REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Skinkite rudeninius obuolius ir kriaušes. `Surinkite ligotus vaisius ir užkaskite kuo toliau nuo sodo, kad neplistų ligų sukėlėjai.

REKLAMA
REKLAMA

Vaismedžius patręškite fosforo ir kalio trąšomis.

Nugnybkite sparčiai augančius jaunų obelų ir kriaušių ūglius, išpjaukite ligotas ir nusilpusias derančių vaismedžių šakas. Tai galite daryti iki rugsėjo 23 dienos.

REKLAMA

Metas kasti duobes medeliams sodinti. Obelims ir kriaušėms – 100 cm pločio ir 60 cm gylio. Slyvoms ir vyšnioms – 70 cm pločio ir 40 cm gylio. Uogakrūmiams – 50 cm pločio ir 35 cm gylio. Iškastą viršutinį žemės sluoksnį sumaišykite su perpuvusiu mėšlu arba su geru kompostu ir įberkite mineralinių trąšų.

Pirmąjį rugsėjo dešimtadienį vis dar galima sodinti braškių daigus. Pasodintus daigus patręškite mineralinėmis trąšomis, berdami po 50 g/ kv. m mineralinių trąšų mišinio, mulčiuokite dabar ir pavasarį, kad uogos nepūtų. Geriausias mulčias – šiaudai.

REKLAMA
REKLAMA

Mėnesio pradžioje išgenėkite silpnus aviečių, gervuogių ūglius, nuskabykite silpnai išaugusių viršūnes, supurenkite žemę.

Avietes geriausia sodinti rudenį, tačiau galima ir anksti pavasarį. Jauno augalo šaknys labai jautrios. Prieš sodindami pamerkite jas į vonelę su vandeniu. Negalima pažeisti aviečių ūglių akučių, nes iš jų augs šakelės, kurios kitais metais duos derlių. Atstumas tarp eilių – 1,5 m, o tarp augalų – 0,5 m. Pasodinę būtinai palaistykite ir mulčiuokite. Avietes tręškite superfosfatu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbai darže

Iki rugsėjo vidurio lengvose trąšiose žemėse galima pasisėti ridikėlių, špinatų, krapų. Orams atvėsus juos pridenkite agroplėvele.

Nuimkite šalnoms jautrias daržoves. Atsiminkite, kad cukinijos, patisonai, aguročiai, moliūgai prinoksta laikomi šiltoje patalpoje. Sandėliuokite taip, kad nesiliestų bei negautų saulės spindulių (padėkite taip, kaip gulėjo lysvėje).

Prieš šalnas nuskinkite visus lauko pomidorus. Nokinami pomidorai mažiau pus, jei nuskynę juos 30 min. pamirkysite 1 proc. kalio permanganato tirpale. Išėmę iš tirpalo nuplaukite švariu vandeniu ir nušluostykite.

REKLAMA

Porus patręškite, nes jie dar augs.

Mėnesio viduryje sodinkite žieminius česnakus.

Tinkamiausias laikas kasti bulves – nuo rugsėjo 15 d. iki spalio 15 d. Nukastas bulves apdžiovinkite saulėje ar vėdinamoje patalpoje, kad mažiau pultų šlapiasis puvinys.

Į vazonus pasisodinę petražolių jų lapelius galėsite skinti visą žiemą. Iki šalčių juos laikykite lauke arba šiltnamiuose.

Laisvą daržo plotą užsėkite rugiais arba garstyčiomis. Apkasti jie ne tik pagausins dirvoje maisto medžiagų, bet ir apsaugos ją nuo ligų.

REKLAMA

Darbai gėlyne

Dar galima kero dalimis dalyti daugiamečių gėlių krūmelius ir juos persodinti. Ruošdami dirvą 1 kv. m dirvos patręškite organinėmis ir mineralinėmis trąšomis.

Sodinkite narcizus, hiacintus ir krokus. Atrinkite tik sveikus svogūnėlius. Dezinfekuokite kalio permanganato tirpale.

Pirmąjį rugsėjo dešimtadienį persodinkite lelijas. Iki šalčių augalai turi spėti įsišaknyti.

Dauguma raganių dar žydi, jas gausiai laistykite, aplink kerus purenkite žemę.

Šluotelinius flioksus, astilbes, monardas galima persodinti rugsėjo antroje pusėje. Persodinkite raktažoles, laumenes, smaliukes.

Mėnesio pabaigoje saulėtą dieną iškaskite kardelius, po pirmųjų šalnų – jurginus, gumbines begonijas. Pastarųjų gumbai gerai laikosi sausose durpėse, vėsiame rūsyje.

Rugsėjo pradžioje kalio trąšomis tręškite rožes. Genėti nereikia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų