REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Individualia veikla besiverčiantis vyras viso karantino metu kas mėnesį gavęs 260 eurų išmoką, nustebo kovą pamatęs tuščią sąskaitą. Vyras piktinosi, sužinoję, kad išmoka nutraukta, nes jis nepateikė metinės pajamos deklaracijos. Tačiau ir užimtumo tarnyba ir VMI patikino, kad parama nenutraukta, tiesiog reikia pateikti duomenis apie 2020 metų pajamas.

Individualia veikla besiverčiantis vyras viso karantino metu kas mėnesį gavęs 260 eurų išmoką, nustebo kovą pamatęs tuščią sąskaitą. Vyras piktinosi, sužinoję, kad išmoka nutraukta, nes jis nepateikė metinės pajamos deklaracijos. Tačiau ir užimtumo tarnyba ir VMI patikino, kad parama nenutraukta, tiesiog reikia pateikti duomenis apie 2020 metų pajamas.

REKLAMA

Su individualia veikla statybų srityje dirbęs uteniškis Ignas (tikras vardas ir pavardė redakcijai žinoma) portalui tv3.lt pasakojo, kad karantino metu jau kurį laiką iš užimtumo tarnybos gaudavo 260 eurų išmoką.

„Kovo mėnesį pinigų nebegavau, kreipiausi į užimtumo tarnybą ir gavau atsakymą, kad mokėjimas nutrauktas, nes nepateikiau metinės pajamų deklaracijos.

Toks atsakymas mane nustebino. Paklausiau, ar manęs neturėtų įspėti apie įmokos nutraukimą. Pasirodo, kad ne. Bet juk deklaracijas galima pateikti iki gegužės 1 d. Kodėl niekas nepranešė, kad dirbantys su individualia veikla tai turėtų padaryti greičiau“, – retoriškai klausė vyras.

REKLAMA
REKLAMA

Išmoka skiriama deklaravus pajamas

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) Mokestinių prievolių departamento vyresnioji patarėja Inga Gedminienė tikino, kad savarankišką veiklą vykdantys gyventojai, kurių veikla yra įtraukta į Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija sudarytą karantino metu ribojamų ūkinių veiklų sąrašą, taip pat atitinkantys kitus nustatytus kriterijus, gali pretenduoti į 260 eurų išmoką.

REKLAMA

„Jei gyventojo veikla nėra ribojama, tačiau jo pajamos per pandemiją iš individualios veiklos sumažėjo 30 proc. ir jis atitinka kitas sąlygas, tokiu atveju jis gali kreiptis į Užimtumo tarnybą ir pateikti prašymą dėl išmokos skyrimo.

Jeigu asmuo atitinka visus nustatytus kriterijus ir pateikia prašymą išmokai gauti, tačiau nėra deklaravęs pajamų už 2019 m. ar 2020 m., VMI asmeniškai informuoja gyventoją apie pareigą tai padaryti. Pateikus pajamų deklaracijas už minėtus laikotarpius gyventojui nereikia teikti naujo prašymo. Apie priimtą sprendimą dėl išmokos skyrimo gyventoją informuoja Užimtumo tarnyba.

REKLAMA
REKLAMA

Pažymėtina, kad šiais metais pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti reikia iki gegužės 3 d.“, – aiškino I. Gedminienė.

Kviečia nepamiršti teikti prašymų

Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė informavo, kad nuo šių metų kovo 15 d. savarankiškai dirbantieji, kuriems išmoka nebuvo skirta, nes jie nebuvo įtraukti į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, tačiau atitinka kitas išmokos skyrimo sąlygas, gali pakartotinai kreiptis į Užimtumo tarnybą ir iš naujo pateikti prašymą skirti išmoką savarankiškai dirbantiems asmenims.

Tačiau savarankiškai dirbantys žmonės turi atlikti kelias sąlygas:

  • savarankiška veikla registruota bent 3 mėnesius per 12 mėnesių ir nebuvo išregistruota iki karantino ir ekstremalios situacijos paskelbimo dienos;  
  • gaunamas darbo užmokestis pagal darbo sutartį ar prilyginamus teisinius santykius neviršija 642 eurų „ant popieriaus“;  
  • jei tai juridinis asmuo, jis negali būti bankrutuojantis ar likviduojamas.

„Patikrinus, ar savarankiškai dirbančio asmens deklaruotos pajamos iš savarankiškai vykdytos veiklos 2020 m. sumažėjo 30 proc. ar daugiau, palyginti su 2019 m., savarankiškai dirbantis asmuo bus laikomas nukentėjusiu nuo Covid-19 ir galės gauti fiksuoto dydžio išmoką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norintys pretenduoti į šią išmoką, nuo pandemijos nukentėję savarankiškai dirbantys asmenys VMI turi būti pateikę Pajamų mokesčio deklaracijas už 2019 ir 2020 metus“, – aiškino M. Jankauskienė.

Ji priminė, kad išmoka savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie atitinka visas išmokos skyrimo sąlygas, yra skiriama nuo karantino pradžios.

Karantinui pasibaigus, išmoka dirbantiems savarankiškai bus mokama dar vieną mėnesį, vėliau jos mokėjimas nutraukiamas. Jeigu karantino terminas bus trumpesnis nei kalendorinis mėnuo, už tą mėnesį mokamos išmokos savarankiškai dirbančiam asmeniui dydis – proporcingai mažinamas.

Jau gavo 54 mln. eurų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informavo, kad savarankiškai dirbantys asmenys, kurių veikla karantino metu yra ribojama, šiemet ir toliau gauna 260 eurų dydžio išmoką.

Beveik 65 tūkst. savarankiškai dirbančių asmenų šiuo metu gauna fiksuoto dydžio išmoką, jų sąskaitas nuo metų pradžios jau pasiekė 54 mln. eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų