Antrą mačą per dvi dienas žaidusi Kėdainių „Nevėžio“ komanda Baltijos krepšinio lygos (BBL) atkrintamąsias pradėjo nesėkme. Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai Latvijoje 70:89 (21:22, 20:20, 16:22, 13:25) turėjo pripažinti vietos „Valmiera“ ekipos pranašumą.

Atsakomosios rungtynės ketvirtadienį (02.27) bus žaidžiamos Kėdainiuose. Geresnį dviejų mačų santykį turėsianti ekipa žengs į ketvirtfinalį, kur susigrums su Rakverės „Tarvas“ (Estija) bei Tamperės „Pyrinto“ (Suomija) poros nugalėtoju.

Po Vido Ginevičiaus tritaškio 33-ąją susitikimo minutę „Nevėžio“ deficitas siekė tik 5 taškus (64:69), tačiau šeimininkai pelnė aštuonis taškus be atsako ir per minutę susikrovė dviženklę persvarą (77:64, 34-ąją min.).

Netrukus „Valmiera“ surengė dar vieną spurtą 6:0 ir prieš išvyką į Kėdainius susikrovė solidų pranašumą.

Kėdainių ekipa šiame mače vertėsi be Roto viruso kamuojamo puolėjo Povilo Butkevičiaus.

Svečiai triuškinamai pralaimėjo kovą dėl kamuolių (24 prieš 37), beveik dvigubai dažniau klydo (9 prieš 16) ir atliko mažiau rezultatyvių perdavimų (11 prieš 18).

„Valmiera“: Ernestas Kalve 20 (8/9 dvit.), Kristapas Dargaisas 16 (10 atk. kam.), Kasparas Ciprusas 14 (9 at. kam.), Raimndas Gabranis 13 (8 rez. perd.), Maris Žiedinis 10.

„Nevėžis“: Gintaras Leonavičius 18 (0/2 trit.), Tauras Jogėla 15 (5 kld.), Valdas Dabkus 11, Aurimas Adomaitis 10.

Kėdainiečiai į Valmierą pajudėjo 11 val. ryto, nors dar išvakarėse 15 val. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) žaidė atkaklias rungtynes su „Šiauliais“.