REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didėjantis kūno svoris, kamuojančios stuburo problemos, galvos, juosmens, pečių juostos dalių skausmai, pradėjusios tirpti rankos, spengimas ausyse – tokios nemalonios prognozės gresia sėdimą darbą dirbantiems ir nesportuojantiems žmonėms.  

REKLAMA
REKLAMA

KTU Sporto centro Laisvalaikio sporto ir sveikatingumo skyriaus vadovės, Edukologijos katedros dėstytojos Lauros Daniusevičiūtės-Brazaitės teigimu, sportinė veikla ne tik gerina fizinę savijautą, bet ir padeda išvengti rudeninės depresijos.

REKLAMA

– Po vasaros sulėtėjus gyvenimo ritmui, neišvengiamai sumažėja ir fizinis aktyvumas. Kaip būtų galima jį susigrąžinti?, – paklausėme L. Daniusevičiūtės-Brazaitės.

– Turbūt viena pagrindinių išeičių, atšalus orams ir anksčiau temstant, yra lankymasis sporto klubuose, kuriuose sudarytos sąlygos yra pačios tinkamos šaltuoju metų sezonu.

Universiteto bendruomenė visada laukiama KTU Sporto centro salėse. Jose apsilanko ir visos Lietuvos mastu žinomų žmonių, tokių, kaip legendinis krepšininkas Valdemaras Chomičius ar garsusis galiūnas Vidas Blekaitis. Kauno technologijos universitetui (KTU) pradėjus bendradarbiauti su „Insanity LT“ grupe, V. Chomičius jau kurį laiką dalyvauja šiose aukšto intensyvumo lygio ištvermės treniruotėse.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu V. Blekaitis buvo atvykęs į KTU Sporto centre surengtas konsultacijas, kur studentai turėjo progą pabendrauti ir užduoti klausimus Lietuvos galiūnų čempionui.

– Ką patartumėte žmogui, kuris niekada nėra sportavęs? Nuo ko reiktų pradėti ir kaip neprarasti motyvacijos bei užsidegimo?

– Tokiu atveju patartina susirasti sporto „partnerį“ – draugą, kolegą ar kaimyną – kurie, apnikus abejonėms ar tinginystei, paskatintų išsiruošti pabėgioti, nueiti į grupinę treniruotę ar sporto salę. Kartais pirmajam kartui reikia tiesiog pasiryžti ir išdrįsti – kito būdo nėra. Gali nutikti taip, kad pirmoji treniruotė taip patiks ir sukels didžiulę motyvaciją nepasiduoti bei sportuoti toliau. Kai sportas taps įpročiu, praleisti treniruočių nebesinorės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Kokias treniruotes patartumėte rinktis žmonėms, nepratusiems prie aktyvaus gyvenimo būdo ir didesnių fizinių krūvių?


SKAITOMIAUSIOS PRAMOGŲ NAUJIENOS:

Pamatykite, kaip šiandien atrodo filmo „Sunkus vaikas“ aktoriai

Metų skyrybos: Egidijaus Dragūno ir Eleonoros Sebrovos ilgametė draugystė iširo

Tamsiausios Holivudo žvaigždžių paslaptys: jūs to neturėjote sužinoti

Neskubėkite teisti: socialiniuose tinkluose moteris nusirenginėja už pinigus

13 velniškai stebinančių faktų apie seksą – ko dar nežinojote?


– Renkantis labai daug lemia asmeniniai žmogaus poreikiai ir net charakterio savybės. Pavyzdžiui, flegmatikui step aerobikos, dar vadinamos žingsnine aerobika, treniruotė gali nepatikti dėl garsios muzikos ir greito tempo – tarp kitų sportuojančiųjų toks žmogus jausis nekomfortabiliai. Jis mieliau rinksis jogą, kalanetiką ar pilatesą, kur sportuojant daromi ramūs judesiai, įvairūs tempimo pratimai.

REKLAMA

Norintiems suaktyvinti mąstymo procesus ir smegenų veiklą, patarčiau rinktis kardio treniruotes, o mėgstantiems mažesnius krūvius: jogą, kalanetiką, užsiėmimus treniruoklių salėje. Visa tai labai priklauso nuo paties žmogaus, jo amžiaus ir gyvensenos, fizinio aktyvumo.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad visos aerobinės ištvermės didinimo treniruotės, ėjimas, bėgimas, važiavimas dviračiu suteikia daug deguonies galvos smegenims, tokiu būdu skatinant mąstymo procesus – tai padeda lengviau priimti sprendimus, būti darbingesniais, produktyvesniais.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų