Kauno „Žalgiris“ (4/0) antrą savaitę iš eilės turėjo kaip reikiant pavargti, kad pasiektų pergalę „Betsafe-LKL“ čempionate.

Ir vėl tik ketvirtajame kėlinyje atkutę Kazio Maksvyčio auklėtiniai Telšiuose 73:69 (15:16, 20:27, 10:14, 28:12) parklupdė Mažeikių „M Basket-Delamode“ (0/4) ekipą, kuriai iki šiol nepavyksta atsidaryti pergalių sąskaitos.

Mačo starte kauniečiai įsibėgėjo itin lėtai – pirmuosius taškus iš žaidimo pelnė tik įpusėjus pirmajam kėliniui. Šeimininkai čempionus dažnai baudė tritaškiais, kurių per pirmąsias 20 minučių realizavo net 9. Pasibaigus dviem kėliniams, mažeikiškiai pirmavo 43:35.

Žalgiriečių bėdos nesibaigė ir po pertraukos. Jų atsilikimas netrukus tapo dviženklis ir toks išliko prieš lemiamas dešimt minučių – 45:57. Pusės ketvirtojo kėlinio atkarpą 12:0 laimėję kauniečiai išlygino rezultatą, o netrukus jį ir persvėrė – 60:59. Nors svečių pranašumas buvo išaugęs, Martyno Gecevičiaus tritaškis vėl grąžino intrigą – 68:70. Visgi keliais baudų metimais Kauno ekipa įtvirtino sunkią pergalę.

Mariaus Kiltinavičiaus treniruojama ekipai koją kišo klaidos, kurių ji padarė net 25. Tiesa, Mažeikių komanda net dvigubai pranoko savo varžovus pagal rezultatyvius perdavimus – 18:9. Nors antroje mačo dalyje šeimininkams tritaškiai taip nebekrito, jų pataikymas išliko solidus – 13 iš 33 (39,4 proc.).

„Žalgiris“ itin daug rėmėsi tolimais metimais, kurie šįkart nekrito. Tikslą pasiekė 7 Lietuvos čempionų tritaškiai iš 35 (20 proc.), kai dvitaškių jie išmetė tik 24.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė 18 taškų ir 20 naudingumo balų surinkęs Keenanas Evansas. Edgaras Ulanovas pasižymėjo 15 taškų ir 18 naudingumo balų. Paminėjimo vertas ir Arnas Butkevičius, kuris prie 4 taškų pridėjo net 8 perimtus kamuolius ir surinko 16 naudingumo balų.

Pralaimėtojų neišgelbėjo sėkmingas Martyno Gecevičiaus debiutas. 35-erių snaiperis iškart pademonstravo tai, už ką yra vertinamas visos karjeros metu. Veteranas per beveik 28 minutes susmeigė 5 tritaškius iš 7, pelnė 17 taškų ir surinko 16 naudingumo balų.

Danielis Dolencas Mažeikių klube buvo naudingiausias – suomis pelnė 17 taškų (4/5 dvit., 3/3 trit.), atkovojo 5 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

K. Maksvytis panaudojo visus dvylika savo krepšininkų, tuo tarpu M. Kiltinavičius ant suolo paliko Calebą Huffmaną.

„M Basket-Delamode“: Danielis Dolencas ir Martynas Gecevičius po 17, Kay'us Bruhnke 11, Chauncey Collinsas 10, Andris Misteris 6.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 18, Edgaras Ulanovas 15, Nazas Mitrou-Longas 7, Brady Manekas ir Rolandas Šmitas po 6.