REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Eurovaistinė (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad naujoji kompensuojamųjų vaistų tvarka skirta taupyti pacientų ir valstybės pinigus, o pigesnis vaistas nereiškia, kad jis prastesnis.

9

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad naujoji kompensuojamųjų vaistų tvarka skirta taupyti pacientų ir valstybės pinigus, o pigesnis vaistas nereiškia, kad jis prastesnis.

REKLAMA

Nuo kovo 1 d. įsigalioja nauja kompensuojamųjų vaistų tvarka, pagal kurią gydytojui nurodžius veikliąją medžiagą, vaistininkai privalės suteikti tik pigiausią kompensuojamųjų vaistų sąraše esantį vaistą. Jeigu pacientas norės kito tos pačios veikliosios medžiagos vaisto, už jį turės mokėti visą kainą. Siekiant užtikrinti sklandų naujos tvarkos įgyvendinimą, mėnesį truks pereinamasis laikotarpis, kurio metu gydytojai ir vaistininkai supažindins gyventojus.

Pigiausias nėra prasčiausias

Ministras A. Veryga kalbėjo, kad visuomenėje pasklidęs susirūpinimas, jog ministerija pasiruošusi taupyti pacientų sveikatos sąskaita, yra nepagrįstas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra jokio kompromiso su pacientams keliama rizika. Kalbame apie tą patį vaistą“, – kalbėjo ministras.

Jo teigimu, naujoji tvarka skirta tam, kad patys gamintojai stengtųsi konkuruoti dėl kainos ir atsirastų motyvacija siūlyti pigiausią kainą ir žengti į rinką.

REKLAMA

Pasak A. Verygos, bus skirtas pereinamasis laikotarpis, kurio metu prie naujovės turėtų spėti prisitaikyti gydytojai, vaistininkai ir pacientai.

„Niekas nepuls tikrinti ir bausti, duosime laiko prisitaikyti“, – sakė A. Veryga.

Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė teigė, kad mūsų šalyje vis dar egzistuoja mitas, kad pigesnis vaistas reiškia prastesnę kokybę.

„Ta nuostata nepalieka mūsų. Tačiau tai netiesa“, – tvirtino K. Garuolienė.

Pasak viceministrės, Lietuvoje yra tokia situacija, kad žmonės nevartoja tiek pigesnių vaistų, kiek jų galėtų. K. Garuolienės teigimu, ši tvarka bus taikoma, kai pacientui veiklioji medžiaga išrašoma pirmą kartą. 

REKLAMA
REKLAMA

„Jei pradėjus vartoti iškiltų šalutinių poveikių, pacientas galės kreiptis į gydytoją ir jam greičiausiai pakeis veikliąją medžiagą““, –  K. Garuolienė.

Viceministrė pažymėjo, kad jei žmogus tą patį vaistą vartojo, pavyzdžiui, dvidešimt metų, jo ši tvarka nepalies. K. Garuolienė pridūrė, kad naujoji tvarka neturėtų apsunkinti nei gydytojų, nei vaistininkų. Pasak viceministrės, gydytojai ir anksčiau išrašydavo receptą ne konkrečiam prekės ženklui, o veikliajai medžiagai. Vaistininkams sunkumų taip pat neturėtų kilti, nes elektroninėje sistemoje matys, ar pacientui ši veiklioji medžiaga išrašyta pirmą kartą.

Už sutaupytas lėšas kompensuos kitus

Ministras pažymėjo, kad sutaupytos lėšos neiškeliaus niekur kitur ir liks sveikatos apsaugos sistemoje. Už jas bus kompensuojami nauji brangūs vaistai. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jų anksčiau neišgalėdavome įsigyti“, – pažymėjo A. Veryga.

Ministro tvirtinimu, tai ši tvarka nėra sukurta Lietuvoje ir sėkmingai veikia kitose šalyse.

„Tai nėra mūsų stebuklingas išradimas“, – kalbėjo A. Veryga.

Kaip pavyzdį jis pateikė Latvija, kurioje tokia tvarka galioja nuo 2012 m. ir pagal ministerijos turimus duomenys, vaistų kainos Latvijoje sumažėjo. Pasak A. Verygos, tyrimai rodo, kad šalyje, kuriose veikia ši kompensuojamųjų vaistų tvarka, gyventojų sveikata gerėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų