REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė teigia, kad padėtis yra labai įtempta – artėja link kritinės ribos. Kasdien paguldoma po 30 ar 40 koronavirusu sergančių pacientų. Pasak jos, matant kiekvieną dieną augančius sergančiųjų skaičius, jaučiama vis didesnė įtampa.

VUL Santaros klinikų direktorė valdymui Aušra Bilotienė-Motiejūnienė teigia, kad padėtis yra labai įtempta – artėja link kritinės ribos. Kasdien paguldoma po 30 ar 40 koronavirusu sergančių pacientų. Pasak jos, matant kiekvieną dieną augančius sergančiųjų skaičius, jaučiama vis didesnė įtampa.

REKLAMA

Pasak jos, beveik visos lovos, kurios skirtos Covid-19 ligoniams, yra užimtos. Vienas didžiausių iššūkių – tai jau rytoj siekiama sukomplektuoti naują skyrių ir rasti naujų darbuotojų.

„Santaros klinikose užimtų lovų yra 95 procentai, kuriuose gydomi Covid-19 pacientai“, – spaudos konferencijoje teigia A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Pasak jos, dar gelbsti Antakalnio ligoninė ir kitos gydymo įstaigos. Pasak medikės, ieškoma papildomų resursų Santaros klinikų kitose padaliniuose, kur galėtų perorganizuoti veiklą ir dar papildomai savaitgalį pasitikti su 30 lovų.

REKLAMA
REKLAMA

„Su atraminėmis ligoninėmis kiekvieną dieną pasitiksliname skaičius – kiek ir kokioje įstaigoje galime paguldyti arba perkelti tiek chirurginių, tiek terapinių ligonių. Šiandien situacija yra įtempta, bet kontroliuojama“, – sako A. Bilotienė-Motiejūnienė.

REKLAMA

Padėtis artėja link kritinės – ieško išeičių

Santaros klinikų direktorė valdymui A. Bilotienė-Motiejūnienė teigia, kad šiandien situacija yra arti kritinės ribos.

„Vilniaus regione per dieną paguldoma apie 30-40 pacientų. Sunku pasakyti, kokia bus situacija po savaitgalio.

Situaciją pavadinčiau ribine. Bent jau kol kas nėra stabilumo, o stabilu tik tai, kad didėja panašiu vienodu procentu.

Ar ji kritinė? Tikrai arti to. Manyčiau, kad šiandien situacija yra stabili, tačiau augimas ir lovų skaičiaus didinimas aprūpinant personalu – tai kiekvieną dieną jaučiama vis didesnė įtampa.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės serga, izoliuojasi, atsiranda atskiri židiniai. Vis didesnė įtampa jaučiama. Žmonės dirba dideliais krūviais ir yra pavargę“, – sako A. Bilotienė-Motiejūnienė.

„Kiekvieną savaitę augimas yra apie 15-20 proc. nuo esančio skaičiaus. Stabiliai kasdien auga tas skaičius”, – priduria ji.

Trūksta lovų ir personalo

Pasak jos, didžiausios problemos, su kuriomis šiandien susiduria Santaros klinikos, yra lovų ir personalo trūkumas.

„Kiekvieną dieną matome, kad su lovomis turime problemų. Turbūt didžiausia problema ta, kad pacientai, kurie pas mus gydosi Covid-19 po 10 ar 12 dienų – tiek turi trukti gydymas, – neturime kur iškelti“, – sako A. Bilotienė-Motiejūnienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jos, sprendžiamas klausimas su Sveikatos apsaugos ministerija ir kitomis institucijomis, kaip elgtis su tais pacientais, kurie galėtų būti slaugomi ir gydomi namuose ar kitoje vietoje, bet nėra kur jų perkelti.

„Tikriausiai visi turėtume susėsti prie bendro klausimo, jei bus kur iškelti po 10 ar 12 dienų – tai tam tikras rezervas  būtų. Tačiau ilgainiui, jei kitą savaitę būtų 40-50 pacientų (per dieną – aut. past.) – tai neabejotinai, kad iškiltų sunkumas po geros savaitės ar dviejų, nes ir dabar yra iššūkis komplektuoti komandą“, – sako klinikų direktorė valdymui.

Kalbėdama apie planines paslaugas A. Bilotienė-Motiejūnienė pabrėžė, kad šiuo metu teikiamos ne visos planinės paslaugos, dalis jų yra sustabdyta.

REKLAMA

Nepertraukiamai veikia insultų, infarktų klasteriai, teikiama neatidėliotina skubi pagalba. Planuojama artimiausiu metu kviestis į pagalbą kitų sveikatos priežiūros įstaigų medikus.

„Šiandien situacija yra ribinė. Nėra stabilumo. Stabilu yra tai kad didėja vienodu panašiu procentu pacientų skaičius. Vis didesnę įtampą kasdien kelia pacientų skaičiaus augimas, apsirūpinimas personalu ir lovų skaičiumi“, – tikino A. Bilotienė-Motiejūnienė.

Kauno klinikų profesorius: „Dedamos visos pastangos“

Kauno klinikų Intensyviosios terapijos klinikos vadovas prof. Vidas Pilvinis pasakojo, kad jų gydytojai ir administracija deda visas pastangas, kad padėtis būtų kontroliuojama. 

REKLAMA

„Dedamos visos pastangos, kad galimybė gydyti pacientus mūsų ligoninėje būtų. Šiandien priimti sprendimai dar didinti reanimacinių lovų, kurios reikalingos mūsų regiono pacientams, skaičių.

Kol kas mes gyvename su galimybe padėti tiek Kauno infekcinės ligoninės ir kitoms reanimacijoms. Deriname pacientų perkėlimą. Bet taip pat turime pripažinti, kad kai kurių pacientų pervežimas ar transportavimas jiems yra pavojingas dėl hipoksijos“, – teigia V. Pilvinis.

Gydoma per 70 Covid-19 ligonių

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninė Kauno klinikos informavo naujienų portalą tv3.lt, kad augant ligoninėse gydomų sunkia Covid-19 ligos forma sergančių pacientų skaičiui, trečiadienį buvo priimtas sprendimas didinti terapinio profilio ir reanimacijos Covid-19 lovų Kauno regiono gydymo įstaigose skaičių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kauno klinikose įsteigtos papildomos 10 terapinio profilio lovų Covid-19 ligos Antrajame skyriuje ir 5 reanimacijos lovos su DPV galimybe.

Iš viso Kauno klinikose veiks 30 terapinio ir 25 reanimacijos profilio Covid-19 lovos. Iš viso Kauno klinikose gydoma per 70 pacientų, kuriems nustatyta Covid-19 liga: 16 Centrinės reanimacijos skyriuje (visiems taikoma DPV), 18 pacientų – Antrajame Covid-19 skyriuje, likę gydomi kituose Kauno klinikų skyriuose.

LSMU Kauno ligoninėje nuo šiandien taip pat įsteigtos papildomos 40 terapinio profilio Covid-19 lovų. Iš viso šioje gydymo įstaigoje jų bus 240.

Šiandien Covid-19 liga sergantiems pacientams Kauno regione iš viso skirta 535 Covid-19 lovų: 480 terapinių lovų ir 55 reanimacijos lovų su DPV galimybe. Kitą savaitę suplanuota dar didinti lovų skaičių Kauno regiono ligoninėse: Marijampolės ligoninėje bus steigiamos papildomos 25 lovos (iš viso jų bus 80), Kėdainių ligoninėje – 15 lovų (iš viso jų bus 70).

REKLAMA

Iš viso Covid-19 liga sergantiems pacientams Kauno regione kitą savaitę būtų skirtos 520 terapinių lovų ir 55 reanimacijos lovos su DPV galimybe – iš viso 575 lovos.

Situacija yra nuolat kintanti, todėl ją vertiname kasdien. Taip pat stebime, kad didele problema tampa kitomis ligomis sergančių pacientų gydymas, kuriam mes teikiame labai didelę reikšmę. Mes darome viską, kad medicinos pagalbą gautų visi pacientai, pirmenybę teikiant skubiai ir neatidėliotinai pagalbai, onkologinėmis, hematologinėmis ir kitomis sunkiomis ligomis bei ūmiomis būklėmis sergantys pacientai“, – teigia Kauno klinikų atstovai.

Kauno ligoninė dar niekada neturėjo tiek daug sunkių ligonių

Nuo gruodžio 14 dienos LSMU Kauno ligoninė pranešė didinanti lovų skaičių iki 245. Iki šiol čia buvo gydoma per 200-214 Covid-19 pacientų. Taip pat kelios dešimtys koronavirusu užsikrėtusių pacientų nuolat guli padaliniuose, kur jie gydomi dėl kitų susirgimų.

REKLAMA

Ligoninė praneša, kad per savo istoriją neturėjo tiek daug sunkių ligonių, kurių gydymas ir priežiūra reikalauja ypač intensyvaus darbo. Todėl kiekvieno darbuotojo susirgimas yra galvosūkis sudarant darbo ir būtino poilsio grafikus.

„Šiuo metu intensyviai darbuojamės formuojant komandas, dirbsiančios su Covid-19 pacientais, kurių turėsime priimti daugiau nei iki šiol. Deja, tai kainuos dviejų skyrių darbo stabdymą Laisvės alėjos padalinyje“, – sakė LSMU Kauno ligoninės generalinis direktorius prof. Albinas Naudžiūnas.

30 papildomų lovų Josvainių g. 2 numatyta Geriatrijos skyriaus patalpose. Ten geriatrijos paslaugos sustabdytos jau anksčiau dėl to, kad augant Covid-19 pacientų skaičiui ėmė trūkti personalo Infekcinių ligų skyriuje. Dar 15 lovų skiriama Psichosomatiniame skyriuje Hipodromo g. padalinyje. Miesto centre esančiame padalinyje liks tik stacionarios ortopedijos traumatologijos paslaugos ir teikiama skubi traumatologijos punkto pagalba. Neurologijos ir Vidaus ligų skyrių kolektyvas dirbs Josvainių g. 2 padalinyje su Covid-19 ligoniais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Josvainių g. 2 rudenį laikinai sustabdyta ir kitų terapinių padalinių veikla, kai užsipildžius Infekcinių ligų korpusui reikėjo paskirti papildomą pusšimtį lovų Covid-19 pacientams. Pasikeitė ir Chirurgijos bei Urologijos skyrių specifika - ten dirbantys chirurgai ir urologai dabar teikia pagalbą operuotiniems Covid-19 ligoniams. Šiuo metu Josvainių g. 2 ir Baltijos g. 120 įprastą darbą tęsia jau tik Akušerijos ginekologijos skyrius bei suaugusių ir vaikų konsultacinės poliklinikos.

LSMU Kauno ligoninėje šiuo metu gydomi 209 Covid-19 ligoniai, dar porą dešimčių kituose padaliniuose. Daugiau kaip pusei reikia deguonies terapijos, 12 guli Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje, iš jų 8 reikia dirbtinės plaučių ventiliacijos.

REKLAMA

Šiuo metu Covid-19 serga 223 ligoninės darbuotojai. Nors iš viso įvairiuose padaliniuose Kauno mieste ir rajone dirba apie 3 tūkst. medicininių ir nemedicininių darbuotojų – be gydytojų, slaugos bei pagalbinio personalo, ligoninės veiklą užtikrina ir maisto paruošimo, transporto, ūkio dalies ir kt. specialistai. Be to, ne visi jie darbuojasi visu etatu, taip pat įstaigoje būtina užtikrinti nenutrūkstama darbą visą parą visomis savaitės dienomis.

Naujas atvejų rekordas

Per praėjusią parą patvirtinta 3330 naujų koronaviruso atvejų, nuo Covid-19 mirė 31 žmogus, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Tai didžiausias per parą patvirtintų naujų atvejų skaičius nuo pandemijos pradžios.

REKLAMA

Praėjusią parą pasveiko 1220 žmonių. Nuo pandemijos pradžios Covid-19 šalyje užsikrėtė 83 tūkst. 883 asmenys, 47 tūkst. 810 – tebeserga, 34 tūkst. 975 – pasveiko. Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 735 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 365 užsikrėtusieji.

Per praėjusią parą ištirti 13 tūkst. 24 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, bendras nuo pandemijos pradžios ištirtų ėminių skaičius siekia 1 mln. 372 tūkst. 990.

Dauguma mirusiųjų nuo koronaviruso buvo nuo 80 iki 89-erių metų

Per praėjusią parą nuo koronaviruso mirus 31 žmogui, 12 mirusiųjų priklausė 80–89 metų amžiaus grupei, ketvirtadienį informavo Statistikos departamentas. 70–79 amžiaus grupei priklausė aštuoni, 60-69 – penki, 50–59 – keturi, 90–99 – du mirusieji.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia mirties atvejų – 15 – registruota Vilniaus apskrityje. Šeši žmonės mirė Kauno, keturi – Panevėžio, trys – Šiaulių, po vieną – Utenos, Alytaus ir Telšių apskrityse. 14 mirusiųjų buvo vyrai, 17 – moterys.

Nuo koronaviruso Lietuvoje iš viso mirė 735 žmonės, dėl kitų priežasčių mirė 365 užsikrėtusieji. Nuo pandemijos pradžios Covid-19 šalyje užsikrėtė 83 tūkst. 883 asmenys, 47 tūkst. 810 – tebeserga, 34 tūkst. 975 – pasveiko.

Ligoninėse gydoma per 2,1 tūkst. Covid-19 pacientų, iš jų 173 – reanimacijoje

Ligoninėse gydomi 2146 Covid-19 pacientai, 173 iš jų – reanimacijoje, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Deguonis reikalingas 1212 pacientų, 101 žmogui taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija. Šiuo metu užimta apie pusė ligoninių lovų: 8558 iš 16 tūkst. 634.

Iš 672 reanimacijos lovų užimta daugiau nei pusė – 387. Iš 624 lovų, kuriose gali būti taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, užimtos yra 238, iš 6289 lovų su deguonimi užimtos 2412.

Žiūrėkite, kaip atliekami Covid-19 tyrimai:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų