REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekviena surūkyta cigaretė į jūsų organizmą išskiria tūkstančius kenksmingų medžiagų ir nors dauguma rūkančiųjų galvoja, kad pažeidžiami tik plaučiai, iš tiesų kenčia daug organų, o ypač širdis.

Kiekviena surūkyta cigaretė į jūsų organizmą išskiria tūkstančius kenksmingų medžiagų ir nors dauguma rūkančiųjų galvoja, kad pažeidžiami tik plaučiai, iš tiesų kenčia daug organų, o ypač širdis.

REKLAMA

Tačiau netgi užkietėję rūkaliai gali susigrąžinti sužalotą sveikatą. Kūnas pradės atsigauti jau po kelių valandų, kai surūkysite paskutinę cigaretę.

Healthline atskleidžia, kokią naudą jūsų sveikatai duos metimas rūkyti skirtingais etapais ir kaip jūsų kūnas ims gyti.

20 minučių po paskutinės cigaretės

Jau po 20 minučių jūsų kraujo spaudimas ir pulsas pradės pamažu grįžti į normalesnį lygį. Jūsų bronchų vamzdeliai, kurie dėl nuolatinio sąlyčio su dūmais nebuvo paslankūs, vėl pradės veikti efektyviau, o tai savo ruožtu padės plaučiams per bronchus pašalinti dirgiklius ir bakterijas, sumažės infekcijų tikimybė.

8 valandos po paskutinės cigaretės

Prireiks tik aštuonių valandų ir jūsų anglies monoksido lygis pradės normalizuotis. Anglies monoksidas yra cigarečių dūmuose esanti cheminė medžiaga, kuri pakeičia deguonies daleles kraujyje, sumažindama jūsų organizme esantį deguonies kiekį. Sumažėjus anglies monoksidui, deguonies kiekis atsistatys. Didesnis deguonies kiekis geriau maitina audinius bei kraujagysles, kurios jums rūkant gaudavo mažiau deguonies.

REKLAMA
REKLAMA

24 valandos po paskutinės cigaretės

Tereikia tik vienos paros, kad stipriai sumažėtų rizika patirti širdies priepuolį dėl susiaurėjusių venų ir arterijų, nes padidėjęs deguonies kiekis leis jūsų širdžiai deramai dirbti. Per parą stipriai sumažėja ir nikotino kiekis jūsų kraujyje.

REKLAMA

2 dienos po paskutinės cigaretės

Po 48 valandų pradeda ataugti rūkymo pažeistos nervų galūnėlės. Taip pat pajusite, kad gerėja jūsų uoslė ir skonis.

3 dienos po paskutinės cigaretės

Praėjus 72 valandoms be rūkymo, palengvės kvėpavimas, nes bronchų vamzdeliai plaučiuose atsipalaiduos ir labiau atsivers. Padidės plaučių tūris ir galėsite įkvėpti daugiau oro.

Savaitė po paskutinės cigaretės

Šios septynios dienos svarbios ne tik jūsų fizinei sveikatai, kartu stipriai pagerės ir jūsų protinė sveikata. Jei jums pasisekė ištverti vieną savaitę, tai yra didelė tikimybė, jog pavyks atsikratyti šio žalingo įpročio visam gyvenimui.

REKLAMA
REKLAMA

Dvi savaitės po paskutinės cigaretės

Pastebėsite, kad lengviau kvėpuojate bei vaikštote dėl pagerėjusios kraujotakos ir geresnės oksigenacijos. Mičigano universiteto duomenimis, jūsų plaučių funkcija padidėja net 30 %.

Mėnuo po paskutinės cigaretės

Tikėtina, kad po mėnesio jūs tapsite žymiai energingesni, nebeliks sinusų užgulimo ir sportuodami nepritrūksite oro. Pradės atsigauti plaučių skaidulos, sumažės gleivių kaupimasis ir pagerės apsauga nuo bakterinių infekcijų.

Trys mėnesiai po paskutinės cigaretės

Po trijų nerūkymo mėnesių pagerėja moterų vaisingumas ir sumažėja priešlaikinio gimdymo rizika.

Šeši mėnesiai po paskutinės cigaretės

Tikėtina, kad po pusės metų jūsų nebetrauks užsirūkyti stresinėse situacijose ar po jų. Žymiai mažiau atkosėsite gleivių ar skreplių, nes kvėpavimo takų nebedirgins cigarečių dūmai ir juose esančios cheminės medžiagos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Metai po paskutinės cigaretės

365 dienos be cigaretės ir galėsite girtis stipriai padidėjusiu plaučių tūriu ir pagerėjusiomis funkcijomis. Lengviau kvėpuosite ir mažiau kosėsite, rašoma dailystar.co.uk

Treji metai po paskutinės cigaretės

Prireikia trejų metų, kad tikimybė patirti širdies priepuolį būtų tokia pati, kaip niekada nerūkusiam žmogui. Rūkymas riboja deguonies patekimą į širdį, kaupiasi riebalinis audinys ir padidėja širdies priepuolio tikimybė.

Penkeri metai po paskutinės cigaretės

Šiaurės Karolinos universiteto atlikti tyrimai rodo, kad po penkerių nerūkymo metų tikimybė susirgti plaučių vėžiu sumažėja per pusę, lyginant su rūkančiuoju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų