• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nemažai nikotino vergų pabrangus rūkalams suskubo kratytis žalingo įpročio. Vieni tapo priklausomybės ligų centrų ar psichologų klientais, kitiems dar prisireikė knygų, kuriose patariama, kaip mesti rūkyti.

REKLAMA
REKLAMA

Tarp nusprendusiųjų atsisveikinti su rūkalais - 26 metų kaunietė Jolanta. „Turiu daug pažįstamų, kurie atsisakė cigarečių perskaitę knygą apie tai, kaip galima lengvai atsikratyti žalingo įpročio“, - pasakojo ji. Jolanta aplankė visus laikinosios sostinės Centro, Senamiesčio, Šilainių mikrorajonų knygynus, tačiau pageidaujamos knygos nerado.

REKLAMA

LŽ pasiteiravus viename knygynų apie kaunietės ieškotą knygą, paaiškėjo, kad pastaruoju metu ji tiesiog išgraibstoma. „Cigaretės pabrango, todėl žmonės nori mesti rūkyti“, - nedvejodama tikino knygyno pardavėja Zita. Ji prisipažino ir pati nusprendusi neberūkyti. Moteris tvirtino, kad itin dažnai knyginiais patarimais kaip mesti rūkyti domisi vyrai ir jaunos merginos. „Vyriškiai sakosi tai darantys dėl pinigų, o merginos nelinkusios atvirauti“, - pasakojo Zita.

REKLAMA
REKLAMA

Vieno didžiųjų Kauno prekybos centrų pardavėja LŽ taip pat patvirtino, kad nuo kovo 1-osios pabrangus rūkalams dažnas pirkėjas ant prekystalio vietoje cigarečių pakelio padeda knygą. Anot jos, pirkėjų antplūdis juntamas ir tada, kai netoli esančiuose knygynuose baigiasi knygos apie būdus, kaip mesti rūkyti.

Vienos leidyklų direktorius Julius Mikalajūnas pasakojo, kad minėtų knygų šių metų pradžioje parduota itin daug. Jo teigimu, palyginti su tuo pačiu praėjusiųjų metų laikotarpiu, pardavimas padidėjo 10 kartų. „Pakako Vyriausybei paskelbti apie brangstančias cigaretes, ir iškart pajutome pasekmes knygynuose - žmonės ėmė ieškoti būdų, kaip atsisakyti rūkymo ir sutaupyti“, - sakė J.Mikalajūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leidyklos vadovo tvirtinimu, lietuviai lengvu būdu mesti rūkyti domisi jau keletą metų, tačiau daugiausiai knygų parduodama prieš Kalėdas - kuomet nuo žalingo įpročio artimuosius bando atpratinti juos mylintys žmonės.

Pats ne vienus metus rūkęs J.Mikalajūnas sakė, jog „protingose“ knygose rūkaliai nėra gąsdinami galimais sveikatos sutrikimais, o bandoma jiems paaiškinti, kodėl kyla noras rūkyti.

REKLAMA

Kauno apskrities priklausomybės ligų centro direktorius Tautvydas Zikaras pasakojo, kad jo vadovaujama įstaiga gydo net nuo 200 rūšių priklausomybių. Tik nedidelę dalį pacientų sudaro nuo nikotino priklausomi asmenys. „Dabar populiariausios priklausomybės - nuo narkotikų, kompiuterio, alkoholio, lošimo. Pasitaiko priklausomų ir nuo sekso“, - sakė T.Zikaras.

REKLAMA

Pasak psichologės Ainos Adomaitytės, rūkymas - fizinė ir psichologinė priklausomybė. „Kokio ji pobūdžio, nustatome testų metu. Tada taikomas individualus gydymo metodas“, - aiškino A.Adomaitytė.

Anot jos, priklausomybė nikotinui gali būti gydoma vaistais, nikotino pakaitalais ar tiesiog kalbantis su pacientu. „Ne vienas ateina pasikonsultuoti būtent perskaitęs knygą apie tai, kaip mesti rūkyti“, - užsiminė psichologė. Ji taip pat patikino, kad ne vienas kaunietis noro mesti priežastimi nurodo ne tik siekį būti geresnės sveikatos, bet ir turėti storesnę piniginę.

Kristina Kučinskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų