• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Medikai išgelbėjo „mulo“ iš Jonavos gyvybę

Lietuviai narkotikus gabena lagaminais, lengvaisiais automobiliais, krovininiais vilkikais, laivais ar tiesiog prariję savo kūne. Jų keliai driekiasi po visą pasaulį, o gabenamų kvaišalų kiekis stebina net visko mačiusius teisėsaugininkus.

Išsikvietė medikus

Rugpjūčio 28-ąją apie 7 val. ryto Jonavos gatvėmis pralėkė greitoji medicininė pagalba. Medikai skubėjo pas Rolandą Žeimį (29 m.), kuris raitėsi iš skausmo. Labiausiai skaudėjo skrandį, tačiau ir visas pilvas buvo skausmingas. Vyras buvo skubiai nugabentas į Jonavos ligoninę. Šviečiant skrandį medikai pastebėjo, kad jame pilna svetimkūnių. Buvo nuspresta vyrą skubiai operuoti, apie įtarimus kad skrandyje gali būti narkotikai medikai informavo policiją. Prapjovęs skrandį chirurgas jame rado net 44 ovalo formos paketėlius su neaiškios kilmės medžiaga. Taip kol kas oficialiai teigiama, nors visi suprato, kad Rolandas buvo prarijęs narkotikus. Kokius paaiškės po ekspertizių. Manoma, kad kokainą.

Beje, policija dar prieš operaciją trumpai pasikalbėjo su ligoniu, kuris ir neneigė, kad skrandyje narkotikai, kuriuos jis prarijo Olandijoje ir turėjo nuskraidinti į Japoniją. Jis papasakojo graudžią istoriją, kad Olandijoje į kurią išvažiavo ieškoti darbo, jį pagrobė kažkokie mafijozai, kurie privertė praryti narkotikus ir nugabenti juos Japonijos jakudzos nariams. Tačiau jam pavyko pabėgti ir grįžti į tėvynę.

REKLAMA
REKLAMA

Tokia jo sukurpta istorija kol kas mažai kas tiki, nes skamba ji labai neįtikėtinai. Greičiausiai jaunas vyras nesugebėjo susirasti darbo ir pakliuvo ant gerus pinigus už narkotikų pervežimą siūlančių nusikaltėlių kabliuko.

REKLAMA

Tiesa turėtų paaiškėti pabaigus ikiteisminį tyrimą kuris pradėtas dėl narkotikų kontrabandos. Penktadienį Jonavos ligoninėjė reanimacijos palatoje apsilankė prokuroras, teisėjas, tačiau pabendrauti su ligoniu jiems beveik neteko. Jo sveikatos būklė dar sunki. Tad teisėjas skyrė R. Žeimiui dviejų mėnesių suėmimą. Dabar palata, kurioje jis guli jau saugoma policijos, o kai tik sveikatos stovis leis, ligonis bus pervežtas į ikalinimo įstaigų ligoninę. Iki šiol R. Žeimys nebuvo patekęs į policijos akiratį. Jis turi mūrininko profesiją, moka alimentus dviems vaikams.

REKLAMA
REKLAMA

Susmuko viešbutyje

Beje, skrandžio skausmai Rolandui prasidėjo ne dėl to, kad trūko narkotikų paketėlis, bet visai dėl kitokių, nesusisjusių su narkotikais, priežasčių. Tačiau užfiksuotas ne vienas atvejis, kai prezervatyvai ar kapsulės sutrūksta, ir tokiam „mului“ (taip vadinami narkotikų vežėjai) jau net ir medikai ne visuomet suspėja pagelbėti. Tokia mirtis Peru sostinėje Limoje ištiko mūsų tautietį Paulių G. L. (21 m.)

Prarijęs 100 kapsulių su kokainu, Paulius ir jo bendrakeleivis, taip pat Lietuvos pilietis, ketino sėsti į lėktuvą ir skristi į Ispaniją. Dar prieš kelionę į oro uostą Paulius pasijuto blogai ir susmuko viešbučio kambaryje. Draugas suskubo nugabenti jį į artimiausią ligoninę, o ten paaiškėjo, jog Pauliaus skrandyje trūkusi viena iš kapsulių su kokainu. Didelė kvaišalų dozė pateko į organizmą ir 21 metų vaikiną pražudė mažiau kaip per valandą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Merdintį Paulių į ligoninę atgabenęs lietuvis buvo sulaikytas, jam buvo pareikšti kaltinimai narkotikų kontrabanda. Peru, kur kasmet įkliūva po keliolika narkotikus gabenančių Lietuvos piliečių, už šį nusikaltimą gresia laisvės atėmimas iki 6 metų. Jeigu sučiuptasis prisipažįsta ir atvirai papasakoja visą nusikaltimo eigą, po 2 metų jis gali tikėtis lygtinio paleidimo.

Įkliuvo Dubline

Gabenti narkotikus dažniausiai susigundo vos galą su galu suduriantys bedarbiai, bankrutavę verslininkai, naivuoliai, svajojantys taip pagerinti savo finansinę padėtį. „Pervešiu vieną kartą, užsidirbsiu pinigų ir ramiai gyvensiu“, – galvoja toks svajotojas, kai jį užkalbina narkotikų prekeivis, siūlydamas, atrodytų, labai pelningą darbą.

REKLAMA

Panašiai nutiko ir Armandui N.(23 m.) Kai į Lietuvą atslinko ekonominė krizė ir Armandas neteko darbo, reikėjo ieškoti kito pragyvenimo šaltinio. Už apgaule išviliotus pinigus jau teisto vaikino niekas neskubėjo įdarbinti. Į valstybės socialinę paramą jis pretenduoti negalėjo dėl darbo stažo trūkumo, o sulaukti pagalbos iš ne ką lengviau besiverčiančių artimųjų irgi nesitikėjo, tad nutarė pabandyti praturtėti gabendamas narkotikus.

Skelbimą apie gerą uždarbį vyrukas rado internete ir, ilgai nesvarstęs, nuvyko į Dubliną, kur jo jau laukė lyg ir darbdaviai. Susitikimas įvyko prie Kroko parko. Armandui tiesiai šviesiai buvo paaiškinta, kad teks gabenti narkotikus. Už skrydžius ir kitas kelionės išlaidas buvo užmokėta, o už tai, kad sėkmingai skrandyje nugabens kilogramą kokaino, buvo pažadėta atseikėti 4000 eurų.

REKLAMA

Kelionė vyko sklandžiai. Turistu apsimetęs Armandas, keletą dienų praleidęs Brazilijoje, išvyko į Boliviją, iš kurios per Paryžių turėjo grįžti į Dubliną. Atvykęs į Bolivijoje narkotikų prekeivių jam rezervuotą viešbučio kambarį, lietuvis 7 valandas rijo kapsules su kokainu. Šio grynumas, kaip vėliau nustatė ekspertai, siekė net 90 procentų.

Surijęs visas kapsules, jaunas vyras sėkmingai praėjo patikrą Bolivijos ir Prancūzijos oro uostuose, tačiau Dubline užkliuvo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Armandas, kaip planuota, būtų prigėręs laisvinamųjų ir kapsules su narkotikais atidavęs užsakovams bei jau kitą dieną būtų skridęs atgal į Lietuvą, bet airių muitinės pareigūnams įtarimų sukėlė pernelyg „vingiuotas“ lietuvio kelionės maršrutas. Keliautojas prisipažino. „Narkotikus rizikavau gabenti tik dėl to, kad man labai reikėjo pinigų. Tiesiog neturėjau kitos išeities“, – teisinosi Armandas Dublino pareigūnams.

Vaikino skrandyje buvo 61 kapsulė su daugiau nei kilogramu skysto kokaino, kurio vertė juodojoje Airijos rinkoje – per 73 000 eurų. Armandas buvo nuteistas kalėti 3 metus. Jam beliko tik pasidžiaugti, kad su narkotikais įkliuvo ne Brazilijoje, kurioje bausmės narkokurjeriams gerokai griežtesnės, o sąlygos kalėjimuose neapsakomai blogesnės už Airijos.

REKLAMA

Mirė ligoninėjė

Edmundo Bilinsko-Edmos ir Romano Nerijaus Žliobos pasamdyti kurjeriai narkotikus iš Kolumbijos į Europą gabendavo savo skrandžiuose. Pareigūnų žiniomis, 2002–2003 metais tokie kurjeriai į Lietuvą atgabeno apie 4 kilogramus kokaino.

Už tai E. Bilinskas Vilniaus apygardos teismo buvo nuteistas 12 metų kalėti, R. N. Žliobai pataisos namuose teks praleisti 11 metų, o narkotikų kurjeriams buvo paskirtos 5 metų laisvės atėmimo bausmės.

Narkotikų prekeivius įdavė Kolumbijoje gyvenęs ir narkotikų nusipirkti šioje šalyje kauniečiams padėjęs Ričardas Vasilevičius.

REKLAMA

Kokainą kurjeriams R. Vasilevičius atveždavo jau supakuotą į dvigubu gumos sluoksniu dengtas kapsules, išteptas vašku. Vašku tepdavo tam, kad kapsules, kuriose būdavo apie 50 gramų miltelių, būtų lengviau praryti. Kurjeriai, nuriję kapsules, išgerdavo skrandžio darbą stabdančių vaistų. Visą ilgą kelionę vyrai stengdavosi nesituštinti. Tačiau tos kelionės ne visiems baigėsi tik kalėjimu - kurjeris Audrius A., irgi kaip ir Rolandas iš Jonavos, norėjęs greitai prasigyventi iš narkotikų kontrabandos, vieną kartą užmigo amžiams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2002 metų birželį tam Andriui, eilinį kartą iš Kolumbijos į Lietuvą savo skrandyje atgabenusiam kokaino, staiga pasidarė bloga. Raižė pilvą, užkietėjo viduriai. Vyras niekaip negalėjo išsituštinti ir tuo tik nervino atgabentos narkotikų siuntos prie tualeto durų laukusius Daškinius. Šiems, aišku, labiau rūpėjo krovinys, o ne kurjerio sveikata. E. Bilinskas vyruką skubiai nuvežė į Lazdijų ligoninę, kur tuo metu dirbo pažįstamas, ne kartą mafijos vyrams padėjęs gydytojas. Audrius buvo skubiai operuotas. Iš jo skrandžio chirurgas išėmė apie 750 gramų kokaino ir atidavė jį prie operacinės durų laukusiam Edmai. O kurjeris, taip ir neatgavęs sąmonės, po kelių dienų numirė.

REKLAMA

Dėl to medikai iš pradžių buvo įtariami dėl nužudymo, bet vėliau ekspertai nustatė, kad gydytojų veiksmuose pažeidimų nebuvo, todėl įtarimai jiems buvo panaikinti.

Plačiau pasiskaityti apie „mulus“ ir kitus narkotikų gabentojus galite knygoje „Mirties pardavėjai“.

Tik faktai

„Mulais“ vadinami narkotikų vežėjai, kurie juos gabena savo kūne. Dažniausiai „mulais“ tampa 30–40 metų vyrai ar moterys. Jie kvaišalus, subertus į prezervatyvus arba kapsules, praryja, kad toks „kąsnis“ patektų į skrandį, ar susikiša į užpakalį, moterys – ir į lytinius organus. Paprastai „mulas“ gali praryti nuo 80 iki 125 kapsulių, o jose gali tilpti net iki 1,5 kilogramo kvaišalų – kokaino arba heroino.

***

Gabendami kvaišalus skrandyje, „mulai“ geria vaistus, kuriais mažinamas skrandžio rūgštingumas ir lėtinama medžiagų apykaita (tai apsaugo nuo prezervatyvo ar kapsulės trūkimo skrandyje). Be to, kad kelionės metu užmigtų, išgeria migdomųjų.

 

Aurelija ŽUTAUTIENĖ  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų