REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

61 metų vyras tris mėnesius kentė į gripą panašius simptomus, kol buvo nustatyta jo negalavimų priežastis. Nelaimingas grybautojas iš Rytų Indijos tapo pirmuoju žmogumi, užsikrėtusiu grybeline liga, kuri paprastai puola augalus.

61 metų vyras tris mėnesius kentė į gripą panašius simptomus, kol buvo nustatyta jo negalavimų priežastis. Nelaimingas grybautojas iš Rytų Indijos tapo pirmuoju žmogumi, užsikrėtusiu grybeline liga, kuri paprastai puola augalus.

REKLAMA

Chondrostereum purpureum yra grybelis, sukeliantis progresuojančią ir dažnai mirtiną ligą, dar žinomą kaip „sidabrinis lapas“. Jis pažeidžia tam tikrų medžių – obelų, abrikosų, vyšnių, slyvų, gudobelių, rožių bei tuopų – lapus ir medieną.

Pasak „Royal Horticultural Society“ (Karališkoji sodininkystės draugija), grybelis augalus užkrečia per žaizdas, todėl lapai įgauna sidabro spalvą, o vėliau šaka miršta. Tuo tarpu pacientas skundėsi nuolatiniais į gripą panašiais simptomais ir jam buvo nustatytas pūlingas abscesas limfmazgiuose, esančiuose dešinėje pusėje šalia trachėjos.

Pirmas pasaulyje atvejis

Pirmąjį pasaulyje atvejį oficialiai aprašė Dr Soma Dutta ir Dr Ujjwayini Ray iš Apollo Multispecialty ligoninės Kolkatoje, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Jie paaiškino: „61 metų vyras iš rytinio Indijos regiono paguldytas į ambulatorinį skyrių dėl pastaruosius tris mėnesius patiriamo balso užkimimo, kosulio, pasikartojančio faringito, nuovargio, pasunkėjusio rijimo ir anoreksijos.

REKLAMA

Jis nesirgo diabetu, ŽIV, inkstų ar kokiomis nors lėtinėmis ligomis, nevartojo imunosupresinių vaistų ir nepatyrė jokių traumų. Pacientas, augalų mikologas, savo tiriamojoje veikloje ilgą laiką dirbo su pūvančiomis medžiagomis, grybais ir įvairiais augalų grybeliais. Nuolatinis pūvančių medžiagų poveikis gali būti šios retos infekcijos priežastis.

Ši grybelinė infekcija nustatyta makroskopinės ir mikroskopinės morfologijos pagalba, tačiau infekcijos pobūdžio bei galimybės plisti nustatyti nepavyko“.

Pasak gydytojų, pūlinys vyro kakle buvo aptiktas atlikus kompiuterinę tomografiją. Pašalinus ir ištyrus pūlinį, buvo nustatytas ligos sukėlėjas ir pacientui buvo skirtas priešgrybelinių vaistų kursas.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjai pažymėjo: „Po dvejų metų stebėjimo pacientas jautėsi visiškai sveikas ir nėra jokių ligos pasikartojimo požymių“.

 

Tačiau nustatyti, kad vyro ligos priežastis yra „chondrostereum  purpureum“  buvo gana sudėtinga užduotis. Tyrėjai paaiškino:

„Įprastiniais metodais (mikroskopija ir kultūra) grybelio nustatyti nepavyko. Tik atliekant DNR sekoskaitą pavyko atskleisti šio neįprasto patogeno tapatybę. Pacientas neigė dirbęs su tokiu augalų patogenu, bet patvirtino, kad dirbo su pūvančia medžiaga ir kitais augalų grybais“.

Dr Dutta ir Dr Ray padarė išvadą: „Iš milijonų aplinkoje esančių grybų tik keli šimtai gali užkrėsti žmones ir gyvūnus. Tai, kad gyvūnų ir žmonių ligas gali sukelti augalų patogenai, yra nauja koncepcija, kuri kelia rimtų klausimų dėl tikimybės užsikrėsti tiek sveikiems žmonėms, tiek turintiems silpną imuninę sistemą.

Reikia daug nuveikti, kad būtų galima išnagrinėti susijusių mechanizmų sąveiką ir pateikti rekomendacijas, kaip kontroliuoti ir suvaldyti šias infekcijas“.

Visos tyrimo išvados buvo paskelbtos žurnale „Medical Mycology Case Reports“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų