REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tinkamą drėgmės kiekį kambariniams augalams užtikrinti gali būti nelengva. Per didelė drėgmė yra viena dažniausių orchidėjų nuvytimo priežasčių. Tad sprendimas, siekiant augalą išsaugoti kuo ilgiau – laistymas ledo kubeliais. 

Tinkamą drėgmės kiekį kambariniams augalams užtikrinti gali būti nelengva. Per didelė drėgmė yra viena dažniausių orchidėjų nuvytimo priežasčių. Tad sprendimas, siekiant augalą išsaugoti kuo ilgiau – laistymas ledo kubeliais. 

REKLAMA

Orchidėjų laistymas naudojant ledo kubelius gali atrodyti nelogiškas, nes atogrąžų regionuose augantiems augalams paprastai netinka žema temperatūra, tačiau „Just Add Ice Orchids“ prekės ženklas nustatė, kad ledo kubelių naudojimas orchidėjoms laistyti nedaro jokios žalos ir palengvina šių augalų priežiūrą. 

„Užtikrinti, kad orchidėjos gautų reikiamą vandens kiekį, bet jo nebūtų nei per daug, nei per mažai, yra didžiausias iššūkis orchidėjų augintojams “, –  sako „Just Add Ice Orchids“ auginimo direktorius Marcelis Boonekampas.  

Ohajo valstijos universiteto ir Džordžijos universiteto mokslininkai atliko eksperimentą, kuriame palygino tris kartus per savaitę trimis ledo kubeliais laistomas orchidėjas (Phalaenopsis) su kita grupe, laistoma tokiu pat kiekiu vandens kartą per savaitę.  

REKLAMA
REKLAMA

Abiejų orchidėjų grupių rezultatai buvo panašūs, o tai rodo, kad ledo kubeliai yra veiksmingas ir saugus orchidėjų laistymo būdas, rašo bhg.com 

REKLAMA

Kaip orchidėjas laistyti ledo kubeliais? 

Laistant orchidėjas ledo kubeliais, užuot pripylus vandens į orchidėjos vazoną ir leidus ištekėti vandens pertekliui, ant žemės, kurioje auga orchidėja, reikia padėti tris ledo kubelius ir stengtis, kad jie nesiliestų prie lapų ar šaknų, kyšančių iš vazono.  

Ledo kubeliams tirpstant, šaknys ir žemė sugeria vandenį, įprastai po laistymo ledo kubeliais nelieka vandens pertekliaus. Šaltis nepakenks augalui, nes ledas gana greitai ištirpsta.

Tyrėjai nustatė, kad tirpstant kubeliams žemės temperatūra vazonuose nukrito tik keliais laipsniais, bet ne tiek, kad pakenktų šaknims. 

REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, orchidėjoms reikalingas vandens kiekis gali skirtis, priklausomai nuo kambario temperatūros, apšvietimo, drėgmės ir auginimo terpės tipo (samanos ilgiau išlaiko drėgmę nei žievės drožlės).  

Universiteto tyrimuose pateikta rekomendacija orchidėjas laistyti ledo kubeliais – pradėkite nuo trijų ledo kubelių per savaitę ir stebėkite savo augalą, ar vandens pakanka. Tai lengva nustatyti pažvelgus į šaknis.  

„Sidabrinės spalvos šaknims reikia drėgmės, o ryškiai žalios spalvos šaknys rodo, kad drėgmės yra pakankamai. Kita užuomina – lapai. Nepakankamai laistomi augalai turės raukšlėtus, gležnus lapus“, – sako M. Boonekampas.

Nors taikant ledo kubelių metodą sunku perlaistyti augalą, prieš laistydami orchidėjas ledo kubeliais, patikrinkite žemę, kurioje auga gėlė – įkiškite pirštą į maždaug centimetro gylį. Jei jaučiate drėgmę, dar nelaistykite. Palaukite kelias dienas ir patikrinkite dar kartą. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų