REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žinių radijas

 

Lietuvos mokslininkams siūlant kurti naują socialinį Lietuvos modelį, šio projekto vadovas, Vilniaus universiteto Darbo teisės instituto vadovas profesorius Tomas Davulis „Žinių radijui“ sakė, kad tokio modelio kūrimą paskatino netikęs Lietuvos socialinės politikos vystymas.

REKLAMA
REKLAMA

 

„Valstybės socialinė politika sudaryta iš daugelio skirtingų politikos elementų, tokių kaip darbo politika, darbo santykiai, užimtumo rėmimo politika, darbo vietų rėmimo politika, socialinis draudimas bei kova su skurdu. Galbūt tokios būtų pagrindinės kolonos, nešančios socialinę politiką ir šios kolonos per mūsų daugiau kaip 30 metų vystymąsi buvo kreivai statomos“, - modelio atsiradimo priežastį laidoje „Aktualioji valanda“ aiškino T. Davulis.

REKLAMA

 

Paklaustas, kaip pakeistų Lietuvos konkurencingumą Europos mastu, jei įstatymo pataisos įsitvirtintų, profesorius atsakė:

 

„Įsivaizduokime keletą dalykų: ar įmonė galėtų investuoti Lietuvoje, žinodama, kad toje investicijų srityje darbuotojai turi dvigubai ilgesnes kasmetines atostogas negu kaimyninėse šalyse, Latvijoje ar Estijoje?“ – teigė T. Davulis.

 

„Ką galvoti apie įmonę, kuri žada investuoti Lietuvoje, tačiau žino, kad Lietuvoje turime daug apsauginių nuostatų, saugančių atskiras darbuotojų kategorijas, tačiau atleidimo iš darbo išeitinė išmoka siekia šešis vidutinius darbo užmokesčius ir galbūt net keturis mėnesius įspėjimo laikotarpį, kai Latvijoje ir Estijoje kalbame apie vieno mėnesio įspėjimo terminą ir daugiausiai vieno vidutinio darbo užmokesčio išeitinę išmoką?“ – kalbėjo T. Davulis.

 

Parengė Ieva Kazlauskaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų