0

Du lietuvius savo gretose turinčiam Sienos „Montepaschi“ klubui ir ketvirtuoju bandymu nepavyko įveikti pirmojo laiptelio Eurolygos finalo ketverto turnyre. Italijos čempionai pusfinalyje 69:77 (21:14, 15:23, 11:16, 22:21) nusileido Atėnų „Panathinaikos“ krepšininkams ir sekmadienį kovos mažajame finale.

Pirmuosius pusfinalio taškus „Montepaschi“ ekipai pelnė Kšyštofas Lavrinovičius, kuris viso pirmojo kėlinuko metu nevengė imtis atsakomybės ant savo pečių. Starto penkete rungtynes pradėjęs lietuvis greitai surinko septynis taškus bei padėjo italams išsiveržti į priekį (13:8). Artėjant ketvirčio pabaigai „Panathinaikos“ turėjo progą pasivyti varžovus, tačiau keli sėkmingi epizodai gynyboje bei Niko Zizio dvitaškis paskutinę sekundę padėjo italams išsilaikyti priekyje (21:17).

Antrajame kėlinuke įspūdingai po krepšiais kovoję italai, kurie keturioliktą minutę po varžovų krepšiu buvo atkovoję net 10 kamuolių, nepaleido iniciatyvos iš savo rankų bei laikėsi priekyje (27:22). Ketvirčio viduryje trečiąją pražangą užsidirbęs naudingiausiai Italijos komandoje žaidęs K. Lavrinovičius privalėjo sėsti ant suolo ir aikštelėje užleisti vietą Milanui Rakovičiui. Lietuvio netektis greitai pasijautė - jau po kelių minučių „Panathinaikos“ pasivijo varžovus bei persvėrė rezultatą savo naudai (32:30). Puikiai antrąjį kėlinį sužaidę graikai išsilaikė priekyje iki pat ilgosios pertraukos (40:36).

Po pertraukos abiem komandos sunkiai sekėsi rinkti taškus - „Panathinaikos“ per pirmąsias šešias trečiojo kėlinuko minutes pelnė vos tris, „Montepaschi“ - du taškus (42:38). Neužilgo italai susidūrė su dar viena problema - T. Ressui gavus ketvirtąją pražangą „Montepaschi“ pajuto aukštaūgių trūkumą. Tuo pasinaudoję „Panathinaikos“ žaidėjai greitai atitrūko ir artėjant ketvirčio pabaigai susikrovė dviženklį pranašumą (49:38). Iki kėlinuko pabaigos „Montepaschi“ spėjo kiek sumažinti atotrūkį, tačiau italų padėtis išliko kebli (56:47).

Ketvirtajame kėlinuke „Montepaschi“ kilo į lemiamą šturmą ir po Sh. Stonerooko tritaškio sumažino graikų persvarą iki trijų taškų (55:61). Vėliau „Panathinaikos“ pristabdė italus, tačiau naują gyvybę Sienos klubui įkvėpė R. Kaukėno tritaškis su pražanga (61:68). Visgi per likusį laiką R. Kaukėno vedamai „Montepaschi“ ekipai stebuklo sukurti nepavyko ir graikai po atkaklios kovos šventė pergalę.

„Panathinaikos“: R.Kaukėnas 13, M.Hairstonas 12, M.Rakovičius 10, B.McCalebbas ir K.Lavrinovičius - po 7, D.Mossas 6, N.Zisis, J.Akindale ir Sh.Stonerookas - po 4, M.Carraretto 2.

„Montepaschi“: N.Calathesas 17 (dvitaškiai 6/7), M.Batiste'as 16 (dvitaškiai 5/5, 7 atk. kam.), A.Fotsis 14, D.Diamantidis 8 (9 rez. perd.), I.Vougioukas ir R.Sato - po 6, S.Perperoglou 5, D.Nicholas 3, K.Tsartsaris 2.

21.10 val. Nors rungtynės vyko pakankamai atkakliai, pergalę šventė Atėnai. „Panathinaikos„ rezultatu 77:69 Eurolygos pusfinalyje eliminavo „lietuviškąjį“ „Montepaschi".

20:52 val. Maždaug du trečdaliai „Palau Sant Jordi“ arenoje esančių sirgalių palaiko „Panathinaikos“ ir „Maccabi“, kurie šiandien sėdi vienoje arenos pusėje. Gali būti, kad finale Barselonos arena nusidažys viena žaliai-geltona spalva, tačiau graikų ir žydų superklubų gerbėjai sėdės skirtingose pusėse.

20:32 val. Italams krepšys trečiajame kėlinyje lyg užrištas. Primena pirmąsias aštuntfinalio serijos su Pirėjo „Olympiakos“ rungtynes - per beveik 9 minutes pelnyti 4 taškai.

20:20 val. Trečiajame kėlinuke abi komandos ypač dažnai klysta bei itin sunkiai renka taškus. Praėjo beveik trys minutės, kai D. Mossas pelnė paskutiniuosius „Montepaschi“ taškus ir net penkios nuo paskutinio taiklaus „Panathinaikos“ krepšininko metimo.

19:41 val. Blogos naujienos „Montepaschi“ ekipai: itin naudingai rungtyniavęs K. Lavrinovičius greitai susirinko tris pražangas ir antrojo kėlinuko viduryje privalėjo sėsti ant suolo.

19:35 val. Atsilikinėti nepratusi Graikijos komanda nervinasi - R. Sato už smūgį į nugarą baudžiamas nesportine pražanga.

19:21 val. Lietuvių duetas - R. Kaukėnas ir K. Lavrinovičius tempia itališką traukinį į priekį - kartu pelnė 11 iš 17 Sienos komandos taškų.

19:08 val. Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynės prasidėjo lygia kova. Keista, tačiau vykstant pirmajam pusfinaliui „Palau Sant Jordi“ arena nėra visiškai užpildyta ir galima pastebėti apie tūkstantį laisvų vietų.