REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Omikron atmainai keliant specialistų ir visuomenės nerimą raginama kuo skubiau pasiskiepyti sustiprinamąja COVID-19 vakcinos doze. Nors dėl to ministerija yra net patvirtinusi paankstintos revakcinacijos tvarką, ja patenkinti nėra visi. Pilnai pasiskiepiję ir persirgę asmenys taip pat norėtų papildomos skiepo dozės, tačiau ją gauti galimybių šiuo metu nėra.

Omikron atmainai keliant specialistų ir visuomenės nerimą raginama kuo skubiau pasiskiepyti sustiprinamąja COVID-19 vakcinos doze. Nors dėl to ministerija yra net patvirtinusi paankstintos revakcinacijos tvarką, ja patenkinti nėra visi. Pilnai pasiskiepiję ir persirgę asmenys taip pat norėtų papildomos skiepo dozės, tačiau ją gauti galimybių šiuo metu nėra.

REKLAMA

Kai kurie garbaus amžiaus gyventojai, kurie jau yra pasiskiepiję pagal pilną schemą ir persirgę COVID-19, nerimauja dėl omikron plitimo ir norėtų taip pat gauti sustiprinamąją dozę. Vis tik kol kas Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) nustatyta tvarka to neleidžia.

Pagal numatytą tvarką šiuo metu revakcinacija nepriklauso, kai asmuo yra persirgęs COVID-19 liga (patvirtinta teigiamu PGR tyrimo rezultatu) ir paskiepytas pagal pilną schemą.

REKLAMA
REKLAMA

Susirūpino dėl mamos imuninio statuso

Į portalą tv3.lt kreipėsi šio metu Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Laima Puteikytė, kuri nerimavo dėl savo Lietuvoje gyvenančios 75-erių mamos.

REKLAMA

„Kadangi čia siautėja naujosios atmainos plitimas, aš labai susirūpinus dėl savo motinos imuninio statuso. Ji pasiskiepijusi dviem skiepais pavasarį, tačiau rugpjūčio mėnesį sirgo COVID-19.

Taigi kad ir kaip mudvi stengiamės ją užregistruoti stiprinančiajam skiepui, sistema neleidžia, nes skaičiuoja nuo teigiamo testo datos“, – aiškino ji.

Moteris teigė, kad jai skaudu klausyti skatinimo skiepytis stiprinamąja doze retorikos, „kai negalvojama, kaip leisti norintiems senjorams gauti tą stiprinamąją dozę“. 

„Mama niekada nedariusi antikūnų testo ir artimiausias jai galimas testo laikas sausio mėnesį. Prieš kurį laiką dėl to parašiau laišką į SAM. 

REKLAMA
REKLAMA

Plačiai žinoma, kad senoliams šis virusas ypatingai pavojingas ir naujoji atmaina reiškia, kad net persirgę anksčiau gali lengvai užsikrėsti, tačiau šis faktas SAM schemose pamestas. Labai tikiuosi, kad ši situacija iškils į viešumą ir Vyriausybė privers valdininkus pagalvoti plačiau“, – dėstė L. Puteikytė.

Laukia ekspertų išvados

SAM, užklausta, ar tokia galimybė daliai žmonių galėtų būti sudaryta, to neatmetė.

„Šiuo klausimu laukiame Nepriklausomų ekspertų patariamosios tarybos rekomendacijų, tuomet ir bus sprendžiama dėl galimų pakeitimų“, – nurodė ministerijos atstovas Julijanas Gališanskis.

Minėtosios ekspertų tarybos narė, VU Gyvybės mokslų centro imunologė prof. Aurelija Žvirblienė patvirtino, kad šis klausimas yra svarstomas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Netrukus tam tikri sprendimai gali būti priimti, ekspertai svarsto šį klausimą. Dabar persirgę ir pasiskiepiję žmonės neturi galimybės gauti sustiprinamąją dozę, bet toks poreikis yra - tiek tiems, kurie patys nori, taip pat medikams, kurie dirba padidintomis rizikos sąlygomis, ir panašiai“, – komentavo ji.

Pašnekovė patvirtino, kad iš mokslinės pusės tokia praktika būtų logiška. 

„Aišku, kalbame, kad po persirgimo ir vakcinos neturėtų ta revakcinacija būti po trijų mėnesių, tai būtų per anksti. Taigi laiko tarpas turėtų būti didesnis, nes šiuo atveju, jei būtų spaudimas visiems sustiprinamąja doze skiepytis po 3 mėnesių, žmogus tikrai patirtų nepageidaujamų reakcijų. Bet dar reikia sulaukti konkrečių sprendimų“, – komentavo ji.

REKLAMA

Paankstino skiepijimą sustiprinamąja doze

Pagal naują tvarką gyventojai, kurie pasiskiepijo „Comirnaty“, „Spikevax“ arba „Vaxzevria“ vakcinomis pagal pilną skiepijimo schemą, praėjus 90 dienų imuniteto sustiprinimui galės rinktis „Comirnaty“ arba „Spikevax“ vakciną. Revakcinacija „Spikevax“ vakcina bus atliekama suleidžiant pusę įprastos šios vakcinos dozės.

„Janssen“ vakcina pasiskiepiję gyventojai po 90 dienų galės rinktis „Comirnaty“ arba „Spikevax“ sustiprinančiąją dozę, arba ne anksčiau kaip po 120 dienų skiepytis antrąja „Janssen“ vakcinos doze.

Retais atvejais, kai po pilnos vakcinacijos žmogaus organizme nesusiformuoja antikūnai, gauti sustiprinančiąją dozę leidžiama anksčiau, praėjus bent 28 dienoms po paskutinio skiepo. Tokiu atveju, ne anksčiau kaip 28-tą dieną po pilnos vakcinacijos gavus neigiamą antikūnų tyrimo rezultatą, gyventojas turėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir gauti jo rekomendaciją, pateikiant įrašą e. sveikatoje, anksčiau pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze.

Portalas tv3.lt primena rašęs, kokioms grupėms revakcinuotis jau po 3 mėnesių rekomenduojama pirmiausiai.

Ar zinote, kad vakvina nera vakcina?
Ar zinote, kad vakvina nera vakcina?
Stephanas Olrichas, „Bayer“ farmacijos skyriaus prezidentas, š.m. gruodžio mėn. pradžioje tarptautiniams „ekspertams“ pripažino, kad vakcinacija nuo COVID19 iRNR iš tikrųjų yra „ląstelių ir genų terapija“ ir vadinama „vakcinomis“, siekiant įgyti visuomenės pasitikėjimą.
Cirkas tęsiasi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų