30
Nenadas Čanakas  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Šeštadienį prasidėjusi Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketverto fiesta nepagailėjo dramos nuo pat pradžios. Pirmajame pusfinalyje kosminio Džordže Gagičiaus šou dėka Panevėžio „Lietkabelis“ rezultatu 94:86 įveikė Vilniaus „Rytą“ ir nugriebė bilietą į finalą.

30

Vilniaus „Rytas“ į finalą nėra patekęs nuo 2020 m.

Nors „Lietkabelis“ pirmąją rungtynių pusę pralaimėjo ir po dviejų kėlinių turėjo 10 taškų deficitą, viskas persivertė po ilgosios pertraukos. Nuo pirmojo kėlinio siautęs Dž. Gagičius tarsi sužvėrėjo, panevėžiečiams pradėjo kristi tolimi metimai ir vilniečiams iš arenos teko išeiti nuleidus galvą.

Po rungtynių „Lietkabelio“ strategas Nenadas Čanakas sakė, kad pirmoje rungtynių pusėje koją kišo baimė, tačiau vėliau situacija pasikeitė.

„Kaip jau sakiau anksčiau, „Rytas“ yra puiki komanda, jie žaidžia labai gerai. Mums pasisekė, kad jie nepataikė tritaškių ir buvo tik 10 taškų pertrauka per ilgąją pertrauką.

Mes labai nervinomės pirmuose kėliniuose, bet nurimome antroje pusėje. Pradėjome galvoti apie kitą ataką, kamuolio dalinimąsi. Manau, kad galų gale nusipelnėme tos pergalės“, – sakė treneris.

„Wolves“ gretose Džordže Gagičius buvo 5 taškų žaidėjas, kaip jūs jį pavertėte 31 taško žaidėju?

Iš tikrųjų nežiūrėjau „Wolves“ rungtynių, negaliu to komentuoti. Žinau jį, jis žaidė pas mane „Partizan“, bet negali žaisti taip kiekviename mače.

Jis turėjo pranašumą prieš „Ryto“ aukštaūgius ir mes tai išnaudojome. Viskas yra apie komandą, bet Džordže šiandien tikrai buvo geras.

Tai jūsų trečia pergalė prieš „Rytą“ KMT. Tai atsitiktinumas ar tai tiesiog lemia charakteris?

Tai dvi geros komandos, gerai žaidžia. Šiandien mes laimėjome, bet tai ne apie kažką kito, tiesiog geras žaidimas.

Vakar sakėte, kad jūs kaip studentai prieš egzaminą, kuriems pritrūko dar savaitės. Kiek džiaugiatės, kad Diante Baldwinas ir Džordže Gagičius taip gerai įėjo į žaidimą?

Tie geri žmonės. Kai turi gerus žaidėjus, labai lengva juos įtraukti į sistemą. Jie nėra savanaudžiai, supranta, kad čia yra komandinis žaidimas ir komandos sėkmė svarbiausia.

Vėlgi, Džordže šiandien žaidė nuostabiai, bet jis negali žaisti taip visada. Aš džiaugiuosi, kaip jie atliko užduotį ir mūsų žaidimo planą.

Jau aštuoneri metai iš eilės kai „Lietkabelis“ garantavosi sau medalius. Ką galite pasakyti apie šią organizaciją?

Džiaugiuosi organizacija, žmonėmis klube. Negaliu būti objektyvus, nes esame draugai, bet tai tikrai puiku „Lietkabeliui“, Panevėžiui. Tai svarbus dalykas.

D. Bičkauskis sunkiai įėjo į rungtynes, bet vėliau pataikė du svarbius metimus. Kaip vertinate jo žaidimą?

Kai laimi – visi žaidėjai žaidė gerai. Kai pralaimi, visuomet gali rasti prie ko prikibti. Situacija su įžaidėjais tokia, kad Bičkauskis ilgai nežaidė, Valinskas po traumos, Baldwinas kątik atvykęs. Visada yra rizika.

Bičkauskis prisirinko pražangų, vieną jų buvo techninė. Nesu Nostradamusas, bet tikėjau, kad jis mums gali duoti pabaigoje. Svarbūs buvo ne tik metimai, bet tai, kaip jis kontroliavo ritmą rungtynėse. Tai buvo geros jo rungtynės.

D. Sirvydžiui ir G. Orelikui esate pritaikęs specialų serbišką žodį. Ar yra toks žodis Dž. Gagičiui?

Turime kiek kitokį žodį jam, bet tai sunku būtų išversti.