REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentarai svarsto suteikti teisę medikams atsisakyti gydyti jiems grėsmę keliančius ar įžeidinėjančius pacientus.

Parlamentarai svarsto suteikti teisę medikams atsisakyti gydyti jiems grėsmę keliančius ar įžeidinėjančius pacientus.

REKLAMA

Šią savaitę po pateikimo pritarta tai numatančioms Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo bei kitų įstatymų pataisoms. Už tai balsavo 53 Seimo nariai, prieš buvo penki, susilaikė 38. Toliau projektą svarstys Seimo komitetai.

Projekto autorės konservatorės Jurgitos Sejonienės teigimu, medikai atsisakyti suteikti pagalbą galėtų tik tokiu atveju, jei nekiltų grėsmės paciento gyvybei.

Parlamentarės teigimu, tyrimai rodo, kad fizinį ir psichologinį smurtą medikai savo darbo vietoje patiria 16 kartų dažniau negu kiti viešąsias paslaugas teikiantys darbuotojai, pareigūnai, specialistai.

„Man atrodo, būtų labai gera edukuojanti priemonė ir pacientams ir  būtų priemonė sveikatos priežiūros specialistams. Deja, ne visi turi tuos psichologijos pagrindus, bendravimo pagrindus, jų tikrai labai trūksta, tai būtų priemonė tiesiog edukuoti visuomenę, kad su visais darbuotojais reikia elgtis pagarbiai“, – sakė J. Sejonienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pagal projektą, pacientui, kuris sukelia grėsmę savo, sveikatos priežiūros specialisto, kitų pacientų sveikatai ar gyvybei, nederamu ir nepagarbiu elgesiu žemina medicinos darbuotojo garbę ir orumą, galėtų būti atsisakoma teikti asmens sveikatos priežiūros paslaugas arba jų teikimas galėtų būti nutraukiamas, išskyrus atvejus, kai teikiama būtinoji medicinos pagalba.

REKLAMA

Dabar gydymas gali būti nutraukiamas tik tuo atveju, jei pacientas grėsmę kelia sau ar kitiems pacientams.

Demokratė Laima Nagienė šį projektą vadino antikonstituciniu. Anot jos, kiekvienas turi teisę į gydymą.

„Valstietė“ Asta Kubilienė prašė paaiškinti, kas tokioje situacijoje būtų laikoma garbe ir orumu.

„Ar vadovaudamasis jūsų pasiūlymu, pavyzdžiui, medikas galės atsisakyti teikti sveikatos paslaugas asmeniui, kuris parašė apie jį diskredituojantį kokį nors straipsnį arba, pavyzdžiui, feisbuke ką nors netinkamo apie jį parašė?“ – teiravosi ji.

REKLAMA
REKLAMA

Demokratas Kęstutis Mažeika svarstė, kad daugiau nepagarbių žodžių už medikus išgirsta nuotolinius skaitiklius įrengti į gyventojus būstus atėję darbuotojai.

„Galbūt pagalvokite ir apie šiuos asmenis, arba santechnikus, kurie ateina tvarkyti užsikimšusių kanalizacijos vamzdžių. Bet jūs pasakykite tiesiai šviesiai. Kas jums šitą projektą atnešė arba kodėl jūs bandote dabar spręsti situaciją, kai įkalinimo įstaigų klientus atsisako gydyti gydytojai?“ – klausė Seimo narys.

Jis įžvelgė, kad šiuo projektu iš tiesų siekiama nevykdyti teismo įpareigojimo užtikrinti medicinos paslaugas įkalinimo įstaigose.

Po kelių viešai nuskambėjusių smurto prieš medikus atvejų Seime atsirado iniciatyvų dėl sveikatos priežiūros darbuotojų saugumo užtikrinimo. Gruodį pradėtos svarstyti pataisos, kurios numatytų baudas už viešąsias paslaugas teikiančių asmenų, tarp jų ir medikų, socialinių darbuotojų, garbės ir orumo pažeminimą, įžeidimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Administracinių nusižengimų kodeksas dabar numato baudas už politiko, pareigūno, tarnautojo, kario garbės ir orumo pažeminimą, bet medikai ir kiti viešąsias paslaugas teikiantys darbuotojai į šį sąrašą neįtraukti.

Pagal svarstomus projektus, už viešąsias paslaugas teikiančio asmens garbės ir orumo įžeidimą grėstų nuo 50 iki 300 eurų bauda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų