REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Lukas Dailidė (nuotr. stop kadras)

19-metis Lukas Dailidė iš Šakių rajono nusprendė mesti mokslus jau po 10-os klasės ir tapti ūkininku. Vaikinas šį sprendimą priėmė ir dėl mokykloje patirtų patyčių, ir dėl atrastų bei pamiltų naujų veiklų.

11

19-metis Lukas Dailidė iš Šakių rajono nusprendė mesti mokslus jau po 10-os klasės ir tapti ūkininku. Vaikinas šį sprendimą priėmė ir dėl mokykloje patirtų patyčių, ir dėl atrastų bei pamiltų naujų veiklų.

REKLAMA

Lukas po 10 klasės nusprendė, kad jam mokyklos pakaks. Nuėjęs į pamokas jis tik ir laukdavo, kada galės eiti namo. Viena iš tų priežasčių – patyčios.

„Mokyklos nebaigimo priežastys yra dvi, kurios yra labai susijusios. Tai patyčios ir mano veiklos. Mokykloje patiriant patyčias visas savo mintis nukreipdavau į savo veiklas, užsiėmimus ūkyje ir įvairių idėjų kūrimus. Taip atsitiko, kad esant patyčioms ir atradau save naujuose užsiėmimuose ir mokslas pradėjo po truputį užsilikinėti.

10 klasių baigimas susijęs su tuo, kad faktiškai jaučiuosi ištrūkęs nuo nepalankios man aplinkos, neigiamų minčių ir spaudimo iš aplinkos. O šiaip ne taip pabaigęs 10 klasių galiu visą save ir visą savo atsipalaidavimą, atsidavimą skirti ūkiui“, – sako jis.

REKLAMA
REKLAMA

Vaikinas gyvena tik su tėčiu, kuris, pasak Luko, neprieštaravo tokiems sūnaus planams.

„Realiai Tėtis man ypatingų priekaištų dėl šio dalyko neturėjo. Svarbiausias dalykas buvo, kad aš galėčiau atrasti save skirtingose sferose, kurios man labai patinka, ir, kitaip sakant, „veža“, – sako jaunasis ūkininkas.

REKLAMA

Pradėjo auginti bites

Neilgai trukus po mestų mokslų, Lukas ėmė domėtis bitininkyste. Vaikinas juokiasi, kad ja susidomėjo dar kur kas anksčiau – dar būdamas vaikas svajojo apie tai, kad bitės neša jam medų.

„Bitininkystės amatas man buvo nerealiai įdomus nuo pačių jauniausių mano vaikystės metų. Traukė ir pačios bitės ir mintis turėti savo medaus. Joms nebuvo visiškos baimės.

Būdamas 5-6 metų amžiaus nuo gėlių po vieną gaudydavau bites ir norėdavau, kad jos man medų nešti. Bet pradėjus gilintis labiau pasimatė visai kita realybė ir kiek daug darbo reikia įdėti norint medaus gauti, nes reikia žinoti visą bičių šeimos anatomiją“, – pasakoja vaikinas.

REKLAMA
REKLAMA

Pamažu Lukas pradėjo ieškoti avilių, nes norėjo pagaliau įgyvendinti savo svajonę.

„Ieškodamas avilių savo bitininkystės pradžiai užtikau skelbimą, kuriame buvo dovanojami bičių aviliai. Na, parašius ir susidomėjus, pasirodo, kad užtaikiau ant Šakių rajono bitininkų draugijos pirmininko Kęstučio Ūso.

Tai jis mane nerealiai daug ko išmokė, davė daug patarimų, vežėsi ir į kursus. Taip pat labai daug padėjo ir tinklaraštis „Medaus Kalnas“. Ten yra nerealiai daug informacijos apie bitininkystę, pradmenis, ko reikia norint pradėti bitininkauti iki priežiūros pagal kiekvieną mėnesį“, – dalijasi jis.

Išmokti rūpintis bitėmis ir jas pamilti Lukui daug laiko nereikėjo. Jis ne tik susidirbo su bitėmis, bet ir susidraugavo. Visgi jis atskleidžia, kad kartais įgėlimo išvengti nepavyksta, o tuomet būna skaudu ne tik dėl pačio įgėlimo, bet ir dėl to, kad po įgėlimo pačios bitės žūsta iškart.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išsiimti ir išsisukti pirmąjį savo bičių medų nerealus jausmas buvo. Kai įdedi savo pastangas, žinias ir visą kita kas reikalinga ir tada gauni bičių dovaną – medų, yra neapsakomai smagu“, – sako ūkininkas.

Eksperimentas su arbūzais

Pirmą kartą arbūzų auginimą Lukas išbandė būdamas dar 10 ar 11 metų, tačiau tas bandymas nesulaukė sėkmės. Pasak jaunojo ūkininko, arbūzus tuomet pasodino per vėlai, tad jie nespėjo užaugti. Šiemet – jau kita kalba. Derlius pranoko lūkesčius.

„Arbūzų auginimas šiemet buvo labai geras. Kadangi buvo ir labai geri orai. Ir derlius džiugino šį sezoną, nes iš 15 arbūzų daigų pavyko užauginti 115 kg arbūzų. Tai rezultatas tikrai labai geras. Šių metų derlius nuteikia teigiamai, tad kitais metais plėsiuosi gerokai su arbūzų laukais“, – planus atskleidžia jis.

REKLAMA

Svajonės apie ūkį

Pasak Luko, žmonės sužinoję, kad jis ūkininkauja sulaukęs 19 metų, reaguoja įvairiai.

„Tiesą pasakius iš žmonių sulaukiu įvairių reakcijų ir teigiamų ir neigiamų. Kaip bebūtų keista, mane visi stengiasi palaikyti, stumti į priekį. Ir tai mane tikrai labai motyvuoja. O į įžūlesnę kritiką stengiuosi mažiau kreipti dėmesio arba visai nekreipti, nes kai aš pradedu viską imti į širdį, tai pradeda, atrodo, viskas slysti iš rankų. Tai stengiuosi žiūrėti į negatyvumą paprastai“, – sako jis.

Lukas ne tik ūkininkauja, bet savo patirtimi dalijasi ir „YouTube“ kuriamame vaizdo tinklaraštyje „Luko laikas“. Vaikinas sako, kad sugalvoti temas ilgai neužtrunka, nes viskas susiję su jo kasdienėmis veiklomis:

REKLAMA

„Tai ir receptai, ir ūkinės veiklos. Visa tai neatsiejama. Ir pagrindinė kanalo „Luko Laikas“ mintis sudominti kuo daugiau jaunimo nebijoti imtis kažko neįprasto ir išskirtinio. Nebijoti būti kitokiais“, – šypsosi jis.

Ateityje Lukas mato save ir toliau kuriantį bei bandantį įkvėpti to imtis ir kitus. Taip pat jis turi ir gana ambicingų tikslų – išvesti naują arbūzų veislę ar išpopuliarinti netradicinį bitininkystės metodą.

„Ūkyje taip pat matau save augantį ir turintį tikslų. Gal išvesti ir naują arbūzų veislę. Jeigu seksis mano dabartinė pradėta senovinė bitininkystė šiaudiniuose aviliuose – norėčiau ją išpopuliarinti. Bet ateitis parodys viską, nes planų ir tikslų yra ambicingų“, – sako jaunasis ūkininkas.

 

Sėkmės tau Lukai gyvenime.
Sėkmės tau Lukai gyvenime.
Sėkmės tau Lukai gyvenime.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų