• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pernai paklausiausios darbo sritys buvo klientų aptarnavimas, administravimas, paslaugos, prekyba, gamyba, pramonė. Vidutiniškai kas ketvirtas darbo ieškantis asmuo norėjo įsidarbinti būtent šioms veiklos sritims atstovaujančiose įmonėse.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu pernai buvo mažiausiai darbo ieškančiųjų, kurie domėtųsi darbo vietomis žiniasklaidos, elektronikos, technologijų, inžinerijos, mechanikos, audito ir kokybės srityse.

REKLAMA

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt duomenimis, pernai internetu darbo daugiausia ieškojo asmenys iki 30 metų amžiaus. Dauguma jų turėjo baigtų arba nebaigtų aukštojo mokslo studijų diplomą, kiti buvo su viduriniu arba aukštesniuoju/profesiniu išsilavinimu. Pastebimą daugumą darbo internetu ieškančių asmenų sudarė moterys.

Iš CVbankas.lt darbo skelbimų statistikos duomenų matyti, kad vyrai pernai labiausiai ieškojo darbo logistikos/transporto, gamybos/pramonės, sandėlių, paslaugų arba klientų aptarnavimo srityse, juos labiausiai domino techninis darbas. Moterys labiausiai norėjo įsidarbinti administravimo/sekretoriavimo, klientų aptarnavimo, prekybos, paslaugų ar prekybos konsultavimo srityje. Moteris labiausiai domino darbas, susijęs su tiesioginiu bendravimu, pardavimais ir konsultavimu.

REKLAMA
REKLAMA

Atlyginimas iki 1500 litų „į rankas“ – tokia daugumos darbo ieškančiųjų svajonė buvo baigiantis 2011-iesiems. Vertinant pagal darbuotojų lytį, vyrai save kaip darbuotojus įkainoja brangiau nei moterys. Iki 1500 litų atlygį nori gauti tik 51 proc. vyrų, o moterų dalis siekia netgi 65 proc. Dauguma vyrų tikisi gauti 1000-1200 litų atlygį už darbą, dauguma moterų - 1000-1200 litų arba iki 800 litų per mėnesį siekiantį atlyginimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Darbo paieškos portalo CVbankas.lt atlyginimų statistikos duomenimis, daugiausiai šiuo metu uždirba asmenys, turintys darbo patirties eksporto, kompiuterių/IT/interneto, nekilnojamojo turto bei pirkimo/tiekimo srityse.

Įdomu, kad 44 proc. darbo ieškančiųjų sutiktų dirbti nemokamai bandomuoju laikotarpiu, kas antras teigia nenorįs dirbti užsienyje, tačiau beveik 40 proc. sutiktų palikti gimtąją šalį dėl užsienio šalyse mokamų geresnių atlyginimų. Be to, dalis darbdavių vis dažniau kalba apie naują darbo rinkos problemą – į darbo pokalbius pakviesti atvykti kandidatai nepasirodo sutartu laiku ir neinformuoja apie neatvykimą, kas ketvirtas darbo ieškojęs asmuo yra susidūręs su lyčių diskriminacija per pokalbį dėl darbo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų