REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas nepatvirtino socialliberalės Nijolės Steiblienės kandidatūros į Seimo primininko pavaduotojo postą. Ją palaikė 25, prieš balsavo 80 parlamentarų.

REKLAMA
REKLAMA

Komentuodama Seimo sprendimą, N. Steiblienė nebuvo nusiminusi. „Džiaugiuosi, kad Seimas nors čia susivienijo“, - sakė ji. Politikė, kurios aiškiai nepalaikė valdančioji dauguma, nesiėmė samprotauti, ar Naujajai sąjungai verta likti koalicijoje. Trečiadienį šį klausimą svarstys partijos prezidiumas.

REKLAMA

N. Steiblienė - jau antra nepatvirtinta Naujosios sąjungos kandidatė.

Parlamentarės pasisakymas prieš balsavimą pridedamas straipsnio pabaigoje.

Parlamentarai palankiai vertino galimybę, jog Seimo valdyboje atsirastų ir moterų, tačiau daugelis abejojo naujo Seimo pavaduotojo poreikiu ir priminė būtinybę taupyti.

Paklausta, ar apskritai verta skirti naują Seimo pirmininko pavaduotoją likus tiek nedaug laiko iki rinkimų, N. Steiblienė teigė, jog jos skyrimas – partinis sprendimas. Ji sutiko, jog pati būtų linkusi sumažinti pavaduotojų skaičių, tačiau tokį sprendimą turėtų priimti pats Seimas. „Jei aš nekandidatuočiau, kandidatuotų kitas“,  - sakė N. Steiblienė.

REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, ką ji galėtų padaryti per likusius mėnesius, N. Steiblienė sutiko, jog viena padarytų nedaug, tačiau tikėjosi Seimo palaikymo.

V. Mazuronis pareiškė, jog Tvarkos ir teisingumo partijos nariai balsavime nedalyvaus. Jo teigimu, taip pasisakoma ne prieš pačią N. Steiblienę, bet prieš tai, kad būtų piktnaudžiaujama Seimo lėšomis, jas švaistant per dideliam Seimo pirmininko patarėjų korpusui.

Tuo tarpu J. Sabatauskas kritikavo tokį požiūrį. „Nereikia patarėjų, gal nereikia ir Seimo?“, - klausė jis. Kalbėdamas socialdemokratų frakcijos vardu, jis teigė, jog pritariama N. Steiblienės kandidatūrai. Jis ragino vertinti šį balsavimą ne kaip balsavimą dėl moters, o kaip balsavimą dėl patyrusios parlamentarės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konservatorių frakcija pritarė tam, kad būtina taupyti lėšas, todėl nuspręsta dar vieno pavaduotojo atsiradimo nepalaikyti . I. Degutienė pasigedo atsakymo, kokios bus naujojo pavaduotojo veiklos ribos ir atsakomybės sferos.

Siūloma vietoj A. Valionio

Paklaustas, kodėl siūloma būtent Nijolė Steiblienė, socialliberalų pirmininkas Artūras Paulauskas praėjusią savaitę teigė: „Visų pirma, galvojame, kad reikia moters. Kita vertus, galvojome, kad ji pritrauks balsų iš opozicijos, nors nelabai tuo tikiu”.

Anot jo, siūlyta antrą kartą į tas pačias pareigas pretenduoti buvusiam užsienio reikalų ministrui A. Valioniui, tačiau šis esą atsisakė.

REKLAMA

„Galvojome visai neteikti kandidato. Mums atrodė, kad balsavimas prieš A. Valionį yra balsavimas prieš mūsų frakciją ir partiją. Toks susidarė mums vaizdas. Tačiau dauguma nusprendė, kad reikia siūlyti kandidatą”, – teigė A. Paulauskas.

Pagal socialliberalų ir socialdemokratų susitarimą, kad pirmieji prisidėtų prie valdančiosios daugumos, jiems pažadėtos aplinkos ministro, Seimo vicepirmininko ir Europos reikalų komiteto vadovo, Antikorupcijos komisijos bei Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkų kėdės.

REKLAMA

Kol kas socialliberalai tegavo aplinkos ministro postą. Jeigu N. Steiblienė būtų patvirtinta parlamento pirmininko pavaduoja, ji nesutiktų vadovauti Europos reikalų komitetui. Mainais už tai, pasak A. Paulausko, jie prašytų kito posto.

„Balsas.lt“ rašė, jog praėjusį ketvirtadienį A. Valionis nebuvo išrinktas į Seimo vicepirmininko postą. Prieš jo kandidatūrą  slaptai balsavo 66, už - 58 parlamentarai. Du biuleteniai buvo sugadinti.

Svarstant šią kandidatūrą opozicijos politikai buvo linkę priminti jo praeitį – savanorišką įsirašymą į KGB rezervą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Svarstant posėdžio darbotvarkę konservatorius Jurgis Razma netgi prašė susisiekti su ypatinguoju archyvu ir išdalinti parlamentarams atitinkamos bylos medžiagą.

A. Valionis turėjo atsakyti į daugybę klausimų, susijusiu su jo dalyvavimu KGB rezerve. Jis sakė iš ten neišsibraukęs, kaip tai padarė kiti, nes nelaikė savęs priklausomu nuo priešiškos valstybės institucijų ir sąrašų.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų