REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įtraukus į „juodąjį sąrašą“ Filipą Kirkorovą, panašu, kad durys į Lietuvą užsivers ir didesnei daliai Rusijos atlikėjų. Planuojama neįleisti į Lietuvą gegužę mūsų šalyje turėjusio koncertuoti vyrų choro iš Maskvos. Politikai tikina, kad Lietuvoje neturėtų koncertuoti atlikėjai, kurie „aptarnauja Putino režimą“.

Įtraukus į „juodąjį sąrašą“ Filipą Kirkorovą, panašu, kad durys į Lietuvą užsivers ir didesnei daliai Rusijos atlikėjų. Planuojama neįleisti į Lietuvą gegužę mūsų šalyje turėjusio koncertuoti vyrų choro iš Maskvos. Politikai tikina, kad Lietuvoje neturėtų koncertuoti atlikėjai, kurie „aptarnauja Putino režimą“.

REKLAMA

Naujienų portalą tv3.lt pasiekė informacija, kad planuojama imtis veiksmų, kad į Lietuvą nebūtų įleistas Didysis Šventinis Maskvos Danilos Vienuolyno patriarchalinis vyrų choras, kuris mūsų šalyje gegužės mėnesį planuoja surengti tris pasirodymus – du Vilniuje ir vieną Kaune.

Kad choras nėra „džiaugsmingai laukiamas“ mūsų šalyje portalui tv3.lt patvirtino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, konservatorius Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA
REKLAMA

„Be abejo, aš manyčiau, kad nereikėtų tokiems aptarnaujantiems Putino režimą koncertuoti Lietuvoje. <...> Be jokios abejonės, čia yra provokacija. Mano nuomone, jie neturėtų atvykti į Lietuvą“, – komentavo L. Kasčiūnas.

REKLAMA

Pasak politiko, dėl šio choro pasirodymo nebus šaukiamas atskiras NSGK posėdis, L. Kasčiūnas planuoja kreiptis į Užsienio reikalų ministerijos atstovus.

„Čia yra valstybės garbės kodeksas“, – tikino L. Kasčiūnas.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad sausį Rusijos atlikėjui Filipui Kirkorovui penkeriems metams uždrausta atvykti į Lietuvą.

„Viešai Krymo okupaciją pateisinantys atlikėjai neturėtų būti toleruojami nei vienoje demokratiškoje valstybėje. Turime vienareikšmišką poziciją tokių veikėjų klausimu, todėl abejonių dėl F. Kirkorovo įtraukimo į nepageidaujamų Lietuvoje žmonių sąrašą nekilo“, – tuomet teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Pats atlikėjas panoro teistis „pačiose aukščiausiose Europos instancijose“ dėl Lietuvos draudimo atvykti jam į šalį. Pasak F. Kirkorovo, draudimas Lietuvai „labai brangiai kainuos“.

„Uždraudė ir uždraudė – čia jų problemos, greitai jiems prasidės problemos, jie dar net patys nežino kokios. Mano advokatas nusiteikęs labai rimtai. Tai Lietuvai, kaip ES valstybei kainuos labai brangiai, nes nutiko absoliutus mano žmogaus teisių pažeidimas“, – „RIA Novosti“ aiškino vienas žymiausių Rusijos atlikėjų.

Jis taip pat pasinaudojo proga išsakyti dėkingumą Estijai, kuri nepalaikė Lietuvos iniciatyvos, rašoma vz.ru.

Kiek anksčiau atlikėjo advokatas Aleksandras Dobrovinskis tikino, kad F. Kirkorovas yra pasirengęs teistis net ir „kariniame Hagos tribunole“ (tikriausiai, turimas omenyje Tarptautinis Teisingumo Teismas Hagoje).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įtvirtins kriterijus, pagal kuriuos neįleis į Lietuvą

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad NSGK ir Seimo Kultūros komitetas sausį pritarė projektui, pagal kurį nustatomi aiškūs kriterijai, kuomet užsienio kultūros veikėjai galėtų būti neįleidžiami į Lietuvą. Draudimas galiotų asmenims, kurie viešai palaiko ir propaguoja autoritarinius režimus.

Parengtame projekte siūloma į Lietuvos Respubliką neįleisti atlikėjų, kurie viešai arba savo kūryba išreiškia paramą agresyviai tarptautinę teisę pažeidžiančiai Rusijos arba kitos valstybės vykdomai užsienio politikai, arba kvestionuojantys Lietuvos konstitucines vertybes.

Šiam projektui dar turės pritarti Seimas.

Kaip sakė Kultūros komiteto pirmininkas konservatorius Vytautas Juozapaitis į Lietuvą būtų galima neįleisti tų asmenų, kurie palaiko autoritarinius režimus.

REKLAMA

„Turbūt vienintelis kriterijus, kuris turėtų būti taikomas neįleidžiant kažkokių asmenų į Lietuvą, yra autoritarinių režimų, režimų, kurie tremia, žudo, tyčiojasi, kankina žmones, tokių režimo propaguotojų arba garbintojų neįsileidimas“, – sakė V. Juozapaitis.

Kaip pastebėjo užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, draudimas atvykti į Lietuvos Respubliką yra įstatyminio reguliavimo klausimas. Nors įstatymais įtvirtinta, kokiais atvejais galima drausti užsieniečiams atvykti į Lietuvą, tačiau nėra baigtinio kriterijų sąrašo.

„Nors atsitiko negerai, bet džiaugiamės prasidėjusia diskusija. Jeigu būtų toks sprendimas, reikėtų atitinkamus teisės aktus pataisyti, įtraukiant minėtus kriterijus“, – kalbėjo E. Meilūnas.

REKLAMA

Tuo metu Užsienio reikalų komiteto pirmininkas konservatorius Žygimantas Pavilionis siūlo sudaryti sąrašą Lietuvoje nepageidaujamų atlikėjų sąrašą.

„Sąrašo sudarymas tokių atlikėjų, kurie tiesiogiai prisideda prie autoritarinių režimų daromų nusikaltimų žmogiškumui, žmogaus teisėms ir taip toliau, kurį būtų galima padaryti kartu su Užsienio reikalų, Krašto apsaugos ministerijomis, Valstybės saugumo departamentu, galbūt dar keletą tarnybų įtraukiant, ir tą sąrašą nuolat monitorinti, nes jis gali būti kintantis, manau, tai galėtų būti vienas iš sprendimų“, – siūlė Ž. Pavilionis.

Svarstymai plėsti vadinamąjį juodąjį sąrašą viešojoje erdvėje kilo paaiškėjus, kad subsidijos už neįvykusius ar perkeltus kultūros renginius buvo skirtos Rusijos atlikėjų F. Kirkorovo ir Michailo Šufutinskio koncertus planavusioms bendrovėms. Šiuo metu, be F. Kirkorovo, į Lietuvą neįleidžiami Rusijos atlikėjai Grigorijus Lepsas, Olegas Gazmanovas, Valerija (Ala Perfilova), A. V. Aleksandrovo dainų ir šokių ansamblis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų