Antradienį buvę Lietuvos varžovai pasaulio krepšinio čempionate sužaidė paskutinį grupės mačą. Nors galimybės patekti į kitą etapą jau neturėjo, tačiau bent vieną pergalę įsirašė dominavę egiptiečiai rezultatu 100:72 nušluodami Meksiką.

Rungtynių pradžioje abi komandos apsikeitė metimais, tačiau pirmą taiklų tritaškį pelnė Egipto krepšininkas (5:2). Prabėgus pusei kėlinio egiptiečiai vis dar buvo priekyje, o po Amro Zahrano dėjimo atotrūkis padidėjo iki 4 taškų (16:12). Vėliau Egipto krepšininkai vis labiau įsibėgėjo.

Iki kėlinio pabaigos likus porai minučių komandas skyrė 10 taškų, o prieš antrąjį ketvirtį atotrūkis padidėjo iki 14 (30:16).

Antrąjį kėlinį sėkmingiau ir vėl pradėjo egiptiečiai, kurie puikiai besidalindami kamuoliu pridėjo tris taškus (33:16). Prabėgus dviem minutėms Egiptas jau turėjo 20 taškų persvarą (37:16).

Prabėgus beveik pusei kėlinio Meksika vis dar nebuvo pelniusi nė taškelio, o egiptiečiai vis labiau tolo (43:16). Likus minutei iki ilgosios pertraukos meksikiečiai vis dar nesėkmingai bandė priartėti prie varžovų, o kėlinio pabaigoje švieslentėje rezultatas buvo 59:35.

Po ilgosios pertraukos sugrįžęs Paco Cruzas iškart pelnė du taškus, tačiau tuo pačiu atsakė ir egiptiečiai, o dar labiau persvarą didino Patricko Gardnerio tritaškis (64:39). Tiesa, įspusėjus trečiam kėliniui meksikiečiams pavyko šiek tiek sušvelninti atotrūkį (66:46).

Prieš paskutinį kėlinį komandas skyrė 21 taškas (77:56).

Lemiamą kėlinį atidarė meksikiečiai, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir Egiptas (81:58). Įpusėjus kėliniui surinktas egiptiečių pranašumas nemažėjo (89:65), todėl paskutinės minutės liko tik formalumas.

Primename, kad tiek viena, tiek kita komanda patyrė po dvi nesėkmes šiame pasaulio čempionate iki paskutinio mačo.

Egipto rinktinė pirmose D grupės rungtynėse 67:91 nusileido Lietuvos rinktinei, o antroje kovoje 74:89 nepasipriešino Juodkalnijos krepšininkams.

Meksikiečiai pirmame grupės mače susitikę su Juodkalnija pralaimėjimą patyrė 71:91, o lietuviams nusileido 66:96.

Paskutines D grupės rungtynes šiandien sužais ir Lietuvos rinktinė. Mūsiškių akistata su Juodkalnijos rinktine prasidės 15.30 val., o ją, kaip įprasta, tiesiogiai bus galima stebėti TV3 kanalu ir naujienų portale tv3.lt.

Egipto rinktinė: Ehabas Aminas 22 (6/7 dvit., 6 atk. kam., 9 rez. perd.), Patrickas Gardneras 20 (4/7 trit., 7 atk. kam.), Assemas Marei 16 (6/8 dvit., 10 atk. kam.), Amras Alaaeldinas Ibrahimas Abdelhameedas Zahranas 14 (7/8 dvit., 4 atk. kam.), Anas Mahmoudas 10 (5 atk. kam.), Amiras El Gendy 6 (6 atk. kam., 5 rez. perd.).

Meksikos rinktinė: Francisco Cruzas 21 (3/10 trit., 4 atk. kam., 5 rez. perd.), Joshua Ibarra 21 (9/15 dvit., 5 atk. kam.), Fabianas Jaimesas 11 (6 atk. kam.), Paulas Stollas 11 (14 rez. perd.), Gaelas Bonilla 7, Moisesas Andriassi 1.