Po 21 metų pertraukos Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio lygos (NBA) finale žais Rytų konferencijos čempionas Bostono "Celtics" klubas ir Vakarų konferencijos nugalėtojai Los Andželo "Lakers" krepšininkai.

Penktadienį šeštosiose NBA Rytų konferencijos finalo rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtoja Bostono "Celtics" ekipa svečiuose 89:81 (24:21, 16:16, 20:31, 29:13) nugalėjo nugalėjo Detroito "Pistons" komandą bei laimėjo seriją iki keturių pergalių 4:2.

Pirmąsias konferencijos finalo rungtynes savo arenoje "Celtics" laimėjo (88:79), o antrajame mače patyrė nesėkmę (97:103). Po pergalę (94:80 ir 75:94) ekipos pasidalijo ir dvejose rungtynėse "Pistons" arenoje, o penktąjį mačą Bostone "Celtics" laimėjo (106:102).

Penktadienio rungtynėse nugalėtojams, kurie ypač sėkmingai žaidė ketvirtajame kėlinyje, 27 taškus pelnė Paulas Pierce`as, 17 - Ray Allenas, 16 - Kevinas Garnettas, 11 - Rajonas Rondo.

Arenos šeimininkų, kurie trečią sezoną iš eilės pralaimėjo Rytų konferencijos finalą, gretose sėkmingiausiai žaidė Chauncey Billupsas (29 tšk.), Richardas Hamiltonas (21 tšk.) ir Tayshaunas Prince`as (10 taškų).

Pirmosios dvejos 2007-2008 metų sezono NBA finalo serijos iki keturių pergalių rungtynės Bostone įvyks birželio 5 ir 8 dienomis. Vėliau - birželio 10 bei 12 dienomis - komandos du mačus žais Los Andžele.

Beje, 1978 metais NBA finale "Lakers" krepšininkams pavyko nugalėti "Celtics".