Moterų riedlenčių parko finalas: medaliai atiteko 12 ir 13 metų sportininkėms

papildyta 08.55 val.

Tokijo žaidynėse trečiadienį įvyko dar vienos įdomios rungties finalas. Medalius išsidalino moterys riedlentininkės.

Medalius išsidalino favoritė ir dvi itin jaunos atletės. Auksas atiteko Sakurai Yosozumi (60,09 balo), kuri geriausią rezultatą pademonstravo jau pirmuoju važiavimu iš trijų.

Kad amžius ne rodiklis, įrodė 12-metė Kokona Hiraki. Ji antrajame važiavime surinko 59,04 balo ir trūko visai nedaug, kad ji taptų jauniausia istorijoje olimpinio aukso savininke.

Geriausią S. Yosozumi važiavimą, garantavusį auksą žiūrėkite ČIA:

Jauniausias istorijoje medalininkas – 10-metis graikas Dimitrios Loundras (1896 m., Atėnai). Gimnastas ant lygiagrečių iškovojo bronzą. Jauniausia aukso savininkė – 13-os amerikietė Marjorie Gestring (1936 m., Berlynas). Ji ant aukščiausios pakylos lipo nėrime į vandenį.

Bronza atiteko kiek vyresnei britei Sky Brown (13 metų). Ji paskutiniame važiavime surinko 56,47 balo ir išstūmė japonę Misugu Omamoto iš prizininkių trejeto.

K. Hiraki tapo jauniausia olimpinių žaidynių individualios rungties prizininke nuo pat 1936 m. Berlyno olimpiados. Tada 12-os metų ir 24 dienų amžiaus danė Inge Sorensen laimėjo bronzą 200 m plaukime krūtine.

S.Brown tapo jauniausia visų laikų Didžiosios Britanijos sportininke, laimėjusia olimpinį medalį.