REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai nepavyksta užmigti, vartantis lovoje nuo vieno šono ant kito iš tiesų kyla daug nerimo. Slenkančios minutės ir valandos dar sunkesnės, jei kitą rytą reikia anksti keltis. Vienas iš pagrindinių trikdžių geram nakties miegui – triukšminga aplinka.

Kai nepavyksta užmigti, vartantis lovoje nuo vieno šono ant kito iš tiesų kyla daug nerimo. Slenkančios minutės ir valandos dar sunkesnės, jei kitą rytą reikia anksti keltis. Vienas iš pagrindinių trikdžių geram nakties miegui – triukšminga aplinka.

REKLAMA

Dr. Nilongas Vyasas patvirtina, kad „triukšmai labai trikdo miegą“. Tai gali būti netoli nuo namų važiuojantys traukiniai, čiulbantys paukščiai arba triukšmingi kaimynai. Bet ką daryti?

Miegamajame pridėti daugiau minkštų, triukšmą sugeriančių daiktų

Dr. N. Vyasas tikina, kad miegamajame susikūrus ramiam nakties miegui tinkamą atmosferą „ženkliai pagerėja miego higiena“. Vienas iš būdų tai padaryti – miegamajame pridėti daugiau minkštų, triukšmą sugeriančių daiktų. Tai gali būti kilimėliai, baldai su pagalvėlėmis ir storos užuolaidos, rašoma express.co.uk.

„Garsas atsimuša ir aidi nuo kietų paviršių, o minkšti paviršiai jį sugeria“, – sako medikas.

Gali padėti ausų kamštukai

Išorinius garsus izoliuoti taip pat padės garsui atsparūs langai bei tarpelių languose užkamšymas. Jei ieškote greito ir veiksmingo būdo, gali padėti ausų kamštukai arba garsą izoliuojančios ausinės. Taip pat galima įsigyti baltojo triukšmo mašiną, kuri nustelbs kitus garsus.

REKLAMA
REKLAMA

Geresnė miego kokybė padės spręsti kitas sveikatos problemas – priešingu atveju, laukite ilgalaikių ir trumpalaikių sveikatos sutrikimų. Naktį sklindantys triukšmai, net ir tokie, kurie jūsų nepažadina, vis tiek kenkia sveikatai.

REKLAMA

Dr. N. Vyasas paaiškino: „Nepažadinantys garsai pasąmoningai veikia miegą, nes sutrikdo atitinkamose miego fazėse praleidžiamą laiką“.

Pirmoji ir antroji miego fazės yra laikomos negiliomis, o po jų seka gilaus miego (lėtoji) fazė bei greitojo akių judėjimo fazė“. Triukšmingoje aplinkoje lėtoji fazė ir greitasis akių judėjimas sutrinka, o taip pat gaminasi daugiau hormonų – adrenalino ir kortizolio. Šie hormonai padidina pulsą ir kraujospūdį.

Trumpalaikės miegojimo triukšmingoje aplinkoje ir negalėjimo užmigti pasekmės yra šios:

  • Mieguistumas;
  • Irzlumas;
  • Prastesnė psichinė sveikata.

Ilgalaikės trikdomo miego pasekmės:

  • Aukštas kraujospūdis;
  • Širdies ligos;
  • Padidėjęs svoris;
  • 2–ojo tipo diabetas;
  • Vėžys.

Akivaizdu, kad geras ir kokybiškas miegas yra labai svarbus bendrai sveikatai. Didžiosios Britanijos Nacionalinės sveikatos tarnybos tinklapyje rašoma: „Daugeliui žmonių per naktį reikia aštuonių valandų miego, kad žmogus galėtų tinkamai funkcionuoti, tačiau kai kuriems pakanka mažiau, o kitiems gali reikėti ir daugiau. Svarbiausia išsiaiškinti, kiek miego jums reikia, o tada stengtis tiek ir miegoti“.

REKLAMA
REKLAMA

Geriausia eiti miegoti kai tik pajusite nuovargį

Jei pabudę jaučiatės pavargę ir laukiate, kada galėsite vėl nusnūsti, tai reiškia, kad turbūt nepakankamai išsimiegojote. Ta pati sveikatos apsaugos institucija informuoja: „Jei gerai neišsimiegate, yra tik vienas kompensacijos būdas – dar pamiegoti. Kompensavimo procesą pradėkite savaitgalį – leiskite sau pamiegoti valanda ar dviem daugiau.

Geriausia eiti miegoti kai tik pajusite nuovargį ir leisti pačiam organizmui ryte jus pažadinti, kai jau būsite pakankamai pailsėję (nestatykite žadintuvo!). Pirmąją naktį turbūt miegosite 10 valandų. Po kurio laiko, miego trukmė natūraliai sutrumpės“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų