32
„Žalgirio“ ir „Mura“ mačo momentai. (Fotodiena/ Viltė Domkutė)

Gausiai susirinkę žmonės LFF stadione tikėjosi kartu įrašyti naują lapą Lietuvos klubinio futbolo istorijoje, bet kol kas grupių etapas lieka nepasiektas. Vilniaus „Žalgiris“ namuose 0:1 nusileido Slovėnijos čempionei Murska Sobotos „Mura“ ekipai.

32

Vilniečiai iš svečių teritorijos parsivežė pozityvų rezultatą – 0:0. Pergalė būtų užtikrinusi vietą mažiausiai UEFA Konferencijų lygos grupės etape.

„Žalgiris“ keliasi į Konferencijų lygos kvalifikacijos atkrintamąjį etapą, kuriame lieka paskutinis šansas pasiekti išsvajotąjį tikslą. Jame vilniečių laukia Budės „Glimt“ ekipa iš Norvegijos.

Žalgiriečiai į aikštę išėjo su pozityviu žaidimo planu, bet greitai už tai buvo nubausti.

Visiškas aplaidumas kairiajame gynybos krašte, kuriame su varžovais tvarkėsi Elhadji Diaw ir Joelis Bopesu, lėmė įvartį jau 12-ąją minutę. Pasižymėjo Žiga Kousas.

Neužtikrintumas tęsėsi visą pirmąjį kėlinį. Aukšti kamuoliai į baudos aikštelę praktiškai visada adresatų nepasiekdavo, o „Mura“ kontraatakose vis kėlė pavojų.

Sunkų gyvenimą tarp gynybos ir atakos atspindėjo trys geltonos kortelės vien per pirmąjį kėlinį.

Po pertraukos vaizdelis per daug nesikeitė. „Žalgiris“ toliau stagnavo puolime, o varžovus kontraatakose stabdė tik nuošalės.

71-ąją minutę žalgiriečiai turėjo idealų šansą. Josipas Tadičius gavo kamuolį du metrai iki vartų, bet įsigudrino nepataikyti į kamuolį ir pastarasis lėkė į užribį.

Likusias 20 minučių vilniečiai įnirtingai bandė pralaužti varžovų gynybą, bet svajonė neišsipildė. Dabar liko vienintelis šansas prieš „ant popieriaus“ pajėgesnį varžovą.

Rungtynių eiga:

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ 0:1 (0:1) „Mura“

90+4 min. Tai yra viskas. Vilniaus „Žalgiris“ keliauja į UEFA Konferencijų lygos atkrintamąjį etapą, kuriame dėl grupės etapo mes iššūkį Budės „Glimt“.

90 min. H. Videmonto baudos smūgis skrieja virš vartų. Teisėjas prideda tris minutes papildomo laiko.

80 min. Dar vienas slalomas į baudos aikštelę, bet užbaigimo fazė šiandien labai bloga. Lieka kiek daugiau nei dešimt minučių vilties.

76 min. LFF stadionas tiesiog ant kojų pirštų. Įvartis bręsta, belieka tik išpildyti. „Mura“ atrodo pasimetusi ir akivaizdu, kad likusios minutės priklausys šeimininkams.

71 min. Nėra ką daugiau pridurti... Jei tokių progų, kokią ką tik turėjo J. Tadičius, „Žalgiris“ neįmuš – Europoje nėra, ką veikti.

Tiesiog viskas idealu, kamuolys kaip ant lėkštutės prieš vartus, bet kroatas paleidžia kamuolį šalia vartų.

62 min. Labai gera proga! Puikus J. Sylvestro sprintas dešinėje, bet J. Tadičiui nepavyko gerai priimti kamuolio. Smūgį kulnu blokavo varžovai – kampinis.

58 min. Ir vėl stagnacija. Vladimiras Čeburinas reaguoja ir nuo suolo kelia pirmąjį keitimą – F. Kyeremeh poilsiui paleidžia Jakubas Sylvestras.

48 min. „Žalgiris“ nuteikia labai pozityviai. Stadionas kilo iš savo vietų du kartus, bet netikslūs smūgiai buvo palydėti atodūsiais.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ 0:1 „Mura“

45+2 min. Teisėjas skelbia pirmojo kėlinio pabaigą. Vilniečių laukia svarbus pasitarimas rūbinėje – gynyba kėlinio pabaigoje braškėjo, o puolime ryškiai trūksta erdvių.

39 min. Varžovai kiek primena žalgiriečiams, kad budriems gynyboje reikia išlikti. Chaosas baudos aikštelėje baigėsi smūgiu šalia vartų. Netrukus slovėnai gavo kamuolį pavojingoje pozicijoje, bet šoninis teisėjas fiksavo nuošalę.

37 min. Dabar varžovus „ant ausų“ stato jau T. Kišas. Du gudrūs perdavimai kulnu ir laisvas prieš vartus J. Tadičius. Gaila, bet kroatas slystelėjo.

35 min. H. Videmontas rodo individualų meistriškumą kairiajame krašte – lengvai apgavo vieną varžovą ir atidavė kamuolį O. Onazi, kuriam užtikrintumo smūgiuojant pritrūko.

27 min. Pavojinga greita ataka link „Žalgirio“ vartų įvarčių nesibaigė, tačiau ankstyvas geltonas korteles susirinko jau du gynėjų linijos žaidėjai – S. Mikoliūnas ir E. Diaw.

23 min. Žalgiriečiai kiek apramino mačo eigą po praleisto įvarčio. Praleisti antrą būtų labai blogai, tad rizikuoti bent kol kas ne laikas. Vienas – ne bėda. Primename, kad nuo šio sezono panaikinta „išvykos įvarčio taisyklė“.

12 min. Pirmi pavojaus varpeliai ir prie mūsiškių vartų baigiasi tragiškai. Šalia žurnalistų tribūnos sėdinti maža „Mura“ palaikymo grupelė švenčia – svečiai priekyje 0:1.

Visiškas aplaidumas kairiajame gynybos krašte, kur reikalus tvarko J. Bopesu. Ž. Kousui beliko tik kyštelėti koją po skerso perdavimo pažeme.

8 min. Pirmoji labai gera proga žalgiriečiams. Įspūdingas F. Kyeremeh sprintas į baudos aikštelę išmaudant varžovą, bet paskutinę akimirką įsiterpė vartininkas.

1 min. Rungtynės prasidėjo!

Startinės sudėtys:

„Žalgiris“: Edvinas Gertmonas; Joelis Bopesu, Djibrilis Diaw, Nemanja Ljubisavljevičius, Saulius Mikoliūnas, Karolis Uzėla, Ogenyi Onazi, Tomislavas Kišas; Francis Kyeremeh, Hugo Videmontas ir Josipas Tadičius.

„Mura“: Matko Obradovičius; Maticas Maruško, Žanas Karničnikas, Janas Gorencas; Žiga Kousas, Alenas Kozaras, Tomi Horvatas, Luka Bobičanecas, Klemenas Šturmas; Mitja Lotričius ir Kai'us Cipotas.