REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo kontrolieriai išjudino stringančias černobyliečių problemas.

Į Seimo kontrolierių Romą Valentukevičių kreipėsi vilnietis, skųsdamasis, kad prabėgo vos ne metai, kai jo mirusių tėvų dokumentai pateikti Sapiegos ligoninei Vilniuje, tačiau atsakymo jis nesulaukia iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo metu Seimo kontrolierius nustatė, jog, nors Respublikinė ekspertų komisija ligų sąsajai su dalyvavimu likviduojant Černobylio AE avarijos padarinius nustatyti ir privalo rinktis posėdžiui kartą per mėnesį, kaip ją įpareigoja 2001 metais sveikatos apsaugos ir socialinės ir darbo apsaugos ministrų įsakymas, tačiau šis įsakymas nėra vykdomas.

REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministras Rimvydas Turčinskas, atsakydamas į Seimo kontrolieriaus paklausimą, pripažino, kad darbui komisijoje deleguoti gydytojai, negaudami užmokesčio už šį darbą, atsisakė dirbti. Taip iki šių metų kovo mėnesio pabaigos susikaupė apie trisdešimt nesvarstytų bylų.

"Mane stebina toks Sveikatos apsaugos ministerijos pareigūnų abejingumas - juk tai, kad minėta komisija jau trys mėnesiai niekaip nesusirenka į posėdžius, žmonės laukia atsakymų, o jų bylos guli nenagrinėtos, pareigūnams buvo žinoma. Tačiau reikalai pajudėjo tik tada, kai paprašiau pasiaiškinimo", - Seimo kontrolierių įstaigos pranešime spaudai cituojamas R.Valentukevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos ministerija organizavo pasitarimą, kuriame nutarta kol kas gydymo įstaigų vadovus įpareigoti komisijos narius į posėdį deleguoti jų darbo metu.

Pasitarime nuspręsta ne tik parengti sveikatos apsaugos ministro įsakymo projektą dėl darbo grupės, kuri peržiūrėtų su komisijos veikla susijusius teisės aktus ir pateiktų reikalingus pasiūlymus jų pakeitimui, bet ir parengtų Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo būtų galima patvirtinti komisijos sudėtį ir apmokėjimą už darbą.

"Prieš dvidešimt metų Černobylio katastrofą likvidavę žmonės sustabdė itin pavojingo lygio radiacijos plitimą ir tokiu būdu išgelbėjo milijonų įvairių šalių gyventojų gyvybę. Tai įvertino visas pasaulis. Biurokratiškas požiūris į jų problemas šiandien yra ne tik kad netoleruotinas, bet ir nežmogiškas", - sako R.Valentukevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis atkreipė sveikatos apsaugos ministro R.Turčinsko dėmesį į savo pažymos išvadas ir paprašė imtis skubių priemonių, kad jo vadovaujami pareigūnai savo darbe griežtai laikytųsi galiojančių teisės aktų reikalavimų bei tinkamai vykdytų tiesiogines savo funkcijas.

1986 metų balandžio 26-osios naktį Černobylio branduolinės jėgainės ketvirtame energetiniame bloke po kelių sprogimų sugriuvo reaktorius ir į aplinką pateko didelis radioaktyviųjų medžiagų kiekis. Radioaktyviomis medžiagomis tuomet buvo užterštos milžiniškos Ukrainos, Baltarusijos ir Rusijos teritorijos.

Likviduojant avarijos padarinius, dalyvavo maždaug 7 tūkstančiai Lietuvos gyventojų. Iš jų maždaug pusė tūkstančio dabar jau mirę.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų