REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atšilus orams prie Baltijos jūros atvyksta ne tik kaitrių saulės spindulių ir vandens išsiilgę poilsiautojai, bet ir atlikėjai, scenos žvaigždės. Tiesa, pastarieji čia lankosi ne tik savo malonumui, tačiau ir dėl darbo. Pajūryje dažnai apsistojančią galima sutikti ir atlikėją, renginių planuotoją Nijolę Pareigytę-Rukaitienę (38 m.).

Atšilus orams prie Baltijos jūros atvyksta ne tik kaitrių saulės spindulių ir vandens išsiilgę poilsiautojai, bet ir atlikėjai, scenos žvaigždės. Tiesa, pastarieji čia lankosi ne tik savo malonumui, tačiau ir dėl darbo. Pajūryje dažnai apsistojančią galima sutikti ir atlikėją, renginių planuotoją Nijolę Pareigytę-Rukaitienę (38 m.).

REKLAMA

Vasarą Nijolė patikina dirbanti savęs negailėdama, juk grupės merginos per vasarą užsidirba kone visiems metams.

„Būna, kad 6 ryto išvažiuoji iš namų ir grįžti kitos dienos 6 ryto. Bet paskui miegu parą laiko. O sumos ir mano vienos, ir grupės įvairios – nuo 300 iki 1000 eurų. Kažkiek ir susitaupai tų pinigėlių. Kartais nieko neuždirbi, kartais pravalgai viską. Bet iš esmės, tikrai nėra taip, kad nesusitaupau.

Mano tėvai labai taupūs ir jie mane visą laiką mokė taupyti. Ir tik jų taupymo dėka jie turi šiandien gerą gerbūvį susikūrę“, – neslėpė moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Dirbdama renginiuose moteris praleidžia daug laiko, kartais būna kad tenka dirbti 4-5 renginiuose per savaitę. Sykį net ir teko susidurti su kiek kitokia sistema pajūryje  – pradėtu riboti triukšmo lygiu vakarais.

REKLAMA

„Nidoje patyrėme nemalonumų – turėjome renginį ir sulaukėme policijos. Internete pasižiūrėjome, kad lyg triukšmauti galima ilgiau, bet turbūt ne taip supratome ar savaip interpretavome.

Galvojom, kad iki 10 tikrai galėjome muzikuoti ir lauke triukšmauti, bet apie 20 ar 21 valandą sulaukėme policijos. Labai nustebome, kodėl jie čia atvažiavo ir kodėl kaimynai mus paskundė, – sakė ji. – Tikrai keista sistema... Tačiau iš kitos pusės, gal taip ir yra gerai.

Bet mano toks darbo pobūdis – triukšmauti, linksminti žmones. Lauke tai daryti kartais darosi sudėtinga. Jei yra sodyba, apsupta kaimynų ir gyvenamųjų namų. Bet pastebėjau, kad užsakovai – jubiliejininkai, švenčių rengėjai labai tikrina tokius dalykus ir renkasi sodybą, kuri leidžia tokius dalykus. Žmonės renkasi tokią vietą, kur galėtų švęsti iš širdies, iki pat paryčių.“

REKLAMA
REKLAMA

„Tos sodybos, kurios sudėtingai tvarkosi su kaimynais ir turi didelius garso apribojimus sulaukia vis mažiau užsakymų. Prioritetą žmonės teikia toms sodyboms, kurios leidžia švęsti be policijos – tos, kurios yra miškų gūdumoje. Todėl Nidoje švęsti darosi vis sunkiau“, – atviravo pašnekovė.

Kaip tikina N. Pareigytė, tokie apribojimai automatiškai darosi nuostoliu verslininkams:

„Automatiškai gauna mažiau užsakymų ir mažiau pajamų. Aišku, panašūs ribojimai visada egzistavo, bet sodybos su tuo susitvarkydavo. 7 valandą šventės dažniausiai tik prasideda.“

Didelės kainos

Pastaruoju metu žmonės dažnai skaičiuoja, kad norint atostogauti Lietuvos pajūryje tenka nemenkai pakratyti pinigines. Kai kurie net teigia, kad verčiau rinktis poilsį kitose Europos šalyse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tikrai pastebėjau kylančias kainas – praeitą savaitę buvome Palangoje, nors ten turime namus, juos paskolinome kaimynams. Nusprendėme likti ilgiau pajūryje ir paskaičiavome, kad per 5 dienas išleidome beveik 3 tūkstančius eurų – aišku, buvome su keliais vaikais, valgėme skaniai ir gyvenome prabangiau.

Bet iš tiesų pagalvojome, kad tikrai brangu – truputį pridėtum dar pinigų ir galėtum skristi kur nors. Bet vis vien nekiltų man minčių kažkur vasarą skristi – Lietuvoje ir taip labai gerai, oras ir maistas geras“, – kalbėjo moteris.

Nijolė Pareigytė-Rukaitienė neslepia, kad žmonėms reikia tiesiog nusiteikti pozityviau ir pamąstyti, ar jie nori savo pinigus nešti kitai šaliai.

REKLAMA

„Lietuvoje šiltasis sezonas labai trumpas – visi bando per jį atsigriebti, kuo daugiau uždirbti visiems metams, nes visur reikia mokėti, o darbuotojų trūksta. Dėl to natūralu, kad tos kainos tikrai didelės. Bet galima pripažinti, kad kai kurie verslininkai tikrai perdeda su tomis kainomis.

Daug niuansų, nes verslas sudėtingas. O vien tik verslininkus kaltinti nemanau, kad būtų sąžininga. Ir užsienyje nėra taip, kad viskas yra labai pigu – viskas pagal poreikį“, – baigdama pokalbį šyptelėjo pašnekovė.

 

 

 

 

 

 

Kuo daugiau kvaišų pareigyčių pajūry, tuo didesnis PELNAS!...
Tokių durų reta..
Oj kokia tu saunuole,isleidai tiek pinigu,ajajaj ...niekas tiek neturi,tik tu,nilka;))))
Česlava Padangytė Tuštutė
Česlava Padangytė Tuštutė
Aš per dvi dienas išleidau 5000EUR
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų