40
„Lietuvos rytas“ – „Juventus“ (nuotr. Fotodiena.lt/Pauliaus Peleckio)

„Lietuvos rytas“ iškovojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzą, kuri, dėl pirmosios vietos norėjusiai kovoti komandai, didelio džiaugsmo neatnešė. Vilniečiai įveikė Utenos „Juventus“ tris kartus per tris rungtynes ir sausai laimėjo mažojo finalo seriją. Tiesa, paprakaituoti teko visose rungtynėse, o uteniškiai ne kartą buvo arti pergalės. Paskutinės rungtynės Vilniuje baigėsi rezultatu 89:81.

40

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys:

„Lietuvos rytas“ rungtynes pradėjo sėkmingiau, tačiau „Juventus“ netruko atsitiesti ir komandos pirmąją kėlinio pusę žingsniavo koja kojon. Įdomu, kad pirmus 14 taškų vilniečiams pelnė 2 žaidėjai: 6 įmetė Gediminas Orelikas, o Antanas Kavaliauskas pridėjo 8. Vėliau užsiautė ir Kšištofas Lavrinovičius, pataikęs 2 tritaškius iš eilės.

Kėlinys baigėsi rezultatu 25:24 vilniečių naudai. „Juventus“ gretose rezultatyvumu pirmajame kėlinyje nei vienas krepšininkas labiau neišsiskyrė.

Antras kėlinys:

Du tritaškius iš dviejų pirmajame kėlinyje įsūdęs G. Orelikas ilgam buvo sėdęs ant suolo, tačiau antrojo kėlinio pabaigoje įšovė dar vieną. Antrajame kėlinyje „Juventus“ gretose truktelėjo Spenceris Butterfieldas, kėlinio gale pataikęs porą tritaškių iš eilės o komandos ir šį ketvirtį keitėsi rezultatyviomis atakomis, o į pertrauką išėjo švieslentei lygų rezultatą 47:47.

Rezultatyviausias vilniečių gretose iki didžiosios pertraukos buvo A. Kavaliauskas su 12 taškų, 11 buvo pridėjęs G. Orelikas. Uteniškių gretose 13 taškų buvo sumetęs S. Butterfieldas, po 6 buvo pridėję A. Urbutis, M. Linkevičius ir E. Dimša.

Trečias kėlinys:

Kėlinį vėl geriau pradėjo vilniečiai, tačiau uteniškiai atsitiesė ir kovėsi taškas į tašką. Gražų epizodą sukūrė Chavaughnas Lewisas, kai prasiveržęs sugrūdo kamuolį į krepšį viena ranka. Tačiau tada „Lietvos rytas“ pradėjo tolti ir buvo įgijęs net 9 taškų pranašumą, kurį įgijo po A. Gudaičio efektingo dėjimo per E. Želionį. Didžiausias vilniečių turėtas pranašumas buvo 14 taškų, tačiau kėlinio pabaigoje prabudę uteniškiai skirtumą sumažino ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo 68:59.

Ketvirtas kėlinys:

Į lemiamą šturmą pakilę „Juventus“ krepšininkai bandė vytis varžovus ir likus žaisti daugiau nei 4 minutes atsilikinėjo 6 taškais. Panašų skirtumą padėjo išlaikyti taiklūs M. Lukauskio ir G. Oreliko tritaškiai. Iki rungtynių pabaigos likus pusantros minutės, uteniškiai atsilikinėjo 5 taškais, ir turėjo kamuolį savo rankose bei galėjo pakreipti rungtynes savo naudai, tačiau dvi „sausos“ atakos nebeleido pasivyti varžovų. „Lietuvos rytas“ laimi LKL bronzą 89:81.

Rezultatyviausias vilniečių gretose buvo 20 taškų pelnęs G. Orelikas (7 atkovoti kamuoliai), 15 taškų pelnė ir 7 kamuolius sugriebė A. Gudaitis. 14 sumetė A. Kavaliauskas, 12 – M. Lukauskis (3/3 tritaškiai), 10 – K. Lavrinovičius.

Uteniškių gretose daugiausiai taškų pelnė S. Butterfieldas, kuris su 18 taškų ir 11 atkovotų kamuolių surinko dvigubą dublį. 13 taškų surinko C. Lewisas, 11 pelnė L. Samėnas, 10 taškų ir 5 kamuolius surinko E. Dimša. 7 kamuolius nusiėmė ir 9 taškus pelnė S. Kulvietis.

Utenos „Juventus“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40-35. Abi komandos klydo ganėtinai retai: uteniškiai prarado 9, vilniečiai 10 kamuolių. Vis dėlto „Lietuvos rytas“ dvitaškių taiklumu ganėtinai lenkė varžovus. Iš arti vilniečiai mėtė 62-jų procentų tikslumu, o uteniškiai – 43-jų.

Situacija prieš rungtynes:

„Lietuvos rytas“ gali trumpiausiu keliu iškovoti bronzą. Tiesa, viskas ne taip paprasta, kaip atrodo „ant popieriaus“. Tą byloja ir „Juventus“ krepšininkų pasipriešinimas. „Lietuvos rytas“ per du pirmuosius mažojo finalo mačus pasiekė pergalę didžiausiu 5 taškų skirtumu – Utenoje laimėjo 83:78. Pirmoji akistata Vilniuje baigėsi dramatiška pergale 85:83.

Utenoje trečiajame kėlinyje „Juventus“ netgi turėjo dviženklę persvarą, bet greitai ją išbarstė ir atidavė iniciatyvą „Lietuvos rytui“. Vilniuje „Juventus“ pritrūko tik kelių sekundės dalių, kad būtų išplėštas pratęsimas.

„Juventus“ padarė viską, ką gali, bet aukštesnis „Lietuvos ryto“ meistriškumas daro savo. Kad nugalėtų tokią komandą, Utenos klubui reikia pagalbos ir iš aukščiau.

„Žaidžiant su tokiomis komandomis reikia ir sėkmės“, – pripažino „Juventus“ treneris Antanas Sireika. Nors „Juventus“ situacija nepavydėtina – per visą istoriją atsilikdami 0-2 seriją laimėjo tik „Žalgirio“ krepšininkai 1996-ųjų finale, uteniškiai nekelia baltos vėliavos.

„Visos rungtynės mums vienodos. Nelaikome savęs geresniais, bet mes nebijome. Neturime ko prarasti ir norime žaisti gerą krepšinį“, – šypsojosi A. Sireika.

Utena apie misiją (ne)įmanomą prabilo dar prieš mažojo finalo seriją. Ar „Juventus“ pateiks staigmeną, ar trečiadienio vakarą sveikinsime LKL bronzos laimėtojus?