REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Seimo opozicija paskelbė antradienį balsuosianti prieš socialdemokratų lyderio Algirdo Butkevičiaus kandidatūrą į premjerus.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmoji Socialdemokratų partijos frakcijos vardu kalbėjusi seniūnė Irena Šiaulienė pasisakydama už kandidatą tarp Vyriausybės atliktų darbų įvardijo renovacijos pajudinimą iš mirties taško, mažesnes dujų kainas, suskystintų gamtinių dujų terminalo statybą ir užtikrintą finansų stabilumą, leidusį Lietuvai nuo kitų metų tapti euro zonos nare.

REKLAMA

„Reikia žinoti, kur eini, kad nueitum tą kelią, apie kurį kalbėjo I.Šiaulienė. Kai nežinai, kur eini, tada ėjimas bet kuriuo takeliu gali pasirodyti kaip labai reikšmingas žygiavimas tuo keliu. Tai yra priežastis, kodėl mes negalime pritarti ministro pirmininko kandidatūrai, nes mes įsitikinę, kad kaip atėjo į valdžią, nežinodami, kokiu keliu eis, taip ir toliau nežino, kokiu keliu einama“, - sakė Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat tvirtino, jog ši centro-kairiųjų Vyriausybė linkusi „prisiskirti nuopelnus, kurie juo jų nepriklauso“.

Už premjero kandidatūrą pasisakęs valdančiosios Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys sakė, kad ši Vyriausybė įgyvendina socialiai atsakingą programą, o koalicijos partnerės frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ seniūnas Petras Gražulis sakė, kad „strateginiai darbai puikiai įgyvendinami, neatsiliekant nuo grafiko“.

Opozicinio Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis tvirtino, kad žmogiškąja prasme A.Butkevičius turi daug gerų savybių - yra pakantus, tolerantiškas ir švelnus žmogus, bet kalbama apie kandidatavimą ne į „gero žmogaus“, o į premjero postą. Jis taip pat sakė, kad prezidentės Dalios Grybauskaitės teikimas - pasirinktas iš bėdos, nes „kažkokių kitų erdvių pasirinkimui prezidentė neturi“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Viena iš problemų, kuri buvo matyti plika akimi - atsakingos lyderystės stoka. Ir mes matome, kas per tuos pusantrų metų atsitiko, kai Vyriausybė turėjo vieną poziciją, Seimo dauguma manė ir balsuodavo kitaip“, - primindamas Vyriausybės ir Seimo išsiskyrusias pozicijas dėl skalūnų dujų sakė liberalas.

Jis taip pat siūlė dėl premjero balsuoti slapta, kad būtų aišku, ar „pasitikėjimas, kuris demonstruojamas valdančiojoj daugumoj, būtų ir per slaptą balsavimą“.

Valdančiosios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos seniūnė Rita Tamašunienė sakė, kad frakcija palaiko premjero kandidatūrą ir pažymėjo, jog sėkmingai įgyvendinama Vyriausybės programa.

REKLAMA

„Linkime įgyvendinti visą programą, nepasiduoti konservatorių eskaluojamoms nuotaikoms“, - sakė R.Tamašunienė.

Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė antradienį teikdama A.Butkevičiaus kandidatūrą į premjerus sakė laukianti Vyriausybės atsinaujinimo.

„Skaidrumas, moralinės atsakomybės principai negali būti paminami ir likti nuošalyje. Trečiajame nepriklausomos Lietuvos dešimtmetyje moralinės kartelės politikoje žemiau leisti neturime teisės. Politinės brandos lygis turi augti ir sudaryti didesnes sąlygas visuomenei pasitikėti valdžios sprendimais, todėl teikdama A.Butkevičiaus kandidatūrą Seimui tikiuosi ir linkiu, kad Vyriausybė pasinaudos galimybe atsinaujinti“, - sakė D.Grybauskaitė.

REKLAMA

Antradienį parlamentarai balsuos dėl tolesnio A.Butkevičiaus vadovavimo Ministrų kabinetui. Ši procedūra numatyta, kai po prezidento rinkimų Vyriausybė grąžina įgaliojimus.

Pagal Vyriausybės įstatymą, Ministrų kabinetui grąžinus įgaliojimus, prezidentas per 15 dienų teikia Seimui svarstyti įgaliojimus grąžinusios Vyriausybės ministro pirmininko kandidatūrą. Kai Seimas pritaria šiai kandidatūrai, prezidentas paskiria ministrą pirmininką. Jei patvirtintoje Vyriausybėje nepasikeitė daugiau nei pusė iki įgaliojimų grąžinimo dirbusių ministrų, Vyriausybė iš naujo gauna įgaliojimus veikti pagal Seimo anksčiau patvirtintą programą. Jeigu Seimas nepritaria premjero kandidatūrai, Vyriausybė privalo atsistatydinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A.Butkevičius Vyriausybei vadovauja nuo 2012 metų gruodžio, kai po Seimo rinkimų jo vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija sudarė valdančiąją koaliciją su Darbo partija, partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų