Septyniolikmetė Eglė Savickaitė ir šešiolikmetė Ieva Dainytė įveikė sunkiausią kol kas išbandymą savo karjeroje – olimpinę 10 km lenktynių klasikiniu stiliumi trasą. Dramatiškose lenktynėse netrūko įspūdingos sportininkių kovos, o nugalėtoją nuo antrosios vietos laimėtojos teskyrė vos 0,4 sek.

Šioje sporto rungtyje buvo galima stebėti visišką sportininkių iš Europos dominavimą. Pirmas septynias pozicijas užėmė Senojo žemyno atstovės ir tik aštuntojo vieta atiteko amerikietei Jessie Diggins.

Varžybos itin nesėkmingai susiklostė trims Rusijos olimpinio komiteto slidininkėms. Visos jos pateko į dešimtuką, tačiau prizinių vietų neiškovojo, o ketvirtą vietą užėmusią Nataliją Neprijevą nuo broznos medalio teskyrė simbolinis 0,1 sekundės atsilikimas.

Dramatišką rusės finišą ir ašaras žiūrėkite:

Abi lietuvės trasoje pademonstravo labai panašų laiką: E. Savickaitė trasoje užtruko 38 min. 26,5 sek. ir nuo lyderės atsiliko 10 min. 20,2 sek. bei užėmė 89-ą vietą tarp 98 finišavusių dalyvių, tuo tarpu I. Dainytė distanciją įveikė per 39 min. 7,4 sek.

Daugiau apie šią sporto šaką ir lietuvių slidininkių galimybes ateityje olimpinėje naujienų portalo tv3.lt studijoje papasakojo daugkartinis Lietuvos slidinėjimo čempionas, VDU profesorius Kazys Milašius.