REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pavasarį daugelio lietuvių kiemus puošė margaspalviais žiedais apsipylusios tulpės, tačiau dabar galvos skausmu tampa klausimas, ką daryti joms nužydėjus?  

Pavasarį daugelio lietuvių kiemus puošė margaspalviais žiedais apsipylusios tulpės, tačiau dabar galvos skausmu tampa klausimas, ką daryti joms nužydėjus?  

REKLAMA

Sodininkystės ekspertė Sandra Stanislavičė pasidalino naudingais patarimais, ką reikia padaryti jau dabar ir kokių klaidų nekartoti, kad kitais metais tulpės vėl nudžiugintų žiedais. 

Daugelis skuba nupjauti nužydėjusias tulpes, kad šios negadintų estetinio vaizdo, tačiau S. Stanislavičė tokiam veiksmui sako „stop“ – jei dabar suskubsite pašalinti lapus, kitais metais, tikėtina, sulauksite tik lapų, tačiau žiedų nebus. 

„Peržydėjusiai tulpei reikia nuskabyti žiedus, kad nebrandintų sėklų ir leisti lapams geltonuoti. Būtent šiuo momentu svogūnėliai brandina žydėjimą kitiems metams. 

REKLAMA
REKLAMA

O žmonės nori grožio, šmirkšt peiliu ar žirklėmis tulpėms per šaknis ir stebisi, kodėl kitais metais tulpių lieka tik lapai, nėra žiedų“, – aiškino sodininkystės ekspertė. 

REKLAMA

Neskubėkite šalinti lapų

Tad ką daryti, kad išsaugotume sveikus tulpių svogūnėlius ir kitais metais vėl galėtume tikėtis žydėjimo, tačiau neerzintų geltonuojantys lapai?  

S. Stanislavičė turi du patarimus, vienas jų – tinkamai susiplanuoti gėlyno apsodinimą ir neskubėti nupjauti ar nukirpti lapų, kol šie dar nenugeltonavo: 

„Variantas, kai tulpės sodinamos antrame plane, priekyje sodinant daugiamečis augalus, kurie ima žydėti iškart po tulpių peržydėjimo. Leisti tulpių lapams nugeltonuoti iki birželio pabaigos, tik tada lapus šalinti.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Kitas būdas – sodinti tulpes ne tiesiai į žemę, o į krepšelius. Taip lengvai tulpes galėsite iškasti ir leisti subręsti svogūnėliams. 

„Po žydėjimo krepšelius iškasti ir nunešti į nematomą akiai vietą, palikti nugelsti, subręsti, paskui svogūnėlius džiovinti. Išdžiovintus svogūnėlius laikau vėsioje patalpoje iki rudens, kada vėl sodinu“, – patarė ji ir pridūrė, kad tulpės metai iš metų sukrauna žiedus, vienintelis priešas yra tik pelės, kurios svogūnėlius ištampo. 

S. Stanislavičė pastebi, kad Darvino hibridai, vadinamos senovinės tulpės, spėja subręsti ir pasiruošti peržiemojimui iki lapų nupjovimo, tačiau mėgstantiems neįprastas, eksliuzyvnes tulpes teks pasimokyti jas auginti ir prižiūrėti, kad kitąmet nereikėtų pirkti naujų svogūnėlių. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų