tad beveik visą pirmąją rungtynių pusę praleido ant atsarginių suolo. Antroje pusėje krepšininkas bandė sugrįžti į aikštę, tačiau iškart užsidirbo ir ketvirtąją pražangą.

Angolos rinktinė: Silvio Sousa 19 (8/12 dvit., 9 atk. kam.), Bruno Fernando 13, Gersonas Domingosas 12 (4 rez. perd.), Jilsonas Bango 11 (8 atk. kam.), Childe Dundao 9 (7 rez. perd.), Kevinas Kokila 2 (6 atk. kam.), Gersonas Goncalvesas 1.

Dominikos Respublikos rinktinė: Andresas Felizas 17 (6 atk. kam.), Victoras Lizas 13 (8 atk. kam.), Angelas Delgado 8 (5 atk. kam.), Karlas-Anthony Townsas 8, Lesteras Quinonesas 7, Gelvis Solano 6 (4 rez. perd.), Antonio Pena 5.