• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Praeitą vasarą  su šeima ir draugais nusprendėme aplankyti Šveicariją. Kelionei kaip ir kiekvieną kartą numatytas konkretus maršrutas, konkrečios lankytinos vietos.

REKLAMA
REKLAMA

Dar namuose naudojantis navigacine sistema, „Google Earth“, „Google maps“ programomis galima numatyti maršrutus, galimas stovėjimo aikšteles prie lankytinų objektų. Kol kas toks kelionės planavimo būdas pasiteisino.

REKLAMA

Pirmasis Šveicarijoje lankytinas objektas –Reino kriokliai. Lenkiją prašokame be didesnių sustojimų. Vokietijoje įvyksta pora  pasivaikščiojimų, apie kuriuos papasakosiu kitą kartą.

Nuo Kauno iki Neuhausen am Rheifall yra 1746km.

Pagal navigaciją reiktų važiuoti apie 20val 17min.  

Numatoma parkavimo vieta-  Lauferstrasse g. Aikštelė.

Jei keliaudami sustosite kaip pažymėta planelyje, tai stovėjimas ir  iki krioklių priėjimas – nemokamas:

REKLAMA
REKLAMA

Šafhauzeno kantonas yra Šveicarijos kantonas. Šafhauzenas yra pagrindinis kantono miestas ir sostinė. Šafhauzeno kantonas yra labiausiai į šiaurę nutolęs Šveicarijos kantonas ir yra į šiaurę nuo Ciūricho.

Jis yra į vakarus nuo Bodeno ežero, plotas - 298 km², iš kurio dauguma yra dirbama žemė. Viduramžiais Šafhauzenas buvo miestas-valstybė ir nuo 1045 m kalė monetas. Tuo metu jis vadinosi "Villa Scafhusun". Apie 1049 m. įkurtas Benediktinų vienuolynas, padėjęs plėstis bendruomenei, kuri tapo nepriklausoma 1190 m. Iki 1218 m.  Šafhauzenas buvo laisvas imperijos miestas. Bet1330 m. Šafhauzeną užėmė Habsburgai. Miestas nusipirko laisvę 1415 m., tapo Ciūricho sąjungininku 1454 m. ir Šveicarijos dalimi 1501 m. Pirmas geležinkelis į miestą nutiestas 1857 m. JAV oro pajėgos atsitiktinai subombardavo Šafhauzeną 1944 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kantoną iš trijų pusių supa Vokietija. Kantonas netgi padalintas Vokietijos sričių į tris dalis. Didžiausiai daliai priklauso Šafhauzeno miestas. Mažas Rüdlingen-Buchberg rajonas yra į pietvakarius nuo Šafhauzeno, o trečiai daliai priklauso  Ramsenas ir Štainas prie Reino. Be to Vokietijos eksklavas Büsingen yra prie pietinės pagrindinės kantono dalies sienos.

Kantonas yra lygumoje, virš kurios iškilęs Hoher Randen, kurio aukštis 912 m. Kalno šlaitai palaipsniui leidžiasi į pietus, kol pasiekia Reino slėnį. Trumpi ir siauri slėniai vagoja šiuos šlaitus. Vienas iš slėnių yra Kletgau .

REKLAMA

Reino krioklys yra didžiausi Europoje ir yra prie Šafhauzeno ir Ciuricho kantonų sienos.

Reino krioklys (vok. Rheinfall) – Reino upės krioklys ties Šafhauzenu (Šveicarija), vandeningiausias krioklys Europoje. Krioklys yra 150 metrų pločio ir 23 metrų aukščio. Vidutinė tėkmė – 700 kubinių metrų vandens per sekundę (maždaug 100–200 kubinių metrų žiemą ir apie 700–1000 vasarą). Susiformavo maždaug prieš 17 000 metų.

Įėjimas per pilį kainuoja 1eurą suaugusiems ir 0.70 euro vaikams. Paplaukiojimas laiveliu,kas tikrai verta dėmesio, kainuoja 5.50 e suaug. ir 3.50 e vaikams.Galima pasirinkt iš 3 maršrutų.

REKLAMA

Nuo Neuhausen iki Berno 145km. Laikas kelyje 3val 10 min.

Bernas (vok. Bern, pranc. Berne,it., Berna, retor., Berna) –  Šveicarijos sostinė ir ketvirtasis pagal dydį šalies miestas, taip pat – Berno kantono administracinis centras. 127 tūkst. gyventojų (2004). Pro miestą teka Arė, yra tarptautinis oro uostas. Išvystyta mašinų, chemijos, vaistų, maisto, poligrafijos pramonė.Berne yra universitetas, dailės, istorijos, Alpių muziejai. Mieste išlikę  Viduramžių tvirtovės (XV a.), gotikinė Šv. Vincento katedra (1421-1588 m.), rotušė (1406-1417 m.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bernas įsikūręs 542m virš jūros lygio, beveik Šveicarijos centre. Čia gyvena 133 000 gyventojų. Yra federacijos sostinė ir kantono centras. Gyventojai kalba Berno dialektu (vokiškai –šveicarišku). Jų šūkis – svarbiausia neskubėti, nes darbai ir taip niekur nepabėgs. 

Bernas buvo ikurtas 1191 m. hercogo Bertholco V, o jam mirus įgavo laisvo miesto statusą. 1339 m.laimėjus kovas prieš friburgiečius, buvo pastatyti įtvirtinimai. 1353m Bernas įstojo į konfederaciją ir gana greitai tapo vienu didžiausiu ir stipriausiu miestu. Mieste ne kartą vyko neramumai. Prieš valdančius patricijus. 1653 m. sukilo valstiečiai,1749 m. - biurgeriai. Po Napoleono įsiveržimo, valdančios dinastijos žlugo. 1848m. Bernas įėjo į naująją konfederaciją.

REKLAMA

Pagrindinė senamiesčio Berno ašis prasideda ties stotimi ir eina Spital, Markt, Kramg gatvėmis, ir pasiekia Nydeggbrucke tiltą. Čia yra vienas iš žymiausių Šveicarijos architektūrinių ansamblių.

Spitalgasse pražioje taip pat įsikūrusi žinomiausia Šveicarijos protestantų bažnyčia (1726-1729), pastatyta baroko stilimi. Kolonos ratu ir aplink esančios galerijos duoda savitą stilių.

Kornhausplace galima rasti vieną garsiausių fontanų - „Vaikų Rijiką“, pastatytą 1516m. Jis buvo statomas, siekiant parodyti smulkiems nusikaltėliams, kas gali jiems nutikti. Be fontano svarbus pastatas yra Kornchaus (1711-1718m). Įdomi ir XVIII a. prancūzų bažnyčia. Bet svarbiausias Berno simbolis yra varpinė Citglogeturm. Tai – XVII a. statinys, kuris pradžioje buvo senojo miesto vartai su gynybine siena , kurios storis buvo 3 metrai. Rytinę bokšto siena puošia laikrodis, kuris padarytas 1527 m. Kasparo Brunerio. Laikrodis rodo ne tik valandas, bet ir dienas,savaites, mėnesius, zodiako ženklus ir mėnulio fazes. Kiekvieną valandą gieda gaidys , pasirodo meškos ir kitos pasakų figūros.

REKLAMA

Įspūdinga - Kramgase gatvė su išpuoštais barokiniais fasadais. Name Nr.49 gyveno Einšteinas (1902-1909m.)

Seniausias Berno tiltas yra akmeninis tiltas „Untertorbruke“, pastatytas 1416m. Kitoje tilto pusėje yra „Meškų duobė“ Tai mini zooparkas su meškomis.  Berne meškos - kaip gondolos Venecijoje. Rašytiniuose šaltiniuose paminėta , kad pirmieji voljerai su meškomis buvo įrengti jau 1441m.

Taip pat vienas žinomiausių Berno statinių yra katedra. Bokšto aukštis - 100metrų. Katedros matmenys yra 84x34m. Ji buvo labai ilgai statoma. Pradėta statyti 1421 metais ir statoma buvo 150 metų, o bokštas baigtas 1893m. Katedra turtiga bareljefais, labai vertingi vitražai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išskirtinis yra ir federalinio parlamento pastatas, pastatytas florentinio atgimimo stiliumi. Čia dirba nacionalinis ir kantonų susirinkimas. Vakarais aikštėje veikia labai įdomus fontanas: vandens čiurkšlės pagalba išgaunamas muzikinis ritmas. Fontanas veikia su pertraukomis.

Berne labai sunku pastatyti automobilius, nes leidžiama apmokėti ir statyti automobilius tik trumpą laiką. Siūlome Berną palikti vakarui, nes mieste yra parkavimo vietų apibrėžtų mėlyna linija. Ten auto nuo 19,00 iki 7 val 00 leidžiama statyti nemokamai ir galima būti visą tą laiką.

Istoriją atsiuntė Virginijus Urbonas.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų