Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiame divizione savaitgalį Vilniaus VNA du kartus susitiko su Kaliningrado „Delovaja Rus“ (Rusija) komanda ir iškovojo vieną pergalę, kuri klubui buvo pirmojo sezone, praneša hockey.lt.

Pirmosiose rungtynėse vilniečiai pirmojo kėlinio pabaigoje pirmavo 4:0, bet likus vos vienai sekundei iki pirmosios pertraukos rusai išnaudojo kiekybinį pranašumą ir pelnė savo pirmąjį įvartį.

Labai sėkmingai „Delovaja rus“ rungtyniavo po pertraukos. Kaliningradiečiai pelnė tris įvarčius be atsako, o rungtynių rezultatas 15-ąją kėlinio minutę pirmą kartą tapo lygus - 4:4. Prabėgus vos keliolikai sekundžių „Vanvitos“ gynėjas T.Kaminskas vėl sugrąžino vilniečiams minimalų pranašumą.

Pačioje trečiojo kėlinio pradžioje rezultatyviausias rungtynių žaidėjas D.Nomanovas, vakar negalėjęs padėti savo komandai, vėl padidino vilniečių persvarą iki dviejų įvarčių, bet gana greitai „Delovaja rus“ išlygino rezultatą. Per likusį laiką įvarčius pelnė tik Lietuvos klubo nariai. Tris kartus pasižymėję vilniečiai ne tik atsirevanšavo varžovams pralaimėjimą pirmosiose rungtynėse rezultatu 4:8 (2:1, 1:3, 1:4), bet ir iškovojo pirmąją pergalę šių metų čempionate.

„Vanvita“ - „Delovaja rus“ 9:6 (4:1, 1:3, 4:2). „Vanvita“: D.Nomanovas 5, V.Sevrukas 2, T.Kaminskas, K.Kirilovas po 1 įvartį. „Delovaja rus“: J.Jeremenko, A.Nekerovas po 2, D.Abramovas, P.Fominichas po 1 įvartį.

Aukščiausio diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Klaipėdos derbyje „Baltija“ sutriuškino „Kirus“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I diviziono Vakarų konferencijoje Klaipėdos „Baltija“ rezultatu 9:1 (1:1, 4:0, 4:0) be didesnio vargo įveikė Klaipėdos „Kirus“ ir įsitvirtino konferencijos pirmojoje vietoje.

„Baltija“ pirmoji pelnė įvartį pirmojo kėlinio viduryje, tačiau pragmatiškai žaidę „Kirai“ išnaudojo grubią varžovų klaidą ir įmušė išlyginamąjį įvartį, nors pirmajame kėlinyje teturėjo pora rimtų progų įvarčiui pasiekti.

„Baltija“ antrajame kėlinyje didino spaudimą prie varžovų vartų ir greit įgijo persvarą, nors fantastiškai „Kirų“ vartus gynė Eduardas Ščerbakovas, nutraukęs begalę pavojingų varžovų atakų.

Nuo antrojo kėlinio vidurio „Baltija“ ėmė karaliauti ant ledo, mat varžovams ėmė stigti jėgų.

Paskutiniajame ketvirtyje „Baltija“ baigė savo darbą 4 įvarčiais be atsako ir iki rungtynių pabaigos prarado žaidėją Viktorą Vaičiulionį, kuris už varžovo traumavimą užsidirbo drausminę nuobaudą (5+20).

„Kirai“ – Baltija“ 1:9 (1:1, 0:4, 0:4). „Kirai“: O.Zbarazskis 1 įvartis. „Baltija“: A.Novikas, M.Ušakovas po 3, A.Konovalovas 2, M.Sladkevičius 1 įvartis.

I diviziono Vakarų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Klaipėdos „Baltija“          3 3 0  0  0   32:9   9

2. Šiaulių „Ledo linija“        2 2 0  0  0   16:5   6

3. Kretingos „Grifai“           0 0 0  0  0    0:0   0

4. Gargždų „Ledžinga“           2 0 0  0  2   10:17  0

5. Klaipėdos „Kirai“            1 0 0  0  1    1:9   0

6. Klaipėdos „Toras“            2 0 0  0  2    3:22  0

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną  įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.