Sekmadienį Tailande oficialiai atidarytose Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse (World Abilitysport Games) Lietuvos delegacija jau suspindo aukso medaliu. Pirmadienį plaukikė Gabrielė Čepavičiūtė vykusiose plaukimo varžybose tapo čempione.

Sportininkė 100 m plaukimo nugara varžybose (S6 klasėje) distanciją įveikė per 1 min. 38,53 sek. ir neturėdama sau lygių tapo rungties čempione.

„Labai džiaugiuosi, kad dalyvauju šiose varžybose, nes jos vyksta Tailande, aš niekada nebuvau išskridusi iš Europos, tai labai džiaugiuosi, kad galiu plaukti čia, plaukiau atvirame baseine.

Rezultato galbūt norėjau geresnio, bet džiaugiuosi, nes didelį vaidmenį atliko ir ilga kelionė, ir laiko juostų pokytis. Medaliu esu patenkinta, treniruosiuosi toliau, kad tas rezultatas būtų dar geresnis“ – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo G.Čepavičiūtė.

Puikiai pirmadienį pasirodė ir kiti Lietuvos rinktinei atstovaujantys plaukikai.

Ieva Kazlauskytė 100 m plaukimo laisvuoju stiliumi (S10 klasėje) užėmė 4-ąją (1 min. 22,83 sek.), o 100 m plaukimo nugara (S10 klasėje) – 5 vietą (1 min. 40,81 sek.).

Eimantas Pocius 100 m plaukimo nugara (S5 klasėje) finišavo 6-oje vietoje (3 min. 15,93 sek.), o Modestas Cielevičius tokioje pat rungtyje (S9 klasėje) užėmė 4-ąją vietą (1 min. 56,12 sek.).

Antradienį savo pasirodymą Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse pradės ir lengvosios atletikos atstovai. Lietuvai Nakhonratčasimos mieste vykstančiose žaidynėse atstovauja 15 lengvosios atletikos sportininkų.

Antradienį Tailande medalių kraitį papildyti bandys Olga Griškalauskaitė ir Bela Morkus (bėgimas triračiais, T71 klasė, 11 val. 5 min. Lietuvos laiku), Donatas Dundzys (rutulio stūmimas, F37 klasė) ir Simonas Strelkauskis (rutulio stūmimas F36 klasė, 12 val. 18 min. Lietuvos laiku).

Jų lauks ir papildomas klimato išbandymas – šiuo metu Tailandą kaitina didesnė nei 30 laipsnių šiluma.

Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos suburtai šalies rinktinei iš viso Tailande atstovauja net 19 sportininkų, kuriems padeda trys lydintieji treneriai.

Geriausius neįgaliuosius sportininkus iš viso pasaulio į Tailandą sukvietusiose Pasaulio neįgaliųjų sporto žaidynėse iš viso yra varžomasi 11 sporto šakų. Žaidynės vyks gruodžio 4–9 dienomis.