Pusšimtis naudingumo balų, Deivido Sabeckio debiutas ir pergalingi paskutinės sekundės metimai – tai ir dar daugiau – „7bet-NKL“ savaitės apžvalgoje.

Herojai. Praėjusios savaitės dvikovose netrūko dramų. „Šilutės“ gynėjas Jalenas Warrenas lemiamoje atakoje išsikeitė su Karoliu Kokoška ir paleido pergalingą metimą atšokus. „Šilutė“ namie 73:71 nugalėjo „Vytį-VDU“.

Tuo metu Rietave likus 2 sekundėms iki mačo pabaigos Gytis Sirutavičius stojo prie baudų metimo linijos ir pataikė abi baudas, o Kauno r. „Atletas“ 78:77 palaužė „Kretingą-VR Servisas“.

„Telšiai“ taip pat atrado šaltakraujišką lyderį rungtynių pabaigoje. Tiksint paskutinėms sekundėms Ignas Razutis smeigė tritaškį į Vilniaus „Steko“ krepšį, kuris galop nulėmė telšiškių pergalę (83:80).

Pusšimtis. Įspūdingą pasirodymą surengęs Joniškio „Delikateso“ puolėjas Povilas Gaidys per 43 minutes surinko 36 taškus (10/13 dvit., 4/5 trit., 4/5 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 3 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį ir net 50 naudingumo balų.

50 naudingumo balų – naujas 31-erių druskininkiečio asmeninis rekordas „7bet-NKL“ pirmenybėse, o „Delikatesas“ pratęsime 87:83 nugalėjo Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“.

Debiutas. Į Lietuvą sugrįžęs Deividas Sabeckis prisijungė į Kauno r. „Atleto“ komandą.

31-erių kaunietis pastaruosius penkerius sezonus rungtyniavo Italijos ketvirtoje lygoje.

Debiutinėse rungtynėse su „Kretinga-VR Servisas“ gynėjas per 20 minučių surinko 10 taškų (2/4 dvit., 2/5 trit.), 2 atkovotus kamuolius, 6 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį, 5 klaidas bei 4 naudingumo balus.

Užkeiktas gruodis. Nesėkmių ruožą išgyvenantys Palangos „Kuršiai“ patyrė šešis pralaimėjimus paeiliui.

Palangiškiams gruodžio mėnesį dar nepavyko iškovoti nė vienos pergalės.

Praėjusią savaitę jie nusileido „Kretingai-VR Servisas“ (61:80) ir „Telšiams“ (72:86).

Neverta pasiduoti. Mažeikių „M Basket“ praėjusią savaitę pademonstravo kovotojų charakterį. Rungtynėse su „Vyčiu-VDU“ mažeikiškiai į ilgąją pertrauką išėjo su 18 taškų deficitu (46:64), tačiau antroje pusėje perlaužė mačą.

Likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos Šarūnas Valunta išlygino rezultatą – 75:75, o „M Basket“ galop ir perėmė rungtynių kontrolę (82:77).

Eimantas Žilius ir Augustinas Mikštas dar bandė taisyti blogėjančią „Vyčio-VDU“ situaciją, tačiau Edi Sinadinovičius likus 54 sekundėms tritaškiu prigesino šeimininkų viltis (87:82).

Mažeikių ekipa galop 89:84 įveikė „Vytį-VDU“.

Asmeninis rekordas. „Vyčio-VDU“ vedlys Augustinas Mikštas pralaimėtose rungtynėse su „M Basket“ sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes.

Jaunuolis per 29 minutes pelnė 29 taškus (7/11 dvit., 3/4 trit., 6/6 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei surinko 32 naudingumo balus.

Jo karjeros rekordas – 36 taškai.

Be lyderių. Be Motiejaus Krivo ir Liutauto Lelevičiaus besivertęs Kauno „Žalgiris-2“ išvykoje 74:63 vis tiek sugebėjo laimėti prieš „M Basket“.

Kauno ekipos gretose išsiskyrė Dovydas Butka, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 14 taškų (3/7 dvit., 2/3 trit., 2/3 baud.), 6 atkovoti kamuoliai, 2 klaidos bei 18 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Gytis Nemeikša, per 27 minutes pelnęs 14 taškų (3/9 dvit., 2/7 trit.). Jis taip pat atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, sykį suklydo bei surinko 11 naudingumo balų.

Išsigelbėjimas. Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ sutriuškino „Šilutę“ (99:78), tačiau kitose praėjusios savaitės rungtynėse turėjo gelbėtis paskutinėmis sekundėmis prieš Joniškio „Delikatesą“.

Tiksint paskutinėms 21 sekundėms Evaldas Džiaugys pataikė baudas (75:74), o Vilius Valuntonis sužingsniavo ir vėliau prasižengė. Tada Žygimantas Šimonis pataikė tik vieną baudą ir „Delikatesas“ dar turėjo 2 sekundes paskutinei atakai, bet Šarūno Kulevičiaus lemiamas metimas skriejo pro šalį ir Marijampolės ekipa triumfavo.

Klaidų virtinė. „Kretingos-VR Servisas“ gynėjas Modestas Jurkaitis rungtynėse su Kauno r. „Atletu“ suklydo net aštuonis sykius.

Po aštuonias klaidas šį sezoną per vienerias rungtynes taip pat yra padarę Vilkaviškio „Perlo“ gynėjas Aidas Kavaliauskas ir „M Basket“ įžaidėjas Šarūnas Valunta.

Juos lenkia tik Vilniaus „Ryto-2“ puolėjas Andreas Kalogiros, rungtynėse su „Delikatesu“ praradęs 9 kamuolius.

Veterano klasė. 37-erių veteranas Martynas Mažeika toliau stebina „7bet-NKL“ žiūrovus. „Kretingos-VR Servisas“ gynėjas mače su „Kuršiais“ užfiksavo sezono asmeninį naudingumo balų rekordą (43).

M. Mažeika per 30 minučių surinko 26 taškus (4/5 dvit., 4/6 trit., 6/6 baud.), 12 atkovotų kamuolių, 4 rezultatyvius perdavimus, perimtą kamuolį, 2 klaidas bei 43 naudingumo balus.