REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mokslininkai iš Los Andžele (JAV) esančio Kalifornijos universiteto pranešė, kad pavyko dar labiau pasistūmėti progresyvių OLED ekranų srityje. Nauja technologija leidžia ne tik ekranus sulenkti, tačiau ir susukti, persukti ar net ištempti.

REKLAMA
REKLAMA

Net jei OLED ekranas ištempiamas dvigubai, tai nepažeidžia jos struktūros. Kai tik tempimo jėga dingsta, jis grįžta į savo pradinę padėtį.

REKLAMA

Parodytas sprendimas sukurtas organinių šviesos diodų (OLED) pagrindu. Taškai juose patys skleidžia šviesą, taigi pašvietimas jiems nereikalingas. Būdama išjungtoje būsenoje, medžiaga yra beveik permatoma, o tai leidžia dar labiau išplėsti jos naudojimo sritį.

Mokslininkai savo darbe ypatingai daug dėmesio skyrė ilgaamžiškumui. Tūkstantį kartų medžiagą ištempus 30%, jie įsitikino, kad medžiaga sugrįžta į savo pradinę būseną be jokių pažeidimų. Sulenkimas įmanomas 180 laipsnių kampu, t.y. susilenkti pusiau. Visa tai tapo įmanoma, panaudojus naują sluoksnių konstrukciją.

Šviesos šaltiniu yra elektroliuminescencinių polimerų sluoksnis, kurie yra tarp dviejų permatomų, elastinių sluoksnių, padarytų iš kompozitinių elektrodų. Pastarieji taip pat yra žymus žingsnis į priekį, kadangi būtent jų anksčiau ir trūko ištempiamuose ekranuose.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų