REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moterims patraukliausi atrodo tamsiaodžiai vyrai, tuo tarpu vyrams patinka šviesi moterų oda. Tai rodo Kanados sociologų apklausa, kurioje dalyvavo keli šimtai asmenų.

REKLAMA
REKLAMA

Apklausus 500 asmenų paaiškėjo, kad vyrai vienareikšmiškai teikia pirmenybę šviesiaodėms moterims - kuo baltesnė oda, tuo gražiau. Kaip rodo išsamesni tyrinėjimai, čia svarbiausi yra ne besikeičiantys mados ir estetiniai kriterijai. Šviesią odą vyrai instinktyviai sieja su skaistumu, nepriekaištingumu, nekaltybe, galbūt net globos poreikiu. Pasak Toronto universiteto mokslininkų, moterims patraukliausi atrodo tamsiaodžiai vyrai, nes ir joms vyrų odos spalva, regis, yra tarsi pažadas - vyriškumo, nuotykių, narsumo, nutrūktgalviškumo, sekso.

REKLAMA

Kanadiečiai sociologai išanalizavo 2000 moterų ir vyrų reklaminių nuotraukų ir nustebę konstatavo, kad modelių moterų oda yra vidutiniškai 15,2 proc. šviesesnė už jų kolegų vyrų. Odos atspalvio skirtumų pastebėta net lyginant tamsiaodžių modelių nuotraukas - moterų oda buvo šviesesnė už vyrų vidutiniškai 11,1 proc.

Antrajame tyrimo etape sociologai nuotraukas pateikė bandyme dalyvavusiems asmenims: tiek vyrai, tiek moterys turėjo pasirinkti labiausiai patinkančias nuotraukas. Rezultatas buvo toks pat: kuo šviesesnė moterų oda, tuo patrauklesnės jos atrodė vyrams, o šviesiaodžiai vyrai sulaukė palyginti nepalankaus moterų vertinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai padarė tokias išvadas: tam tikrų odos atspalvių pomėgis slypi tiek moterų, tiek vyrų pasąmonėje, ir nepriklauso nuo rasės. Odos spalvos erotiškumą vienodai vertina tiek pigmėjai, tiek kalnų tautelės, tiek azijiečiai, tiek europietės pornografijos žvaigždės. Anot mokslininkų, mūsų estetiniai pomėgiai atspindi mūsų moralinius troškimus.

Tamsaus ar šviesaus gymio pasirinkimas - Colinas Farrellas arba Danielis Craigas, Monica Bellucci arba Michelle Pfeiffer - taip pat nėra tik estetikos klausimas. Mokslininkai jame įžvelgia gyvenimo aplinkybių išraišką, tartum polinkio į nuotykius ir riziką (arba atvirkščiai, nekaltumą ir tobulumą) indikatorių. Daugeliu atvejų grožį vertiname labai sąmoningai, pavyzdžiui, nosies ir lūpų formą arba kojų ilgumą. Tai patvirtina ir neseniai Vroclavo universitete atlikta apklausa: kaip seksualiai patraukliausi vertinami tie vyrai ir moterys, kurių kojos yra 5 proc. ilgesnės už vidurkį. Tai nėra keista, nes ilgos kojos yra vertinamos kaip biologiškai labai tikslingas sveikatos požymis, dar homo sapiens pirmtakams užtikrindavęs išlikimą: ilgakojai galėdavo greičiau pabėgti, toliau nukeliauti. Taigi žmogus ieškodavo partnerio, kuris būtų kuo sveikesnis.

Taip paprastai paaiškinti odos spalvos patrauklumą nėra paprasta, grynos biologijos čia nepakanka. Tamsiaodžio vyro ir šviesiaodės moters idealo susiformavimo priežasčių pirmiausia reikėtų ieškoti mūsų kultūroje.

Parengta pagal „Respublikos“ priedą „Julius/Brigita“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų