38
J. Lauvergne'as (Teodoras Biliūnas/Fotobankas)

Kauno „Žalgiris” (8/7) ketvirtadienį namuose pratęsė pergalių seriją Eurolygoje iki trijų, kai rezultatu 99:62 (24:7, 27:24, 30:16, 18:15) sutrypė Edgaro Ulanovo atstovaujamą Stambulo „Fenerbahče” (5/10) ekipą.

38

Tai buvo ne tik didžiausia „Žalgirio” pergalė šiame sezone, bet kartu buvo pakartotas ir klubo rekordas. 37 taškais mačą Eurolygoje „Žalgiriui“ yra pavykę laimėti 2012-aisiais prieš tuometinę Vitorijos „Caja Laboral“ (dabar „Baskonia“).

Be to, buvo pagerintas ir sezono rezultatyvumo Eurolygoje rekordas, kuris iki tol buvo 92 taškai praėjusiame ture.

Prie viso to buvo atlikta net 31 rezultatyvus perdavimas. Tai yra naujasis klubo rekordas Eurolygos istorijoje.

Žalgiriečiai jau nuo pirmosios atakos šovė į priekį. Puikiai pataikė iš toli, gerai sekėsi gintis ir nuo varžovų atakų. Jau pirmame kėlinyje „Žalgiris” pirmavo dviženkliu skirtumu.

Vėliau skirtumas tik augo. Prieš pat pertrauką daugiausiai Nando De Colo pastangomis  „Fenerbahče” dar surengdavo rezultatyvių atakų, bet kauniečiai atsakydavo tuo pačiu.

Skirtumas tarp komandų išaugo ir iki 25 taškų.

Po pertraukos „Žalgirio” puolimo mašina nemažino apsukų. Toliau puikiai pataikė iš toli, o vienu metu pirmavo jau net 63:33.

Paskui rungtynės jau buvo tik formalumas. Žalgiriečiai jautėsi laisvai, „Fenerbahče” nieko negalėjo prieš pastatyti kauniečius. Kauniečiai pirmavo viso mačo metu.

Tritaškį ketvirtame kėlinyje išėjęs ant parketo iškart pataikė ir Karolius Lukošiūnas. Galiausiai finalinė serija užfiksavo fantastišką „Žalgirio” pergalę rezultatu 99:62.

Kauniečiai vėl puikiai atakavo iš toli. Jie pataikė 16 mestų tritaškių iš 30 (53,3 proc.). „Žalgiris” puikiai dalinosi ir kamuoliu, kai atliko 31 rezultatyvų perdavimą.

„Žalgiris“: Augustine'as Rubitas 18, Marius Grigonis 12 (7 rez. perd., 2/5 tritaškiai), Nigelas Hayesas (7 atk. kam., 3/4 tritaškiai), Artūras Milaknis (3/6 tritaškiai) ir Martinas Gebenas – po 11, Joffrey Lauvergne'as (6 atk. kam.), Lukas Lekavičius ir Rokas Jokubaitis po 8.

„Fenerbahče“: Nando De Colo 14, Jarellas Eddie 12, Dyshawnas Pierre'as 10, Leo Westermannas 8.

Standings provided by SofaScore LiveScore

RUNGTYNIŲ EIGA:

Startiniai penketai:

„Žalgiris”: T. Walkupas, M. Grigonis, A. Milaknis, N. Hayesas, J. Lauvergne'as

„Fenerbahče”: M. Mahmutoglu. N. De Colo, L. Westermannas, D. Barthelis, A. Duverioglu.

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris” 99:62 „Fenerbahče” (24:7, 27:24, 30:16, 18:15)

Kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie pasinaudojo keliomis „Žalgirio” klaidomis. Baudomis atsakė Martinas Gebenas ir kauniečiai pirmavo 85:56.

Tritaškį tik išėjęs į aikštę pataikė ir Karolis Lukošiūnas. Įpusėjus kėliniui skirtumas jau buvo net 34 taškai (91:57). Mačą kauniečiai galutinai laimėjo 99:62.

Trečiasis kėlinys:  „Žalgiris” 81:47 „Fenerbahče” (24:7, 27:24, 30:16)

„Žalgiris” pataikė dar du sykius iš toli, svečiai atsakė dvitaškiu (57:33). Kauniečių puolimo mašina nestojo, dar tritaškį pridėjo A. Milaknis ir T. Walkupas. Sužaidus keturias minutes šeimininkai pirmavo jau 63:33.

M. Grigonis pataikė iš tolį paskutinę atakos sekundę, ataka atsakė ir svečiai (70:40). „Žalgiris” tiesiog skrajojo aikštelėje, sėkmingai atakavo iš toli ir prieš „Fenerbahče” pirmavo net 81:47.

Antras kėlinys: „Žalgiris” 51:31 „Fenerbahče” (24:7, 27:24)

Antrąjį kėlinį svečiai pelnė keturis taškus iš eilės ir Martinas Schilleris paprašė pirmosios minutės pertraukėlės. Bet „Žalgiris” atsakė sėkmingomis atakomis ir po dar dviejų tritaškių pirmavo jau 32:11.

Įpusėjus keliniui Nando De Colo pataikė iš toli ir „Fenerbahče” atsilikinėjo 16:40.

Tolišaudė artilerija toliau netilo. Po dar kelių taiklių metimų kauniečiai pirmavo 46:25.

Kėlinį žalgiriečiai užbaigė sėkmingai ir į ilgąją pertrauką ilsėtis išėjo pirmaujant 51:31.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris” 24:7 „Fenerbahče

Mačą taikliu tritaškiu pradėjo A. Milaknis (3:0). Žalgiriečiai sėkmingai atakavo varžovų pražangą ir puikiai žaidė gynyboje. Po Thomaso Walkupo tolimo metimo kauniečiai pirmavo 8:2.

„Žalgiris” toliau laikė visas žaidimo gijas savo rankose, o po dviejų Mariaus Grigonio taškų rezultatas jau buvo net 17:2.

Fantastišką kėlinį šeimininkai užbaigė dar vienu tolimu metimu ir „Žalgiris” pirmavo net 24:7.