Italijos sostinėje Romoje vykstančio 13-ojo pasaulio vandens sporto šakų čempionato vyrų 50 m plaukimo nugara atrankos varžybose šeštadienį Vytautas Janušaitis 0,29 sek. pagerino Lietuvos rekordą.

27-erių metų kaunietis distanciją įveikė per 25,24 sek. ir tarp 130 atrankos varžybų dalyvių užėmė 21-ąją vietą. Iki pusfinalio V. Janušaičiui pritrūko 0,23 sek.

Ankstesnis Lietuvos rekordas - 25,53 sek. - nuo 2003 metų liepos 27 dienos priklausė Dariui Grigalioniui.

19-metis Mindaugas Sadauskas užėmė 55-ąją vietą (26,71 sek.).

Moterų 50 m plaukimo krūtine atrankos varžybose Urtė Kazakevičiūtė 0,74 sek. pagerino Lietuvos rekordą. 15-metė kaunietė distanciją įveikė per 32,37 sek. ir užėmė 42-ąją vietą.

Ankstesnis šalies rekordas - 33,11 sek. - nuo birželio pabaigos priklausė 19-meteui Ramintai Dvariškytei, kuri šeštadienį tarp 108 dalyvių buvo 44-a (32,53 sek.).

Rugilė Mileišytė, R. Dvariškytė, Aistė Dobrovolskaitė ir Gritė Apanavičiūtė 4x100 m kombinuotos estafetės atrankos varžybose tarp 36 komandų užėmė 22-ąją vietą ir net 6,48 sek. pagerino Lietuvos rekordą.

Lietuvių rezultatas - 4 min. 12,30 sek.

Ankstesnis šalies rekordas - 4 min. 18,78 sek. - nuo birželio 21 dienos priklausė tam pačiam ketvertui.

Moterų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose, kuriose dalyvavo 172 plaukikės, 18-metė G. Apanavičiūtė užėmė 58-ąją (26,43 sek.), o 21-erių metų R. Mileišytė - 60-ąją (26,48 sek.) vietas.