REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pabrėžia, kad pirmadienį prasidėjusi "Savaitė be patyčių" yra ne vienkartinė, proginė akcija, o nuosekli pilietinė iniciatyva, kovai prieš patyčias suvienijanti valstybines ir nevalstybines organizacijas.

REKLAMA
REKLAMA

"Tačiau jeigu neįvyks lūžis visuomenės sąmonėje, žiniasklaidoje, jeigu neapsieisime be viešų įžeidžiančių pareiškimų, būsime pakantūs kad ir menkiausioms netolerancijos apraiškoms, - į priekį nepajudėsime", - savaitės pradžios atidarymo iškilmėse Vilniuje, Tolerancijos centre, sakė ministras.

REKLAMA

"Kalbant apie kovą prieš patyčias, lūžis švietime yra įvykęs prieš kelerius metus, ir tai yra nevyriausybinių organizacijų didelis įnašas. Nemažai teigiamų poslinkių padarė ir "Olweus" programos atėjimas į Lietuvą, - sakė ministras. - Kad išgyvendintumėme patyčias iš mokyklų, turime veikti nuoširdžiai, sistemiškai, įtraukti tėvus, o į pačius blogiausius atvejus reaguoti tinkamai ir efektyviai".

Vaikų psichiatras Dainius Pūras taip pat atkreipė dėmesį į Lietuvos visuomenės toleranciją ar net bejėgišką pritarimą įvairioms smurto, prievartos apraiškoms. "Gali būti, kad vaikai ir paaugliai pirmieji signalizuoja, kad gyvename smurto kultūroje, netgi esame prie to įpratę. Įveikti patyčias turime gerų būdų, dviračio išradinėti tikrai nebereikia - tai kitų tautų išbandytos veiksmingos prevencinės programos", - kalbėjo D. Pūras.

REKLAMA
REKLAMA

Šiemet į "Savaitę be patyčių" įsitraukė apie 600 švietimo įstaigų, organizacijų. Nuo kovo 22 d. iki 26 d. Lietuvoje vyks daugybė renginių, kuriais bus siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą. Pirmadienį Prezidentūroje pasirašytas švietimo ir mokslo ministro inicijuotas memorandumas "Vaikystė be patyčių".

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre Vilniuje bei Kaune, Dainavos jaunimo centre, bus rengiamos nemokamos paskaitos tėvams, mokytojams, vyresniųjų klasių mokiniams. Paskaitas skaitys vaikų ir paauglių psichiatras doc. Dainius Pūras, psichologai: dr. Robertas Povilaitis, Jurgita Smiltė Jasiulionė, Ivona Suchodolska, Asta Blandė, Marina Blagoveščenskaja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Savaitę be patyčių" nuo 2004 metų organizuoja emocinės paramos tarnyba "Vaikų linija" kartu su Švietimo ir mokslo ministerija, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu ir kitais partneriais.

Įtraukti vyresniųjų klasių moksleivius į kovą su patyčiomis, padėti tėvams atpažinti pažeminimą kenčiantį vaiką, kurti nepakantumo aplinką įvairioms smurto apraiškoms mokyklose - tokius tikslus kelia kovo 22-26 dienomis rengiama "Savaitė be patyčių".

Vilniaus apskrities Vyriausias policijos komisariatas akciją pradės renginiu rizikos grupės vaikams "Jei tu kitoks, jei tau sunku, aš nesityčioju, aš ištiesiu pagalbos ranką...". Vaikai turės galimybę bendrauti su policijos pareigūnais, mokysis, kaip taikiai spręsti konfliktines situacijas, kaip padėti draugui ir sau, kai esi negerbiamas ir skriaudžiamas. Vilniaus miesto teritorinių policijos komisariatų nepilnamečių reikalų pareigūnai prižiūrimose teritorijose dalyvaus bei patys organizuos renginius, skirtus patyčių problemai.

REKLAMA

Lietuvos vaikų ir jaunimo centre fotografijos, žurnalistikos, dailės, teatro, šokių būreliuose vaikai bus skatinami kurti patyčių tema, siekiama įtraukti kuo daugiau vaikų. Centre veiks vaikų darbų paroda.

"Skalvijos" kino centre bus organizuojamos kūrybinės kino dirbtuvės mokiniams. Filmukus kurs vaikai, dalyvaujantys Paramos vaikams centro programoje "Big Brothers Big Sisters". Dirbtuvių vadovė - kino režisierė Giedrė Beinoriūtė.

Lietuvos moksleivių sąjunga ir Lietuvos mokinių parlamentas mokinius ir mokytojus paskutinę akcijos dieną sutartu laiku kviečia visus sustoti ir pavaizduoti milžiniško žmogeliuko figūrą. Nuotraukos bus skelbiamos akcijos partnerių interneto svetainėse.

Į akciją šiemet įsitraukė daugiau kaip 300 ugdymo įstaigų bei organizacijų. Kiekviena organizacija parengė renginius, kurie yra aktualūs jų bendruomenėms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų