REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Minint pasaulinę paukščių dieną, Užutrakio parke iškelti inkilai sugrįžtantiems sparnuočiams. Pasak ornitologų, Lietuvoje populiariausi inkilai varnėnams.

REKLAMA
REKLAMA

Užutrakio parke inkilų varnėnams iškelta keliolika. Atvykusieji galėjo pasimokyti, kaip sukalti gerą inkilą, kad jame tikrai apsigyventų paukščiai.

REKLAMA

Pasak ornitologų, inkilus kalti reikia tik iš sausos medienos. Dugnas turi būti įleistas, o ne prikaltas, nes gali nukristi, stogas lengvai nuimamas, kad būtų galima išvalyti paukščiuko namą. Tai daryti reikia spalį arba kovą, praneša LTV „Panorama“.

„Inkilus reikia kelti į 4–7   metrų aukštį ir vengti vakarų ir šiaurės pusės. Geriausia yra keltis į pietus, į rytus, į pietryčius ir t.t. Tikrai reikėtų vengti šiaurės pusės, nes paukščiai to nemėgsta. Be to, inkilas turi kabėti tiesiai“, – kaip teisingai derėtų kelti inkilus aiškino ornitologas Darius Musteikis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet ornitologas pagamino per tris su puse šimto inkilų ir sako pastebintis, kad Lietuvoje vis populiaresni inkilai ne tik varnėnams, bet ir naminėms pelėdoms. Tačiau pasaulyje inkilai keliami ne vien paukščiams.

„Inkilų būna skirtų įvairiausiems vabzdžiams, boružėms, vapsvoms, bitėms, netgi drugiams. Pavyzdžiui, inkilas drugiams naudojamas pietinėse šalyse, kur klimatas žiemą nėra toks atšiaurus kaip pas mus Lietuvoje. Lietuvoje tokį inkilą galima iškelti rudenį, pavasarį ir sulaukti drugių, kurie slėpsis nuo šalčio ir lietaus“, – pasakojo Lietuvos ornitologų draugijos projektų koordinatorius Gediminas Petkus.

Inkilai su daug landų, skirti boružėlėms, populiarūs Vakarų Europoje, nes jie padeda sodininkams atsikratyti kenkėjų – amarų.

Pasirodo, kad pasaulyje inkilai kalami net šikšnosparniams, ežiukams, voverėms, pelėms, antims, pelėdoms ir ančiasnapiams.

Arnas MAZĖTIS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų