Antradienį popiet – svarbūs startai Tokijo olimpiniame stadione. Laukė du finalai ir elitinės rungties pusfinalis.

Antra greičiausia moteris bėgimo istorijoje Elaine Thompson-Herah iškovojo antrąjį aukso medalį Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Jamaikietė 200 m bėgimo finale distanciją įveikė per 21,53 sek. Antra liko Christine Mboma (21,81 sek.) iš Namibijos, trečia atbėjo amerikietė Gabrielle Thomas (21,87 sek.).

Jos laikas buvo antras greičiausias istorijoje. Tik amerikietė Florence Griffith Joyner dar 1988 metais distanciją įveikė greičiau – per 21,34 sek..

Prieš tai triumfavusi ir perpus trumpesniame nuotolyje, E. Thompson-Herah apgynė abu titulus, kuriuos iškovojo Rio de Žaneire.

Jos laikas buvo antras greičiausias istorijoje.

Olimpine čempione 800 m bėgime tapo vos 19-os metų amerikietė Athing Mu su nauju šalies rekordu – 1 min. 55.21 sek. Antra buvo Didžiosios Britanijos rekordą pagerinusi Keely Hodgkinson (1:55.88), trečia – amerikietė Raevyn Rogers (1:56.81)

Retas atvejis užfiksuotas 200 m bėgimo atrankoje. Antrajame bėgime trys sportininkai – kanadietis Aaronas Brownas, Liberijos atstovas Josephas Fahnbullehas ir amerikietis Noah Lylesas užfiksavo identišką laiką (19.99 sek.). Teisėjams teko skaičiuoti ir tūkstantąsias sekundės dalis.

Didelį susidomėjimą kėlė šuolimi su kartimi rungtis, tačiau jame laimėjo favoritas. Auksą iškovojo švedas Mondo Duplantis.

Antras liko amerikietis Christophas Nilsenas, bronza atiteko brazilui Thiago Brazui.