REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelį žmonių visame pasaulyje kankinantis miego sutrikimas, kurio pagrindiniai simptomai yra garsus knarkimas ir dažnas prabudimas naktimis, gali sukelti demenciją ir kitas pražūtingas ligas.

Daugelį žmonių visame pasaulyje kankinantis miego sutrikimas, kurio pagrindiniai simptomai yra garsus knarkimas ir dažnas prabudimas naktimis, gali sukelti demenciją ir kitas pražūtingas ligas.

REKLAMA

Gydytojai įspėjo, kad nediagnozuota ar negydoma obstrukcinė miego apnėja taip pat gali sukelti širdies funkcijų sutrikimus bei ligas, rašo mirror.co.uk.

Obstrukcine miego apnėja sergančių žmonių gerklės sienelės susiaurėja jiems miegant. Dėl to pasireiškiantys simptomai yra garsus knarkimas, dažnas prabudimas ir dusulys, prunkštimo arba springimo garsų skleidimas žmogui miegant.

Neseniai atliktais tyrimais nustatytas ryšys tarp obstrukcinės miego apėjos ir demencijos. Profesorė Elizabeth Coulson ir jos komanda iš Kvinslendo universiteto Smegenų instituto ir Biomedicinos mokyklos nustatė, kad deguonies trūkumas gali sukelti lengvus kognityvinių funkcijų sutrikimus.

„Sukūrėme naują būdą imituoti miego sutrikimus ir nustatėme, kad sergančioms pelėms pasireiškė ryškesni Alzheimerio ligos patologiniai požymiai.

REKLAMA
REKLAMA

Tai parodė, kad hipoksija – būklė, kai smegenys negauna deguonies – sukelia tokią pačią selektyvią neuronų degeneraciją, kuri būdinga demencijai“, – aiškino profesorė R. Coulson.

REKLAMA

 

Obstrukcinės miego apnėjos simptomai

„Mirror“ išvardijo dažniausiai pasitaikančius obstrukcinės miego apnėjos simptomus ir požymius. NHS teigia, kad kiekvienas, kuriam pasireiškia bet kuris iš šių simptomų, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, nes, kaip rodo tyrimai, tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų.

Miego apnėjos simptomai dažniausiai pasireiškia miegant ir dažniausiai pastebimi šie:

  • Kvėpavimo sustojimas ir atsinaujinimas miego metu;
  • Dusimą, prunkštimą ar springimą primenantys garsai;
  • Dažnas prabudimas naktimis;
  • Garsus knarkimas.

Dienos metu taip pat galite jausti šiuos simptomus:

REKLAMA
REKLAMA
  • Stiprus nuovargis;
  • Sunkumas susikaupti;
  • Nuotaikų kaita;
  • Galvos skausmas vos pabudus.

Skaičiuojama, kad beveik kas antras 65 metų ir vyresnis žmogus serga diagnozuota arba nediagnozuota obstrukcine miego apnėja.

Sergantiesiems gydytojai dažnai rekomenduoja naudoti prietaisą, vadinamą nuolatinio teigiamo slėgio aparatu (sutrumpintai – CPAP aparatą), kuris padeda kontroliuoti obstrukcinės miego apnėjos simptomus.

Per kaukę, kuri užsidedama miegant, šis aparatas pastoviai tiekia pakankamą oro slėgį, kad viršutiniai kvėpavimo takai būtų atviri.

Taip galima išvengti miego apnėjos sukeliamo knarkimo, o tai gali padėti dar labiau sumažinti rimtų sveikatos sutrikimų riziką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų