Pirmadienio vakarą Kauno „Žalgiris“ ir Kėdainių „Nevėžis“ stojo į antrąją LKL atkrintamųjų kovą. Po įtemptos kovos rungtynių pabaigoje rezultatu 86:92 „Žalgiris“ nugalėjo arenos šeimininkus ir iškovojo bilietą į pusfinalį.

Seriją Kazio Maksvyčio auklėtiniai laimėjo „sausai“ – 2:0, o pusfinalyje jų lauks arba Utenos „Uniclub Casino – Juventus“, arba Panevėžio „7bet-Lietkabelis“.

Rungtynės prasidėjo lygiu žaidimu ir po devynių minučių „Žalgirio“ komanda pirmavo šešiais taškais. Tada paskutinę minutę svečiai įmetė penkis iš eilės, kai iš toli pasižymėjo Karolis Lukošiūnas ir iš po krepšio įmetė Kevarriusas Hayesas. Pasibaigus kėliniui „Žalgiris“ pirmavo 29:18.

„Žalgiris“ antrojo kėlinio pradžioje po aštuonių pelnytų taškų iš eilės didino savo pranašumą iki 37:20. Visą likusį ketvirtį laikėsi dviženklis pranašumas ir prieš ilgąją pertrauką kauniečiai pirmavo 52:35.

„Žalgiris“ trečiajame kėlinyje pradėjo rodyti atsipalaidavimo ženklus ir taip pranašumas nuo 16 taškų sumažėjo iki septynių. Tačiau svečiai trečiojo kėlinio pabaigoje įmetė šešis taškus ir eilės ir prieš paskutinį ketvirtį jie pirmavo 74:60.

Paskutiniame kėlinyje prasidėjo tikras nervų karas. Svečiai lemiamą kėlinį pradėjo įgydami 15 taškų pranašumą (76:61), bet net ir toks skirtumas neužtikrino lengvos ketvirčio pabaigos ir užtikrintos pergalės rungtynėse.

Aikštės šeimininkai surengė spurtą 11-1 ir nurėžė deficitą iki 5 taškų (77:72). Kauniečiai sugebėjo netrukus susigrąžinti dviženklę persvarą (83:72), tačiau klaidos ir netaiklūs metimai iš dėkingų situacijų neleido pribaigti varžovo, kuris kovojo iki pat pabaigos.

Likus minutei iki rungtynių pabaigos po taiklaus Timo Lambrechto metimo kėdainiečiai prie „Žalgirio“ priartėjo vos per vieną metimą (86:89), tačiau tritaškį smeigė K. Lukošiūnas ir kauniečiai persvarą vėl padidino iki 6 taškų.

Likus 10 sekundžių Tomas Dimša prasižengė prieš Deshawną Freemaną, tačiau šis nei vienos iš trijų baudų nepataikė ir žalgiriečiai šventė pergalę 86:92. Viso per šį mačą D. Freemanas prametė net 13 baudų metimų.

„Nevėžis-Optibet“: Deshawnas Freemanas 16 (6 atk. kam., 0/13 baud.), Darylas Doualla, Timas Lambrechtas (12 atk. kam.) ir Bradley Davisonas (6 atk. kam.) – po 15, Marius Valinskas 10 (7 rez. perd.).

„Žalgiris“: Edgaras Ulanovas 20 (7 atk. kam.), Lukas Lekavičius 12, Isaiah Tayloras 10, Karolis Lukošiūnas ir Ignas Brazdeikis – po 9, Laurynas Birutis 8 (7 atk. kam.).