REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viešumoje pasirodė įrašas, kuriame žemės ūkio ministras ir viceministras spaudžia savo pavaldinį atsistatydinti, tačiau valdantieji į šį pokalbį rimtai nesureagavo. Vis dėlto analogiška patirtimi pasidalinti nutarė buvusi Žuvininkystės tarnybos direktorė, teigianti, kad tokių susitikimų, kur ji spausta priimti reikalingus sprendimus arba atsistatydinti, buvo ne vienas.

Viešumoje pasirodė įrašas, kuriame žemės ūkio ministras ir viceministras spaudžia savo pavaldinį atsistatydinti, tačiau valdantieji į šį pokalbį rimtai nesureagavo. Vis dėlto analogiška patirtimi pasidalinti nutarė buvusi Žuvininkystės tarnybos direktorė, teigianti, kad tokių susitikimų, kur ji spausta priimti reikalingus sprendimus arba atsistatydinti, buvo ne vienas.

REKLAMA

Penktadienį portalas tv3.lt praviešino įrašą, kuriame girdėti, kaip žemės ūkio ministras Bronius Markauskas kartu su viceministru Artūru Bogdanovu spaudė tuometinį Nacionalinės žemės tarnybos vadovą Danielių Kuprį pasitraukti iš pareigų. Vyrui grasinta Generaline prokuratūra ir Vyriausiąja tarnybinės etikos komisija.

Po šios istorijos su redakcija susisiekė kitos Žemės ūkio ministerijai (ŽŪM) pavaldžios institucijos – Žuvininkystės tarnybos – buvusi direktorė Indrė Šidlauskienė.

REKLAMA
REKLAMA

Teigia patyrusi spaudimą

Iš savo pareigų I. Šidlauskienė atleista šių metų sausio 12 d., oficiali priežastis – direktorė nesutiko keltis į Klaipėdą, kur perkeliama visa tarnyba. Moteris teigia, kad kol dirbo Žuvininkystės tarnybos vadove, dalyvaudavo pokalbiuose su B. Markausku ir A. Bogdanovu, kur buvo prašoma priimti tam tikrus sprendimus, antraip esą bus atleista.

REKLAMA

„Galiu drąsiai pasakyti, kad man ministras pasakė – arba darai, kas tau liepiama, arba traukiesi. Tokius žodžius esu tiesiogiai iš ministro girdėjusi. Taip pat viceministras A. Bogdanovas yra viešame posėdyje pasakęs, kad dabar, kai kuruos tik žuvininkystę, tai asmeninį dėmesį skirs direktorei, suprask, man. Ir, aišku, skyrė“, - tv3.lt kalbėjo I. Šidlauskienė.

Anot buvusios tarnybos vadovės, ji patirdavo lygiai tokį patį spaudimą, apie kokį praėjusią savaitę pasakojo D. Kuprys.

„Tai lygiai taip pat, kaip yra paviešintame įraše. Pirmiausiai vykdavo pokalbis viceministro kabinete, siūlydavo trauktis savo noru. O paskui pokalbis persikeldavo ir pas ministrą, trise. Lygiai tokiu pačiu principu, lygiai tokiais pačiais žodžiais, lygiai tokiais pat metodais – viskas tas pats“, - sakė pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, tiek B. Markauskas, tiek A. Bogdanovas, komentuodami praėjusią savaitę paviešintą įrašą, neigė, kad spaudė ar grasino D. Kupriui. Anot I. Šidlauskienės, „nenuostabu, kad tai yra gynybinė pozicija ir ne pirmas kartas, kada Žemės ūkio ministerija išsižada savo pasakytų žodžių“.

Taip pat buvusi tarnybos vadovė sako, jog po patirto spaudimo priimti iš jos reikalaujamus sprendimus ji kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą, Valstybės kontrolę, Prezidentūrą, Vyriausybę ir Seimą, bet reakcijos ar pagalbos nesulaukė. Savo atleidimą I. Šidlauskienė apskundė teismui.

Prakalbo apie kitus

Paklausta, ar susitikimų su ministru ir viceministrų metu I. Šidlauskienės prašyta priimti tam tikrus sprendimus, kurie galėjo būti palankūs konkrečiai ministrui ir viceministrui, buvusi tarnybos vadovė tuo neabejojo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip. Jie abu yra iš Klaipėdos, tai akivaizdžiai matėsi, kad tam tikrų institucijų perkėlimas eina į Klaipėdos pusę. Aišku, jie argumentuodavo tuo, kad tai yra valstiečių partijos neva politiniai sprendimai. Tačiau žiūrint horizontaliai, kodėl vienos institucijos keliamos į Klaipėdą, o kitos iš Klaipėdos keliamos į Vilnių? Tai kur čia yra politikos vientisumas ir racionalumas?“, - sakė I. Šidlauskienė.

Ji taip pat pamena, kaip tarp jos ir A. Bogdanovo kilo viešas konfliktas dėl persikėlimo į Klaipėdą. Anot I. Šidlauskienės, iš jos buvo reikalaujama nuomotis patalpas Klaipėdoje, nors tarnyba turėjo savų patalpų ir galėjo naudotis Turto banko siūlomomis.

REKLAMA

„Ir dabar Turto bankas siūlo įvairius variantus. Aišku, reikėtų šiek tiek pasitvarkyti tas patalpas, bet kam mokėti privatiems kažkokiems ūkio subjektams už nuomą, jeigu valstybė turi savų patalpų. <...> Nors aš aiškinu, kad aš, kaip įstaigos vadovė, turiu užtikrinti racionalų lėšų naudojimų įstaigos, tačiau patyriau tokį spaudimą“, - kalbėjo buvusi tarnybos vadovė.

I. Šidlauskienė teigia, kad nėra vienintelis asmuo, patyręs ŽŪM spaudimą. Jos teigimu, „nemažai žmonių tyli, kadangi akivaizdžiai jaučiamas susidorojimas su tais žmonėmis, kurie drįsta paprieštarauti“. Tuo tarpu netikėti ŽŪM pavaldžių institucijų vadovų atleidimai neva pridengiami šiuo metu ministerijoje vykdoma pertvarka. Portalas tv3.lt turi duomenų apie kitų ŽŪM pavaldžių institucijų vadovus, kurie galimai patyrė spaudimą pasitraukti iš pareigų, tačiau su jais susisiekti kol kas nepavyko.

REKLAMA

Irgi kaltina spaudimu

Tuo tarpu pats žemės ūkio viceministras A. Bogdanovas tikina, kad I. Šidlauskienė niekada nepatyrė jokio spaudimo. Atvirkščiai, sako A. Bogdanovas, tai jis sulaukęs spaudimo iš jos.

„Nieko negaliu pasakyti. Niekada jokio spaudimo Indrei nebuvo daroma. Kaip tik aš galiu pasakyti, kad iš jos sulaukiau nemažai spaudimo – ištisiniai straipsniai, ištisinis purvo pylimas“, - tv3.lt kalbėjo A. Bogdanovas.

Paklaustas, kodėl nuspręsta atleisti buvusią tarnybos vadovę, viceministras sakė, jog sprendimas priimtas, nes ji nenorėjo persikelti į Klaipėdą su visa tarnyba. O štai tarnyba į Klaipėdą perkeliama „įgyvendinant regioninę politiką“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žuvininkystės tarnybą buvo visada norima perkelti į Klaipėdą, čia buvo mūsų socialinių partnerių pageidavimas ir rinkiminiai įsipareigojimai. Ir apskritai žvejybos kontrolę mes tik ir vykdome Baltijos jūros ir tolimųjų, o vidaus vandenų kontrolę vykdo Aplinkos ministerija. Tai labai logiškai ir gaunasi, kad visas potencialas mokslinis yra Klaipėdoje, susijęs su žuvininkyste ir žvejyba“, - teigė A. Bogdanovas.

Abejonės dėl pertvarkos

Įdomu tai, kad nors oficialiai I. Šidlauskienė atleista dėl to, kad nesutiko persikelti į Klaipėdą, šiuo metu Žuvininkystės tarnybai laikinai vadovauja ne jos pavaduotojas, o vieno iš skyrių vedėjas, dirbantis būtent Vilniuje, Tomas Kazlauskas.

REKLAMA

Taip pat sausio viduryje uostamiestyje apsilankę „tvarkiečiai“ Remigijus Žemaitaitis ir Vytautas Kamblevičius kiek anksčiau pranešė apie tai, kad „nerado į uostamiestį nuo naujų metų perkeltos Žuvininkystės tarnybos vadovybės, finansų skyriaus ir tolimojo plaukiojimo žvejybos kontrolės darbuotojų“.

Praėjusių metų pabaigoje ŽŪM Seimui pateikė informacinį raštą, kuriame teigė, kad nuo sausio 1 d. Klaipėdoje pradės darbą tarnybos vadovas, vyriausias finansininkas, aštuoni tolimojo plaukiojimo žvejybos kontrolės specialistai, devyni finansų ir bendrųjų reikalų skyriaus darbuotojai. Vis dėlto Žuvininkystės tarnyboje Klaipėdoje Seimo nariai aptiko vos kelis senuosius darbuotojus.

Portalas tv3.lt primena, kad paviešintas B. Markausko, A. Bogdanovo ir D. Kuprio pokalbio įrašas nėra vienintelis skandalas, susijęs su ŽŪM. Šį sausį iš pareigų atleistas antrai kadencijai paskirtas Nacionalinių mokėjimų agentūros vadovas Erikas Bėrontas, buvęs specialiuoju liudytoju teisėsaugos tyrime dėl beveik 4 mln. eurų iššvaistymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų