Estešunde (Švedija) sekmadienį baigėsi pirmasis šio sezono pasaulio biatlono taurės etapas. Jį vainikavo vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės.

Pergalę iškovojo iš ketvirtos vietos startavęs švedas Sebastianas Samuelssonas, kuriam nesutrukdė net ir 3 baudos ratai (31:38.4 min.).

Sprinto laimėtojas vokietis Philippas Nawrathas šaudė geriau (2 baudos ratai), bet vis tiek nukrito į antrą vietą (+5.1 sek.). Į trečią vietą iš devintos šoktelėjo norvegas Vetle Sjaastadas Christiansenas (+7.2 sek., 1 baudos ratas).

Antras startavęs norvegas Tarjei Boe finišavo ketvirtas (+29.6, 1), o kitas norvegas Vebjoernas Soerumas iš trečios pozicijos nukrito į septintą (+48.1, 4).

21-ą starto vietą turėjęs Vytautas Strolia pasirodė nesėkmingai. Lietuvis užsidirbo 5 baudos ratus, iškrito iš „taškų zonos“ ir finišavo 47-as (+4:44.9). Tomas Kaukėnas turėjo 59-ą starto vietą, tačiau ilgą laiką pretendavo pirmą kartą per 4 metus pelnyti pasaulio taurės taškus.

Deja, po 15 tikslių šūvių iš eilės lietuvis paskutiniame šaudymo ruože užsidirbo 3 baudos ratus. Tai T.Kaukėną nubloškė iki 50-os pozicijos (+4:58.4).

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje vis dar pirmauja Ph.Nawrathas (177 taškai), bet jo persvara prieš S.Samuelssoną (176) sumažėjo iki minimumo. Į trečią vietą pakilo T.Boe (140). V.Strolia su 22 tšk. smuktelėjo į 37-ą poziciją.

Antrasis pasaulio taurės etapas gruodžio 8-10 d. bus surengtas Austrijoje.