Belgrade (Serbija) vykstančiame pasaulio imtynių čempionate antradienį bronzos medalį iškovojo Lietuvos sunkiasvoris Mantas Knystautas.

Ketvirtą vietą pasaulio reitinge užimantis 28-erių lietuvis labiausiai prestižinėje imtynininkų svorio kategorijoje iki 130 kg pateko į mažąjį finalą ir jame patiesė planetos reitingo lyderį 29-erių kartvelą Iakobi Kajaią! Tai – didžiausias M. Knystauto karjeros laimėjimas. Per nepriklausomos Lietuvos istoriją tai yra 4-as šalies imtynininkų bronzos medalis pasaulio čempionatuose.

Kartvelas aiškiai pasirinko pasyvumo taktiką ir neabejotinai tikėjosi „išjoti ant žirgo“ rezultatu 1:1, tačiau Mantas turėjo savo sprendimą. Lietuvis antrame kėlinuke spaudė iš visų jėgų. Likus minutei teisėjai „nuvijo“ I. Kajaią į parterį ir lietuvis gavo progą atakai. Laimei, Mantas ryškiai patobulino ridenimą. M. Knystautas švystelėjo varžovą į dešinę – neįprastą – pusę. I. Kajaia risdamasis suprato, kad tai viskas.

29-erių I. Kajaia yra olimpinių žaidynių vicečempionas, Europos žaidynių nugalėtojas, dukart pasaulio čempionatų bronzos medalių laimėtojas, o Europos čempionatuose surinkęs visą medalių kolekciją nuo aukso iki bronzos.

Mantas visus pagrindinius titulus surinko jaunių ir jaunimo amžiaus grupėse. Sėkmingais 2017-ais metais klaipėdietis iškovojo Europos U23 sidabrą ir pasaulio U23 bronzą. Deja, sklandų perėjimą į suaugusių sportą suvaržė gan šiurpi peties trauma. Atstatymui prireikė ne vienos operacijos. Po pirmos chirurginės invazijos Mantas pasaulio čempionate viena ranka nugalėjo Argentinos atletą. Tačiau nepakeliami skausmai nepaliko vilties Nur-Sultane kautis dėl kelialapio į Tokiją. Prireikė dar vienos operacijos. Tokio pobūdžio traumų specialistas iš Vokietijos Klausas Johanas pastatė lietuvį ant kojų. Toliau – nuobodus ir ilgai trunkantis reabilitacijos periodas. Dar vėliau – pirmos kovos ir traumos pasikartojimo baimė.

Nuo Nepriklausomybės laikų mūsų šaliai medalius iškovojo tik klasikai. Iki šiol aukščiausiai buvo pakilęs Mindaugas Ežerskis. Mindaugas 2007 metais Bakus vykusiame čempionate svoryje iki 96 kilogramų paskutinėmis sekundėmis nusileido gruzinui Ramazui Nozadzei ir iškovojo pasaulio sidabrą. Dar tris bronzos medalius iškovojo Kristupas Šleiva (72 kg; 2021; Oslo) ir broliai Edgaras (66 kg; 2014; Taškentas) bei Valdemaras (74 kg; 2007; Baku) Venckaičiai.