REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Panevėžyje staiga mirė keturių mėnesių kūdikis. Šoko ištikti jauni tėvai policijai aiškina, kad mažylį ryte rado lovelėje užspringusį. 

Panevėžyje staiga mirė keturių mėnesių kūdikis. Šoko ištikti jauni tėvai policijai aiškina, kad mažylį ryte rado lovelėje užspringusį. 

REKLAMA

Medikai sako, kad staigi kūdikių mirtis, dar vadinama „lopšio“ sindromu, neretai paliečia nuo mėnesio iki vienerių metų amžiaus kūdikius ir dažniau berniukus.

Ankstų rytą namuose Smetonos gatvėje pabudusi motina aptiko negyvą savo kūdikį. Iškviestiems medikams ir policijai 22 metų panevėžietė aiškino, kad spalį gimusį sūnų ji rado nekvėpuojantį.

„Nuvykta pas šeimą, pasikalbėta su tėvais. Specialistai bendravo su mama, pasak jos, apie 4:30 valandą ryto buvo vaikas neramus, jį pamaitino, nuramino ir paguldė į lovytę. Ir ryte atsikėlus pamatė, kad vaikas nekvėpuoja“, – sako Panevėžio apskrities vaiko teisių tarnybos vedėja Žaneta Ginaitė.

Anot Panevėžio vaiko teisių tarnybos, kūdikio šeima nėra įtraukta į socialinės rizikos grupę, tačia ji yra žinoma. Pareigūnų teigimu, tėvai augina dar vieną sūnų, gyvena kukliai, tačiau negirtauja. Mirties priežasčiai nustatyti pradėtas ikiteisminis tyrimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiek tiek stokoja soc. įgūdžių, yra jauni tėvai, tai natūraliai jiems reikalinga pagalba specialistų, kad jie susitvarkytų buitį ir vaikų priežiūros klausimais. Bet labai tėvai geranoriškai į viską reaguoja. Priima pagalbą“, – pasakoja Ž. Ginaitė.

REKLAMA

„Pareigūnams nuvažiavus į įvykio vietą, jau buvo kūdikis miręs. Kol kas, nuo ko mirė kūdikis, dar aiškinamasi, dėl to ir pradėtas ikiteisminis“, – teigia policijos komunikacijos skyriaus atstovas Tadas Martinaitis.

Šoko ištiktiems tėvams socialiniai darbuotojai pasiūlė psichologo pagalbą, tačiau vyresnėlį berniuką laikinai paėmė ir perdavė artimųjų globon.

„Policijai šeima nėra žinoma, kad būtų smurtautojai ar piktnaudžiaujantys alkoholiu. Pirminiais duomenimis, smurto žymių nebuvo nustatyta. Tai aplinkybės bus tikslinamos“, – teigia T. Martinaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Kas galėjo lemti mažylio mirtį, paaiškės po skrodimo. Tačiau neatmetama versija, kad kūdikį galėjo ištikti liaudyje vadinama „lopšio" mirtis. Ji dėl neaiškių priežasčių, pasak neonatologų, dažniausiai ištinka kūdikius nuo mėnesio iki metų.

„Netikėta arba staigi kūdikio mirtis gali įvykti dėl įvairių priežasčių: viena iš jų – staigus kūdikio mirties sindromas. Kita priežastis, tai užspringimas, pavyzdžiui, apsivėmus arba atpylus, nes tokio amžiaus kūdikiai atpilynėja“, – kalbėjo Vaikų reanimacijos skyriaus gydytoja Giedrė Šipelienė.

„Taip ir įvyksta, kai nepastebi, nes yra naktis, rytas, dažniausiai ryte, kai pavargę, įmigę. Tai kažkokio garso neišgirdo ir vat atėjo ir rado. Statistiškai dažniausiai sakoma, kad ryte, dažniau berniukai“, – sako Naujagimių skyriaus vedėja Irena Žilinskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavojingiausi pirmieji 2–4 kūdikių gyvenimo mėnesiai. Nors sindromas statistiškai vertinamas kaip pakankamai retas, nuo šios būklės miršta daugiau kūdikių nei nuo vėžio, plaučių uždegimo, širdies ydų ar raumenų distrofijos kartu sudėjus. Sindromas, anot medikų, gali ištikti tiek sveikus, tiek sveikatos problemų turinčius mažylius.

„Pagrindinė springimo prevencija mūsų, kaip neonatologų manymu, tai maitinimas iš krūties ir kuo ilgiau. Ir iki 4 mėn. naujagimiui neskirti jokio papildomo maisto. Nes jie dar nemoka pakankamai gerai nuryti. Turi miegoti ant kieto pagrindo, neturi būti pagalvės minkštos, neturi būti sukniubimo. Kad būtų laisvi kvėpavimo takai“, – pasakoja I. Žilinskienė.

O jei kūdikis maitinimas ne iš krūties, specialistai pataria atidžiai stebėti ir maitinimą mišinuku. Jis turi būti atliekamas ant rankų, pakėlus kūdikio galvelę ir pamaitinus ne iškarto guldyti, o palaukti, kad neatpiltų, kol atsirūgs.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų